Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Unitra pw 7020 POMOCY !!!

DJBroda 04 May 2005 14:26 2207 8
    DJBroda
    Level 2  
    Witam serdecznie.
    Mam problem z moim wzmacniaczem tj.
    gdy włacze podbicie basu loudness to zaczynają charczec głosniki.
    Ktoregos dnia właczyłem zasilanie i cos strzeliło - brzmiało to jak wybuch petardy. Ale po ogledzinach nie stwierdziłem zadnego przepalenia czy jakiegos oczernienia. Końcowki sprawne, wzmacniacz gra. Nie wiem co to moze byc - sprawdzałem niemal wszystko. Moze wy wiecie co mu dolega. Prosiłbym o pomoc.
    janusz27
    Level 30  
    ten PW7020 to nic innego jak poczciwy WS304 do sprawdzenia na pierwszy rzut to tranzystorki w preampie i wszystkie elektrolity. a wybuch to moim skormnym nie bylo nic innego jak elektrolit, ktory sobie wystrzelil
    MuNiO
    Level 26  
    janusz27 wrote:
    ten PW7020 to nic innego jak poczciwy WS304 do sprawdzenia na pierwszy rzut to tranzystorki w preampie i wszystkie elektrolity. a wybuch to moim skormnym nie bylo nic innego jak elektrolit, ktory sobie wystrzelil

nie klam bo czlowiek sie zakreci

PW7020 to model WS401S ktory nieco rozni sie od WS304S
  • Helpful post
    Radek_n
    Level 14  
    Zacznij od wymiany kondensatorów elektrolitycznych w zasilaczu bo bardzo prawdopodobne że któryś z nich jest uszkodzony, ze starości najprawdopodobniej straciły pojemność. Po wylutowaniu starych sprawdz czy nie ma sladu elektrolitu pod nimi.
    DJBroda
    Level 2  
    no tak ale to jest podwójny kondenstor takie 2 w 1 . I ciezko jest dostac taki.

Zastanawiam sie czy nie włożyc 2 x 5000 uF czy nie zaduzo ja na taki wzmak.

Co wy na to??

Czekam na opinie!!
  • Helpful post
    MBB
    Level 18  
    Witam
    Wymiana elektrolitów w zasilaczu jest wskazana, a pojemność im większa(w granicach rozsądku i wytrzymałości prostownika) tym lepiej. Miejsce na inne elektrolity jest. Jeśli coś strzeliło ale dalej gra to może odpalił 0,1uF na wyjściu głośnikowym -jego brak nie wpływa na funkcjonowanie a poprawia parametry przy obciążeniu indukcyjnym.
    Marek WS503
  • Helpful post
    mario911
    Level 14  
    Tak to bedzie na pewno elektrolit w zasilaczu. wymień go na 2x6800uf/50v bedzie gites tylko jeszcze mozesz wymienic mostek.
    micubussi
    Level 13  
    Yyyyy.. a po co mostek :roll: Jakby strzelił 4700 to raczej byłyby całkiem nici z grania.. Przychylam się do opinii MBB. A jak nie pomoze albo masz ochote możesz wymienić wszystkie elektrolity.

POZDRAWIAM :-)
    micho a
    Level 35  
    nie prawda na 100% strzelił elektrolit zasilacza to jest tak jak ten elektrolit siądzie to wzmak cicho gra ok bo ten elektrolit zawsze z 100uF ma :D:DD: a jak podgłósidz albo dasz basu to zaczyna strzelać i dziwnie falować membrama

wymień go np na 2x5600uF no max 2x6800 ( nie wolno przesadzać bo mostek możesz wysłać do nieba albo nawet w bardzo rzadkich przypadkach trafo