Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo g505 - Sterowniki do karty dźwiękowej.

30 Paź 2014 12:10 4392 24
  • Poziom 6  
    Witam!
    Posiadam laptopa Lenovo g505 i wczoraj zainstalowałem na nim system operacyjny Windows XP Professional (SP3) 64b. pobrałem wszelkie potrzebne sterowniki za pomocą programu DriverEasy, wszystko dobrze chodzi lecz mam problem ze sterownikami do kary dźwiękowej "Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio"
    próbowałem również pobrać ręcznie sterowniki, niestety okazały się niepowodzeniem. Prosił bym o podanie prawidłowych sterowników (skoro ja złe pobierałem)

identyfikator:
    HDAUDIO\FUNC_01&VEN_14F1&DEV_5115&SUBSYS_17AAC049&REV_1001\4&19BC7705&0&0001

Wszedłem na stronę driveridentifier, pobrałem program, zeskanowałem komputer po czym wszedłem na stronę, która wyświetliła się na pulpicie. Pobrałem odpowiedni sterownik do karty dźwiękowej, uruchomiłem instalacje i niestety na 64% pojawia się czarny ekran a za chwilę przez 2 sek. niebieski ekran z błędem (systemowym), następuje reset komputera. Dźwięku nie ma lecz w menadżerze urządzeń nastąpiła zmiana, oto screeny.

-INSTALATOR
    -MENADŻER URZĄDZEŃ

pozdrawiam
    tomekbb16
  • Moderator na urlopie...
    Do dźwięku sprawdź ten:
    http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles/j8ab11ww.exe

W managerze widać, że masz więcej braków, sterownik chipsetu zainstalowany?
    Jeśli tak to podaj identyfikatory sprzętu dla pozostałych urządzeń z żółtym pytajnikiem.
    A tak na przyszłość to nie powinno się pobierać sterowników przez "wyszukiwarki sterowników" bo poza sterownikami instalujesz też niepotrzebny chłam.
  • Poziom 6  
    @master-007
    Jeżeli chodzi o sterownik, wyskakują błędy w instalacji, nie można zainstalować pliku "setup.exe".

@DriverMSG
    Niestety przy instalacji sterownika, pojawia się błąd "bluescreen" po czym resetuje się komputer.
  • Moderator na urlopie...
    Podaj identyfikatory pozostałych urządzeń oznaczonych na żółto w managerze urządzeń, często sterownik kontrolera wideo zawiera też sterownik dźwięku.
  • Poziom 6  
    Pobrałem sterownik, robiłem tak samo jak na tutorialu i przy tym kroku lenovo g505 - Sterowniki do karty dźwiękowej.

pojawia się komunikat:
    "w podanej lokalizacji nie ma informacji o używanym sprzęcie"
  • Admin grupy komputery
    Wypakowałeś sterowniki z archiwum Conexant-8_64_58_0.rar?
    Zobacz, poszukaj w jakiej lokalizacji masz plik G13Plmwa.inf.
  • Poziom 6  
    Tak wypakowałem wszystkie pliki do folderu na pulpit. Pliki są, lecz komunikat się pojawia.
  • Admin grupy komputery
    tomekbb16 napisał:
    wypakowałem wszystkie pliki do folderu na pulpit
    To daj lokalizację na pulpit, a nie do folderu który pokazałeś na screenie.
  • Poziom 6  
    Niestety, w oknie wyboru pliku widać plik "G13Plmwa" lecz komunikat się pojawia.

Daję tutaj raport z programu Everest, może coś wyczytasz i wyłapiesz co i jak.
  • Admin grupy komputery
    Z raportu wynika, że nie masz urządzenia, którego identyfikator podałeś w pierwszym poście.
    Pokaż jeszcze raz screen z menadżera urządzeń i podaj wszystkie identyfikatory urządzeń z żółtym wykrzyknikiem.

