Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

USG Toshiba - uszkodzona gumka na powierzchni głowicy

PiotrPitucha 30 Paź 2014 09:21 3147 9
  • #1 30 Paź 2014 09:21
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Poszukuję serwisu który mógłby naprawić uszkodzoną gumkę na powierzchni głowicy USG.
    Głowica jest sprawna, uszkodzenie dotyczy ubytku gumy na powierzchni głowicy na długości około 4mm, gumki fizycznie brak.
    Szukam firmy z doświadczeniem, wymagana faktura.
    Piotr

• #2 30 Paź 2014 09:35
    mariofiz
    Poziom 9  

Witam

Potrafię naprawić, mam doświadczenie.

pozdrawiam

• #3 02 Lis 2014 13:37
    homman
    Poziom 26  

Wyślij do profesjonalnej firmy. A tych są chyba 3 w pl.

Najbliżej ciebie będzie śląsk.
    Polecę Ci medmana
    http://www.medman.pl/

Zadzwoń do Leszka 601 40 40 47

Powiedz że od chłopaka z podkarpacia co się szybko zmył i czy dało by się otrzymać gwarancje lub zniżkę na kolejny raz.

Ogólnie jedna z lepszych firm "rodzinnych" jak kupisz u nich usg i pogadasz dostaniesz dożywotnią naprawę gumek na głowicy.

Potem masz jeszcze wawę i
    http://www.bms-usg.pl/?kontakt,59
    Trochę drożej.
    I nie mają do wszystkich typów.

A i nie da się tego uzupełnić. Bo potem są echa na obrazie itd. WYMIENIA SIĘ CAŁĄ GUMĘ.
    Tak że je jak ktoś ci powie że uzupełni to od razu olej firmę.
    Po prostu uzupełnią ci źle dobraną gumą albo klejem do szyb nawet.

Jeśli ktoś kiedyś szukał by tematu i głowic innego producenta to jeszcze
    https://www.profimedical.pl/

Ceny ci nie podam teraz bo zależy od głowicy itd.

• #4 03 Lis 2014 20:44
    Banditos
    Poziom 14  

Profesjonalne :)
    Skoro się szybko "zmyłeś" z tej firmy to na pewno jest profesjonalnie.

Ciekawi mnie jaki wpływ na obrazowanie, rozchodzenie się wiązki mają inne materiały (guma, kleje) niż te które używa producent. Co ze znakiem CE?

Producent - Toshiba nie naprawia sond?

• #5 04 Lis 2014 08:36
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Medmana znam bo poprzednik regenerował to właśnie w tej firmie, sądzę znając lekarzy, że głowica była używana bardzo delikatnie i wytrzymała 18 miesięcy :(.
    Jak się domyślacie usługa nie jest zbyt tania dlatego szukałem jakiejś alternatywy.
    Temat już nieaktualny ze względów osobistych :), dziękuję za informacje.
    Piotr

• #6 04 Lis 2014 08:49
    homman
    Poziom 26  

----------------------------------
    Żaden producent nie naprawia sąd.
    Na tym jest za mały zysk.
    ------------------------------------
    Jeśli chodzi o medmana np mają obecnie gumy trafiające do producentów.

Tutaj też warto zwrócić uwagę czy guma po powrocie ma identyczną twardość i kolor.

Regeneracja nie jest tania taniej niż medman nie znajdziesz. Kilkaset pln musisz dać.
    Ja by nie patrzyć regeneracja głowicy to ok 2,3 dni pracy.
    Guma bo gumka ale 300 500pln musi kosztować.

Jeśli głowica ma dziurę to nie jest używana delikatnie.

Po prostu komuś spadła na kant. Np sprzątaczce.

Naturalnie zużywająca się głowica robi się łysa od boków.
    Bez żadnych dziur itd.[/u]

---------------------------------------------------------------------------------
    @ banditos
    Jak ktoś mnie tu zna wie ze ja zawsze wszędzie się zmywam jak już nit nie jest wstanie mnie nic nauczyć.

Obecnie 8 czy 9 miesięcy i się rozglądam. Ale bardziej ze względu na to że jak pisałem gdzieś zostałem sam na pół polski i w zeszłym tygodniu 2 dni nie spałem.
    W planach miałem zostać tu ok 1,5 2 lata. Ale zaczynam się robić trochę niezbędny na zasadzie każdy coś chce doradź temu handlowcowi doradź temu, zadzwoń do klienta i pogadaj z nim. Więc praca 24h/d nie jest najlepsza. Z tym że trochę produktów do opanowania mi zostało.
    Homogenizatory, liofilizatory, to co u nas nie naprawiają czyli zabawa oscyloskopem z miernikami wieloparametrowymi, chromatografy błyskawiczne reflektometry i polarymetry też idą do producenta.
    Była/jest to też pierwsza praca w której coś rozwaliłem. Trochę przez narowistość trochę przez brak serwisówki.

