Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt A-5510 - kanały nie grają równo

30 Paź 2014 15:41 780 6
  • Poziom 22  
    Witam
    Mam problem z wzmacniaczem Blaupunkt A5510 mianowicie oba kanały nie graja podobnym poziomem głośności raz problem jest na lewym kanale raz na prawym dodatkowo w czasie tego cichszego grania na danym kanale pojawiają się zniekształcenia coś jak by dźwięk pojawiał się i znikał zauważyłem że gdy podbije się basy lub pogłośni muzykę problem ustępuje
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator
    Wyczyścić, lub wymienić potencjometry. Może jeszcze być, że są "zimne luty" koło potencjometrów.
  • Poziom 22  
    Przekaźnika w tym wzmacniaczu nie ma. Jak przeczyścić Terminale głośnikowe ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Wzmacniacz wyczyściłem styki tak samo. Niestety żadnego rezultatu nie ma dla pewności że winny jest wzmacniacz zamieniłem kolumny z lewego na prawy z prawego na lewy i problem się przeniósł. Zmieniłem też na 2 parę wyjść ten sam efekt i zabieram się za potencjometry.
    Postanowiłem nie bawić się w czyszczenie potencjometrów tylko od razu wymienić możecie mi powiedzieć jaki powinien być potencjometr do balansu bo ten co siedzi jest jakiś dziwny
    jest to potencjometr monofoniczny z od czepem na górze wartość najprawdopodobniej 200K charakterystyka W chyba że źle odczytuję
    dodam że sam potencjometr jest dosyć mały