Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eltron WM 100 - duże zniekształcenia

adrian.h 30 Paź 2014 13:35 2316 5
  • #1 30 Paź 2014 13:35
    adrian.h
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z wzmacniaczem Eltron WM 100. Gdy gra muzyka po około 15 sekund zaczyna coraz jaśniej świecić wskaźnik wysterowania i gdy juz się robi naprawdę jasny zaczyna zniekształcać muzykę, wtedy wzmacniacz wyłączam i włączam i wszystko zaczyna się od początku. Mam właśnie dwa takie wzmacniacze podłączone w stereo poprzez przedwzmacniacz i na drugim wzmacniaczu nie ma tego problemu, przemieniałem już kable wejścia sygnału i efekt ten sam. Czy ktoś z was już się spotkał z takim problemem? będę wdzięczny za każde rady. Pozdrawiam

0 5
  • #2 31 Paź 2014 16:14
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 31 Paź 2014 18:07
    SlawekKedra
    Poziom 40  

dj-MatyAS, tam jest druga żarówka pracująca w układzie z termistorem, który to układ przy wzroście temperatury zwiększa jasność żarówki ale także zwiera sygnał wejściowy do masy. Tak mi się to widzi na schemacie.
    Teraz pytanie jest czy układ wzmacniacza się rzeczywiście nadmiernie grzeje z jakichś powodów czy też ten układ z termistorem jest niezbyt sprawny.

adrian.h sprawdź przede wszystkim temperaturę radiatorów w momencie kiedy zacznie już zniekształcać. Niekoniecznie termometrem, może być ręką.

0
  • #4 31 Paź 2014 18:54
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 01 Lis 2014 18:52
    adrian.h
    Poziom 2  

Problem rozwiązany, problem był na zasilaczu. Po prostu odpadł biały przewodzik z trafo idący do obudowy kondensatora w zasilaczu. Wracając do tamtej awarii to wyglądało to tak - włączyłem wzmacniacz i wszystko grało normalnie przez 3 minuty (10% mocy), po tych 3 minutach pojawiały się te zniekształcenia i żarówka była bardzo jasna we wskaźniku wychyłowym a nie żarówka z przeciążenia, po wyłączeniu wzmacniacza i sprawdzeniu palcem temperatury końcówek mocy i innych elementów (zdawała się być normalna temperatura) trwało to około minuty i ponownie włączyłem wzmacniacz i wtedy zniekształcać zaczęło już po 30 sekundach. Teraz wzmacniacz śmiga aż miło i dzięki wielkie za odpowiedzi i fachowe rady :)

Pozdrawiam

0
  • #6 01 Lis 2014 18:56
    SlawekKedra
    Poziom 40  

Oglądaj na drugi raz uważnie urządzenia. Często samym wzrokiem daje się wykryć usterkę:)

0