Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP355E5C A04PL - Plamy na matrycy, czym spowodowane

30 Paź 2014 14:20 1293 9
 • Poziom 11  
  Witam serdecznie. Wczoraj włączyłem laptopa i moim oczom ukazały się plamy w dolnej części matrycy. Laptopa używała w ostatnim czasie 9 letnia córka z koleżankami. Za diabła żadne nie chce się przyznać co cię stało, każda twierdzi, że nic nie zrobiły. Do tego wyrwany jest lewy zawias (lewy od przedniej strony, gdy patrzymy na matrycę). Nie jest urwany ale klapa strasznie lata. Nie widzę żadnego śladu po upadku. W związku z czym mam pytanie, czy ten uszkodzony zawias odpowiada za plamy? Ruszając nim czy klapą nie ma żadnych "efektów specjalnych" Plam nie da się przesunąć, gniecenie nic nie pomaga. Wkurzony jestem, bo laptop ma ponad rok a wygląda jak 10 letni dziad... Zdjęcie plam z różnych kątów widzenia: Samsung NP355E5C A04PL - Plamy na matrycy, czym spowodowane Samsung NP355E5C A04PL - Plamy na matrycy, czym spowodowane Samsung NP355E5C A04PL - Plamy na matrycy, czym spowodowane
 • Poziom 24  
  Wygląda to na uszkodzenie matrycy. Może też być uszkodzona taśma jednak raczej stawiam na matrycę.
 • Poziom 43  
  A to nie jakaś wilgoć, po np. wylanym napoju? Zrób foto i za kilka dni powrównaj, może to sobie powoli paruje/wysycha? Najlepiej jeśli laptop na gwarancji, aby ci w serwisie to otworzyli i wysuszyli/wytarli. Im prędzej tym lepiej, bo elektronika - wiadomo - nie lubi wilgoci i się od tego utlenia.
 • Poziom 22  
  grafitowy777 napisał:
  plamy w dolnej części matrycy


  Wygląda jak ślady cieczy. Nie zalały czymś matrycy?
  Zawias jak lata to może być odkręcony. Trzeba dokręcić śrubki. No chyba że pękł i dlatego nie stwarza oporu.
 • Poziom 11  
  Jest na gwarancji + gwarancja od mechanicznych usterek lecz 2 tygodnie temu powrócił z tej naprawy po wyrwaniu gniazda ladowania (tez przed dzieci) a w regulaminie tej rozszerzonej gwary jest zapis ze zglaszane usterki muszą być w odstępie 30 dni I'd naprawy takze jeszcze dwa tygodnie musze czekac z tym ze jest tez zapic informujacy o tym, ze od momentu wystapienia ustetki do zgloszemia nie moze minac 48h... Dziwne to.
  Tez stawialem na zalanie ale nie ma saldu na obudowie po cieczy. Nie ma zaciekow na marry u wody pod klawiszami itp. Poobserwuje to I dam znac.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Sorki za bledy ale pisze z urzadzenia bez polskich znakow
 • Poziom 11  
  @Daris racja -córka sie dzis przyznała, ze czyściła ekran środkiem do czyszczenia i ściekło to za ramkę....
 • Poziom 19  
  Oczywiście jest możliwośc zrobienia tego w domowych warunkach.
 • Moderator - Komputery Serwis
  Jest możliwość, ale nie jest to bardzo łatwe - lepiej odczekaj, zgłoś zalanie matrycy i niech robią wymianę.
 • Poziom 11  
  Wiecie co, plamy znikły. Jest jedna wielkości 3 milimetry i druga o takiej samej wielkości. Dzięki za odpowiedzi! A ze zgłoszeniem poczekam na większą szkodę. :-)