Poza tym, podałeś nam błędne informacje. To nie jest Windows XP 64bit.
  • Poziom 6  
    Urządzenia

-BCM43142A0

USB\VID_105B&PID_E065\485AB6DFEB54

Kontroler magstrali zarządzania systemem

PCI\VEN_1022&DEV_780B&SUBSYS_380217AA&REV_3A\3&2411E6FE&0&A0

Kontlorer sieci

PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_061117AA&REV_01\4&51CCAEC&0&0014

Kontlorer Uniwersalnej magistrali szeregowej (USB)

PCI\VEN_1022&DEV_7814&SUBSYS_380217AA&REV_01\3&2411E6FE&0&80

Kontlorer wideo

PCI\VEN_1002&DEV_6665&SUBSYS_380317AA&REV_00\4&88A8304&0&0011

Kontlorer wideo (zgodny z VGA)

PCI\VEN_1002&DEV_9834&SUBSYS_380317AA&REV_00\3&2411E6FE&0&08

Nieznane urządzenie

ACPI\VPC2004\0

USB 2.0-CRW

USB\VID_0BDA&PID_0129\20100201396000000

--------------------------------
    Urządzenia z wykrzyknikiem

Urządzenie audio na Hight Definition Audio

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_14F1&DEV_5115&SUBSYS_17AAC049&REV_1001\4&19BC7705&0&0001

• Poziom 6  
    Sterownik do karty graficznej SUPER! Działają super!
    Jeżeli chodzi o sterownik do karty dźwiękowej to zainstalowano pomyślnie lecz nie ma dźwięku ;/ Karta jest w 100% sprawna. Jak instaluje sterowniki do Conexant to przy końcu instalacji pojawia się bluescreen (około 2sek) i reset kompa.

+ program Drivereasy

+ menadżer

• Poziom 6  
    Jeżeli chodzi o kartę dźwiękową "CONEXANT" to każda próba zainstalowania sterownika kończy się pojawieniem na ekranie tzw. "bluescreena" przez około 2sek. po czym komputer się resetuje. Wydaję mi się, że problem leży gdzieś indziej, musimy poradzić sobie z "bluescreen'em" bo inaczej raczej nie widzę możliwości postępu instalacji sterowników jeżeli chodzi o kartę dźwiękową.
  • Admin grupy komputery
    Wyłącz automatyczny restart komputera po błędzie i jak pojawi się BSOD, to spisz jego komunikat i numer błędu.
  • Poziom 6  
    BSOD:
    teść komunikatu:

Uruchom narzędzie do diagnostyki systemu dostarczonego przez producenta sprzętu w szczególności sprawdź czy nie ma wadliwej lub niezgodnej pamięci, spróbuj zmiany karty wideo.

Wyłącz lub usuń nowo zainstalowany sprzęt i sterowniki. Wyłącz lub usuń wszelkie oprogramowanie. Jeśli do usunięcia lub wyleczenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8 aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe a następnie wybierz tryb awaryjny.

Informacje:

STOP: 0X0000007F (0X0000000D,0X00000000,0X00000000,0X00000000)

-------------------
    Szczerze to nie rozumiem tego komunikatu ze względu że jest to nowy laptop , karta graficzna chodzi sprawnie i awaria jakiego kolwiek sprzętu raczej wychodzi tu z gry, ponieważ na windows 7 wszystko chodziło bardzo dobrze.
  • Admin grupy komputery
    Odszukaj w systemie i daj w załączniki pliki Minidump. W nich są szczegóły BSOD.
  • Poziom 6  
    Jeżeli chodzi o pierwszy link (sterownik) który podałeś pojawia się komunikat:

Pobieram 2 sterownik zobaczymy jak pójdzie.

Wyszukiwałem sterownika na stronie:
    downloadwindowsdrivers i gdy byłem przy DEV_5115 nie było już tego na stronie
    do wyboru są tylko: dev_5045 , dev_5047 , dev_5051

w driver guide wpisałem skróconą wersie VEN_14F1&DEV_5115 wyszukało mi to:
    Link
    nie wiem które pobrać.

następnie wszedłem na stronę driver identifer wyniki:Link

pokazuje mi inny numer urządzenia ale w tym "pakiecie" sterowników jest mój numer urządzenia. (zaznaczyłem prawidłowy na czerwono).

• Admin grupy komputery
    tomekbb16 napisał:
    w driver guide
    Tam tylko jeden sterownik (pierwszy) widzę do karty muzycznej. Pozostałe są od modemu - dalej się nie wgłębiałem.
    tomekbb16 napisał:
    driver identifer
    Podałem Ci link do tej strony z całą masą sterowników z twoim identyfikatorem.
    Subsys nie musi być identyczny.

Niestety, takie są problemy przy instalacji zbyt starego systemu operacyjnego i nie zawsze można odnaleźć, to co by się chciało.
  • Poziom 6  
    Pobrałem sterowniki lecz wyświetlił się komunikat: