Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor dla Rodziców (non smart), budżet w granicach 2 tyś

Zafiel 30 Paź 2014 14:10 735 7
  • #1 30 Paź 2014 14:10
    Zafiel
    Poziom 2  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? obojętnie
    6. Jak słońce świeci w pokoju? nie świeci
    7. Jaki masz obecnie telewizor? stary Sony FD Trinitron (padł)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowa kablówka DVB-T/DVB-C
    10 .Jakie urządzenia? żadne
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? w granicach 5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam preferencji
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? wiadomości/sport/czasem film
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? nie mam
    17. Preferencje co do wielkości? im większy tym lepiej
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nic
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2 tyś z ewentualnym małym plusem
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie musi

Więc tak. Jako iż stary 12 letni CRT Sony padł. I nie opłaca się już go reperować muszę wybrać telewizor dla rodziców. Czyli przysłowiowy "telewizor dla emeryta". Oglądana będzie na nim prawdopodobnie tylko telewizja z kablówki. Gry, podłączanie do komputera czy też filmy na Blueray nie są w planach. Może sporadycznie raz na miesiąc włączę na nim coś z pendriva.
    Jako iż większość programów nie jest nadawana w HD jakość matrycy schodzi wg. mnie na drugi plan i pomyślałem by pójść raczej w wielkość ekranu. Wiadomo emeryt przy dużym ekranie widzi więcej i lepiej :) Więc może jakieś 47-50 cali bez smart tv i zbędnych bajerów które i tak nie będą wykorzystywane.

Wstępnie wyszukałem:
    PANASONIC TX-50A300E
    SHARP LC-50LD264E, Sharp LC-50LD265E

Oczywiście 50 cali to nie warunek i spokojnie może być ciut mniej. Czy ktoś ma jakieś pomysły lub doświadczenie z telewizorami spełniającymi powyższe warunki. Tzn. zwyczajny przyzwoity non - smart tv z większym ekranem.

• #2 30 Paź 2014 17:12
    irekr
    Moderator

W telewizorach jest tak:
    Panasonic
    długo ... długo ... długo nic
    Samsung
    długo ... długo ... długo nic
    cała reszta

Realnie do dostania w tym budżecie: TX-42AS600E
    Ten model jaki znalazłeś to już trochę jest zabytkowy, jak uda Ci się gdzieś kupić to należy się cieszyć, w dużych sieciach już go nie ma....

Samsungi także są bardzo dobre, gdyby nie menu użytkownika, jeden nieopatrzny ruch i masz ponowne programowanie. Panasonic ma typowo "tradycyjne", bardziej zrozumiałe dla starszych osób. I przyjaźnieszy w obsłudze, "nie chce być mądrzejszy" od właściciela..

• #3 30 Paź 2014 18:42
    Zafiel
    Poziom 2  

W czym Panasonic jest tak bardzo do przodu ? :) Jeżeli telewizory tej marki tak bardzo deklasowały by konkurencję to chyba ludzie nie kupowali by niczego innego ;) Ale to tylko takie pytanie z pozycji laika.

Jak już pisałem specjalnie na "bajerach" mi nie zależy. Ale wezmę pod uwagę zaproponowany model. Dzięki.

• #4 30 Paź 2014 19:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonic pojechał ostro cenami.
    Dlatego w klasie 2 tyś masz model Panasonica 42 AS650 z matrycą natywną 100 Hz.
    Jest specjalna cena dla członków forum

• #5 30 Paź 2014 20:07
    Zafiel
    Poziom 2  

LOCOLOCO napisał:
    Panasonic pojechał ostro cenami.
    Dlatego w klasie 2 tyś masz model Panasonica 42 AS650 z matrycą natywną 100 Hz.
    Jest specjalna cena dla członków forum

To bardzo fajny model ale cena już jak dla mnie mniej fajna bo w granicach 2300zł :) A jakoś niezbyt mam ochotę przekraczać budżet 2 tysięcy.

• #6 31 Paź 2014 07:46
    irekr
    Moderator

W Euro ten model jest poniżej 2000 pln. W innych sieciach także jest jest w podobnej cenie, czasami nawet niższej.

Tak się składa, że w miejscu gdzie pracuje jest sporo różnych odbiorników różnych form, od Samsungów do Blaupunktów. W sumie chyba 9 marek - nawet jakiś Funai się znalazł.
    Co mnie wkurza np w tańszych markach - np w Toshibach, Pillipsach, Samsungach czy LG to - moim zdaniem - niedopracowana elektronika układów odbiorczych. Matryca ekranowa to nie wszystko - Panasonic przecież nie produkuje matryc a odbiorniki działają lepiej niż inne urządzenia z takimi samymi matrycami. Szczególnie odczuwa się - dla osób starszych - przyjazne menu które dla tego kręgu odbiorców ma poważne znaczenie.
    Samsungi są niewątpliwie bardziej zaawansowane technologicznie, ale dla przeciętnego użytkownika są "za mądre", za wiele jest wodotrysków, przestawienie nawet najprostszej opcji ustawień wymaga dość żmudnego dłubania w tabelach menu. W Panasonicach jest to znacznie prostsze.

Nawet EPG w Panasonicach działa o klasę lepiej (jest bardzo prosta a nawet "uboga graficznie") niż w najlepszym Samsungu, o Toshibie nie wspominając, nie jest napacykowana kolorowymi pierdołami tylko dekoncentrującymi zainteresowanego.

W Samsungach animacja menu jest czasami strasznie wq...ca, do tego całe menu nielogiczne, wiele ustawień jest nie tam gdzie być powinno i czasami trzeba się nieźle namęczyć, by coś odszukać , np parametry sygnału.

W domu używam Panasonica (plazma 46G30), LG (kuchenny) i Toshibę 32 cale w sypialni - plazma jest już trochę wiekowa, ma chyba ze trzy lata ale nie zamienię na nic innego, chyba że coś z gatunku 4k lub już 16 k. Zresztą technika idzie tak szybo do przodu, że nie wiadomo co będzie za dwa lata...

Dobrze poszukaj, byś zapłacił jak najmniej za najlepszy wyrób. I miłego oglądania.
    Oraz jak najdalszym łukiem od "Merde in China"...

• #7 31 Paź 2014 19:04
    Zafiel
    Poziom 2  

Dziękuje ślicznie za wyczerpująca i merytoryczną odpowiedź.

Różnica w cenie Panasonica 42AS600E a Panasonica 42AS650 jest jednak spora. Pierwszy można dostać już w granicach 1600-1700 zł, drugi to już wydatek rzędu 2200-2300.

Co do samego menu ustawień itp itd. To wiadomo jak to jest zazwyczaj z emerytami. W użyciu będą głownie tylko 4 przyciski pilota. Mianowicie program w górę i w dół oraz głośniej - ciszej :)

Szukam już trzeci dzień jednak muszę powiedzieć w tym gąszczu modeli, marek , generacji urządzeń i cen trudno jest się odnaleźć. W każdym razie póki co Panasonic jest na szczycie listy. Zobaczymy jak to się skończy. Początkowo myślałem o czymś więcej niż 42 cale ale doszedłem do wniosku że wielki ekran jest raczej zbędny i trudniej go będzie odpowiednio "ulokować" w pokoju.

Pozdrawiam. I z góry dziękuje za wszelkie ew. dalsze sugestie.

• #8 03 Lis 2014 00:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME