Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] passat b6 2.0 tdi - Czy silnik 2.0tdi passat b6 pracuje prawidlowo?film

30 Paź 2014 17:43 2337 10
  • Poziom 11  
    witam posiadam passata b6 model 2006r 2.0tdi BMP z tego co mi wiadomo to napęd pompy oleju jest już na trybach i niepokoi mnie dziwna praca silnika i mam pytanie czym to może być spowodowane?, dodam ze pasek pk w celu weryfikacji był zdjęty bo początkowo myślałem ze to rolka napinacza paska pk lub sprzęgiełko pompy klimatyzatora lub sprzęgiełko alternatora a okazało ze dziwny dźwięk wytwarza cos innego możliwe ze to rozrząd ? proszę o porady. poniżej link do filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=R479SWJ5gng
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik obserwowany
    napewno nie masz trybów
  • Poziom 11  
    hmm szczerze nie zdejmowałem miski olejowej aby uwzględnić czy są tryby czy łańcuszek ale w serwisie po vin sprawdzano i niby już ten silnik bmp ma napęd pompy oleju na trybach.
  • Poziom 27  
    Czy po wciśnięciu sprzęgła dzwięk się zmienia?W serwisie sprawdzili ostatnią wersje napędu a nie to co jest w aucie.Najlepiej zdjąć miskę i zobaczyć co z napędem pompy.
  • Poziom 11  
    po wciśnięciu sprzęgła dźwięk nie zmienia się i chyba będę zmuszony zdjąć miskę olejową i zobaczyć czy to czasami napęd pompy olejowej nie daje się we znaki.
  • Poziom 15  
    Pewnie wałek. Misy narazie nie ściągaj! Zacznij od dekla.
  • Poziom 20  
    Zdejmuj miske nie ma duzo roboty super dojście. Pewnie rozwalony napinacz . Na 90 % masz napęd modułu na łańcuchu. Ostatnio zakładałem do takiego pompe od 1.9 a kolega z serwisu też uparcie twierdził po Vin wychodzi że na kołach.
  • Użytkownik obserwowany
    bo im pokazuje aktualne czesci do zamowienia a nie to co siedzi faktycznie w aucie
  • Moderator Samochody
    Śmierdzi mi to brakiem ciśnienia oleju, ewentualnie luźna srubą koła pośredniego pompy oleju, wiec miska w dół, poza tym warto spojrzeć na wałek i szklanki, czy nie przytarte.
  • Poziom 11  
    Witam po zdjęciu miski oleju okazało się że łańcuszek napędu pompy oleju był tak luzny że obcierał o obudowę i stąd był ten hałas, i trzeba było zmienić cały napęd pompy oleju na koła zębate.pozdrawiam...i zamykam temat.