Ktoś wolał by robić non stop to samo. Na zasadzie znam już wszystkie urządzenia i klepie. Ja jakoś tak ciągle nowe.
    Wadą jest że wiecznie zarabiam te 2,5 tyś netto. Potem odchodzę mimo że mogę żądać więcej. Natomiast wówczas już nic nie mogę poznać w firmie... więc no nie kręci mnie to.
    Firma zła bo gość jest dobry i odchodzi. Rozumie gdyby wydali na szkolenia producenckie. Natomiast np w obecnej firmie jako jedyny ich nie odbyłem. Bo :
    a) nie potrzebuje mimo że fajnie było by mieć certyfikat thermo czy eppendorfa czy nawet bindera
    b) nie zwiążę się lojalką.

Stamtąd zmyłem się ze względu na położenie. Miało to być w Katowicach ale szef że jako jedyny potrafię / nadam się naprawiać głowice mechaniczne, elektronikę itd wysłał mnie do miejscowości Dziewki. Gdzie regenerują głowice.
    Dla mnie to było ni z gruszki ni z pietruszki. Ani tam coś wynająć a dojeżdżać z Sosnowca dzień w dzień...

No i inną kwestią jest profesjonalizm firmy. A co innego wynagrodzenie na zasadzie minimum na papierze.

Tak że z trzech podanych firm oni mają największe doświadczenie chyba blisko 20letnie.

Powoli zaczynam się robić normalny :)

I myślę nad pracą dla Brukera, Mettlera, Perlanu, cormaya obecna firma jest też znacząca. Tylko że z powyższych firma jakoś na południe nie rekrutują. Raz jedynie Pani z Metrohma chciała do Wrocka ale mi to tak....

Żałuje jedynie że nie udało mi się dostać do alpha diagnostics, mvs i sysmexu to sa chyba firmy których zawsze pozostanę ciekawy. Nie każdemu się podoba takie skakanie po firmach. A przykro mi mnie interesuje firma tylko i wyłącznie z rozwojem. Obecnie by było natomiast po 1 auto po 2 płaca po 3 godziny pracy po 4 polityka

Moderowany przez fortronik:

3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.

• #7 04 Lis 2014 09:26
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Albo ja czegoś nie wiem albo Ty jesteś mało świadomy

Cytat:
    Regeneracja nie jest tania taniej niż medman nie znajdziesz. Kilkaset pln musisz dać.
    Ja by nie patrzyć regeneracja głowicy to ok 2,3 dni pracy.
    Guma bo gumka ale 300 500pln musi kosztować.

Nie wypowiadam się na temat 2,3 dni pracy przy gumce, nie znam technologii, ale z ceną gumki nie trafiłeś, ostatnia faktura za wymianę gumki opiewała na kwotę 10 (słownie dziesięć) razy większą.
    Głowica nie spadła, gumka zaczęła się odklejać z brzegu aż się urwała :(.
    2500 netto :) ? , ach ten Śląsk, zawyżacie średnią krajową.
    Piotr

• #8 04 Lis 2014 13:16
    homman
    Poziom 26  

Nie dobijaj z pensja.
    Tyle samo zarabiam od pierwszej pracy x lat temu. Na podkarpaciu.
    Nie przepraszam jeszcze szpital za 1200 w Rzeszowie był.

Przejdę jeszcze jw mettlera lub coś naprawdę naukowego jakieś chromatografy gazowe może i znikam za granice do łopaty. Żeby żyć normalnie.

Podałem cenę robocizny. 2 ludzi * 2 dniówki.
    Reszta to materiały i zysk.

Za 3 tyś można kupić nową głowice.
    Wszystko zależy o jakiej głowicy mówimy. Weterynaryjna czy inna itd.
    Są usg za 20 tyś i za 2mln.

Tak sobie myślę teraz że w medmanie tez miałem 2,5tys w 2011 czy 2012....
    Masakra.

Moderowany przez fernandosucre:

3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
    3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Monotematyczność: chłopie załóż sobie bloga bo te Twoje żale są już męczące albo wyjedź już z tego kraju, a nie tylko o tym piszesz. Kolejnego ostrzeżenia już nie będzie zablokowana zostanie możliwość pisania koledze, jeśli choć raz poruszysz wątek swojego zatrudnienia pensji itp. itd

• #9 21 Lis 2014 16:56
    maczekg
    Poziom 12  

homman napisał:
    ----------------------------------
    Żaden producent nie naprawia sąd.
    Na tym jest za mały zysk.
    ------------------------------------

Kolega się myli. Takie przekonanie rzeczywiście jest, wszyscy użytkownicy zamiast zadzwonić i choćby podpytać serwis autoryzowany wysyłają te "sądy" (homman, litości, popracuj nad ortografią :) ) licho wie gdzie i się dziwią, że jest gorzej niż przed naprawą :)
    Inna rzecz, że cena tej naprawy też nie jest medmanowa, a czasami się po prostu nie opłaca.

homman napisał:
    Jeśli głowica ma dziurę to nie jest używana delikatnie.[/b]
    Po prostu komuś spadła na kant. Np sprzątaczce.

Naturalnie zużywająca się głowica robi się łysa od boków.
    Bez żadnych dziur itd.[/u]

Ja myślę, że w pojęciu "dziury" chodzi tu o ubytek w gumce - zdarzały się bez żadnego rzucania sondami itp. Ot, odklejanie się gumki od elementów, potem przejażdżka z niewielką ilością żelu i kawałek zostawał.

• #10 12 Sty 2017 08:39
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Zmieniłem pracę, sprawa nieaktualna, zamykam temat.
    Piotr

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME