Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Modecom - Jak wykonać zapis gier (save) przed ponowną instalacją Androida

30 Paź 2014 13:59 2379 8
  • Poziom 15  
    Witam!
    Jestem posiadaczem tabletu Modecom free tab 9701hdx1 z androidem ver 4.2.2 który zainstalowałem parę miesięcy temu.
    Ponieważ coś niedobrego się dzieje z oprogramowaniem chciałbym wykonać ponowną instalcję androida ale wiadomo że się utraci wszystkie dane.
    Chciałbym zachować save gier i niestety nigdy tego nie robiłem dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w jaki sposób to wykonać jak by to było możliwe tzw krok po kroku.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc za co z góry dziękuję.
    Tadeusz K
  • Poziom 22  
    Przenieść grę na karte SD, wyjąć karte SD i zrobić format.
  • Poziom 15  
    Witam
    Nie bardzo rozumię w jaki sposób mam przenieś gry na dodatkową kartę SD za pomocą jakiego programu?
    Wiadomo jest pamięć tabletu ,sd wewnątrz i dodatkowa wkładana w czytnik.
  • Poziom 22  
    Aplikacje--> wybierz grę ---> przenieś na kartę SD.
    Jest taka opcja w ustawieniach Tabletu.
  • Poziom 15  
    Tak zawsze robię po wgraniu aplikacji z sklepu play przenoszę z tabletu (ram 1,15G) na wewnętrzną kartę SD (12.37G) aby nie obciążać ramu oprócz GG i SKYPE.
    Oprócz tego mam zewnetrzną kartę SD(2G).
    Niestety na tej karcie nie zapisują się jako kopie aplikacji jak kolega radził.
    A więc problem pozostał.Przy instalacji androida wszystko się z formatuje.
    Nie wiem jak mam przenieś na zewnetrzną SD?
  • Poziom 43  
    Tadeusz kusiak napisał:
    Tak zawsze robię po wgraniu aplikacji z sklepu play przenoszę z tabletu (ram 1,15G) na wewnętrzną kartę SD (12.37G) aby nie obciążać ramu oprócz GG i SKYPE.
    Oprócz tego mam zewnetrzną kartę SD(2G).
    Niestety na tej karcie nie zapisują się jako kopie aplikacji jak kolega radził.
    A więc problem pozostał.Przy instalacji androida wszystko się z formatuje.
    Nie wiem jak mam przenieś na zewnetrzną SD?

Zainstaluj sobie TotalCommander. Jest darmowa wersja. Za jego pomocą przenieś pliki "save game" wraz z katalogiem na kartę SD, potem przywrócisz. Powinno być OK.
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    Ja, u moich dzieciaków, używam programu Helium.
    Przenosi pomiędzy urządzeniami wszelkiego rodzaju save game-y i większość aplikacji.
  • Poziom 15  
    Witam kolegę
    Mam total comandera od zawsze ale nie wiedziałem że w ten sposób można ( w jakim katalogu szukać te save?)

A ja zrobiłem drugą próbę przeniesienia całej zawartości wewnetrznej SD na drugą zewnetzrzną SD za pomocą menagera plików.
    Powstały dwa katalogi :
    sdcard
    asec w tym katalogu są wszystkie aplikacje pod tytułami np:
    com.kiloo subway suft2 i klikając na to otwiera się i ukazują się 3 pozycje
    lib
    lost+founnd
    icona aplikacji

w lib jest zapis
    libmain.so
    libmono.so
    libutily.so

lost+found są puste.
    Ja wiem że nudzę ale poprostu chciałbym zrozumieć co to jest są tu gdzieś te save?
    Odnosnie comandera rozumię jest katalog save games
    Proszę o wybaczenie że tyle piszę ale jestem facet wiekowy
  • Poziom 15  
    Dziękuję kolegom za pomoc bardzo dużo dały mi Wasze propozycje bo mogłem przećwiczyć problemy z androidem.
    Wybrałem propozycję programu HELIUM znakomicie działa zapisuje na zewnętrznej karcie SD jak i w chmurze co chcę bez problemu.
    Pozdrawiam serdecznie kolegów!

TEMAT ZAMYKAM !!!!