Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba z windows 8 na windows 7 ultimate

ksojka212 30 Paź 2014 16:08 537 6
  • #1 30 Paź 2014 16:08
    ksojka212
    Poziom 8  

Witam!
    Na lapku miałem windows 8. Po paru miesiącach był zasyfiony, wolno chodził itp.
    Zainstalowałem więc windows 7 ultimate. Instalacja bez problemów. Gdy się skończyłą ostatnie kroki zakończ i reset. Od tego momentu nie chce mi się włączyć.
    Jest w górnym lewym rogu taki jak by myślnik pyłgający. Nawet jak chciałem jeszcze raz z płyty zainstalować. Co to może być? Doradźcie.

0 6
  • #2 30 Paź 2014 16:41
    kaleron

Poziom 21  

Kiedy dokładnie się pojawia ten myślnik? Rozumiem, że nie możesz wystartować systemu ani z dysku ani z płyty, ale czy możesz np. wejść do BIOSu?

0
  • #3 30 Paź 2014 16:47
    ksojka212
    Poziom 8  

Do Biosu mogę wejść, Myślnik właśnie po możliwości naciśnięcia wejścia do biosu jeżeli rozumiesz.

0
  • #4 30 Paź 2014 17:07
    safbot1st
    Poziom 43  

Jesteś w stanie zbootować pendrive albo płytę?

0
  • #5 30 Paź 2014 17:17
    ksojka212
    Poziom 8  

Zbootować czyli co? Gdzie wejść ?

Dodano po 57 [sekundy]:

Najchętniej to bym zresetował tego laptopa na czysto ale nawet odpalić nie chce :/

0
  • #6 30 Paź 2014 17:27
    safbot1st
    Poziom 43  

Zasilacz oryginalny? Kiedy był czyszczony w środku?
    Jeśli sam nie wiesz jak rozłożyć/złożyć laptop oddaj komuś kto wie albo do serwisu, aby wykonał Ci konserwację chłodzenia i sprawdził dlaczego się nie włącza...

0
  • #7 30 Paź 2014 18:10
    kaleron

Poziom 21  

Sprawdź, czy w BIOSie jest prawidłowo rozpoznawany dysk i napęd, sprawdź kolejność bootowania urządzeń.
    bootowanie= tak w skrócie uruchamianie systemu, płyta główna spprawdza po kolei DVD, dysk, urządzenia USB, LAN (niekoniecznie w takiej kolejności). Być może przestawienie DVD przed dysk pozwoli wystartować system z płyty.
    Jeśli umiesz rozebrać laptopa, spróbuj wyciągać pojedynczo elementy - zaczynając od najprostszych, jak bateria, i patrz, co się dzieje. W żadnym wypadku nie wyciągaj czegoś, czego nie dasz rady samodzielnie włożyć z powrotem. I to robisz dopiero po sprawdzeniu ustawień BIOSu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo