Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Plyta główna pod intel core i5 3470

gijomus 30 Oct 2014 10:24 1443 14
    gijomus
    Level 8  
    Witam, ostatnio zepsuł mi się komputer wiec go wysłałem na gwarancje. Dostałem informację, że jest uszkodzona płyta główna z mojej winy, płyta ta to ASrock B75 Pro3. I teraz moje pytanie brzmi na jaką płytę wymienić zepsuty model w jak najniższej cenie (150 zł), ale im mniej tym lepiej. Proszę o propozycje.

Konfiguracja:
    http://www.morele.net/inventory/info/9TIRrp/
    bogdanzieba
    Level 29  
    Ja mam podobną konfigurację:

1.płyta główna MSI B75A-G43,
    2. pamięci Kingston HyperX 2 x 4 GB,
    3. obudowa Cooler Master Elite 430,
    4. zasilacz XFX 550 W,
    5. karta graficzna Sapphire Radeon HD 7870 XT With Boost,
    6. procesor intel i5 3570,
    7. dysk twardy Seagate Barracuda, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003),
    8. dysk SSD Crucial MX100 256 Gb (systemowy),
    8. system Windows 7 Home Premium, wersja 64 bitowa,

Podobny przypadek ale "padła" płyta MSI, wszystko opisałem TUTAJ. Narazie czekam na rozstrzygnięcie reklamacji ale przyjęli warunkowo ze względu na ugięty jeden pin w sockecie.

A u ciebie co się stało, dlaczego nie uznali gwarancji?
    gijomus
    Level 8  
    Ja wymeinialem paste na procesorze i moglem uszkodzic gniazdo procesora. Z morele.net otrzymalem taka informacje:
    "Witam
    Z przykrością informuję iż przyczyną usterki jest uszkodzenie mechaniczne płyty głównej(pogięte piny socketu zdjęcie w załączniku ). Uszkodzenie wynika z Pańskiej winy dlatego reklamacja zostaje odrzucona."
    Załacznik: http://www.morele.net/rma_download/87731/uszkodzenie.zip

Jaka tania plyte polecacie (150zl), najlepiej nowa?
    bogdanzieba
    Level 29  
    U mnie przyjeli warunkowo i wysłali do MSI, mam nadzieję, że się zreflektują i wymienią na nową. Moim zdaniem ewidentnie socket 1155 jest wadliwy, wystarczy poszukać w internecie ile było takich przypadków.

Ja o dziwi wszystko zrobiłem jak książka pisze a i tak się ugięły.
    Zdziwiłem się zamykając socket, że ta nakładka tak mocno się zamyka i słychać głośne trzeszczenie.
    gijomus
    Level 8  
    A w czym jest lepsza ta plyta od tej ktora podalem? Mam ograniczone fundusze, a zalezy mi na czasie.
    bogdanzieba
    Level 29  
    Różnią się chipsetami, jak ci zależy na minimum jednym złączu SataIII to powinieneś wybrać na B75.
    gijomus
    Level 8  
    Czyli jak wybiore ta z chipsetem h61 to nie podepne tam swojego dysku twardego?
    bogdanzieba
    Level 29  
    Podepniesz pod SataII, który działa wolniej. Celuj w płytę na chipsecie B75. Tego ASrocka co popsułeś miałeś fajnego, może warto taką odkupić?

Sam mam taką :)
    Ationx
    Level 35  
    Gwarancja długa, jakbyś wyrwał za fajną cenę to się licytuj.
    bogdanzieba
    Level 29  
    Myślę, że warta licytowania, tylko socketu nie uszkodź :)
    Ten ASrock jest na chipsecie B75 ale ma więcej złącz SATAIII, bo posiada jeszcze jakiś kontroler.
    gijomus
    Level 8  
    Juz sam nie wymieniam, oddam do serwisu, za kilkadziesiat zlotych to pewnie zrobia, a mam pewnosc, ze nic nie zepsuje. Do jakiej kwoty warto licytowac tego Asrocka?

I mam pytanie jeszcze jedno, ta popsuta plyte da sie jakos naprawic?
    bogdanzieba
    Level 29  
    Nowa kosztuje w morele.net ok. 250 zł.

Można wyprostować piny jeżeli to był powód awarii. Ja prostowałem i działała jeszcze z rok czasu. Zależy jaki jej stan.