Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skąd wziąć wentylator 25x25x10 2pin albo gniazdko/wtyk 2pin?

30 Paź 2014 17:45 2982 3
  • Poziom 10  
    Witam,

Nie wiem czy dobrze wybrałem dział forum, ponieważ problem nie dotyczy komputera ale chodzi o wentylatory i elementy wykorzystywane w technice komputerowej...

W mojej nowo zakupionej ładowarce Opus BT-C3100 okropnie hałasuje wentylatorek. Nie chodzi o to że jest malutki (25x25mm) i one wszystkie są głośne. Ten bardzo często przy rozpędzeniu warczy/grzechocze po czym zatrzymuje się i powtarza tak kilka razy aż za którymś razem (nawet po ponad 10 próbach) w końcu mu się uda.

Raczej nie widzę innego sposobu zaradzenia temu jak wymiana. Na jednym z forów trafiłem na informację że pasuje ten wentylator z dokładnie taką wtyczką (swojej ładowarki nie rozkręcałem, bo czekam na decyzję ze sklepu internetowego). Niestety dostępność tego typu wentylatorków w Polsce jest znikoma. W poznańskich sklepach elektronicznych znalazłem tylko 2 modele ale niestety oba nie posiadają wtyków (same zalutowane kabelki).

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc - czy potraficie określić co to dokładnie za wtyczka (trafiłem gdzieś na określenie "mini 2pin") i czy można ją dostać w sklepach elektronicznych? Albo ewentualnie, skąd wziąć wentylator 25x25x10 od razu z wtyczką?

Pozdrawiam serdecznie,
    Crocodil
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Wpisując frazę "25x25... " na popularnym portalu aukcyjnym znalazłem szukane (nie do końca wiem czy dokładnie takich kolega szuka bo nie widzę wymagań "prądowych") Ale znalazło "Bestfan Fan 25" Poszły PW.

• Poziom 10  
    Witam,

Oczywiście trafiłem na wskazaną przez Ciebie ofertę ale ten wentylator ma zwykłą wtyczkę 3-pinową, a ja potrzebuję coś takiego:

Oczywiście mogę spróbować go przerobić ale niestety nie wiem czy taka wtyczka jest gdzieś dostępna i stąd moje pytanie...

Pozdrawiam,
    Crocodil

EDIT: Wygląda na to ze Chińczycy określają taki rodzaj wtyczki jako "PH2.0-2P" nie wiem tylko nadal czy można taką dostać u nas :-/

EDIT2: Ta wtyczka to chyba 2pinowy JST connector z serii PH.

EDIT3: Znalazłem! :) Ten wtyk to JST PHR-2, a odpowiedni styk do niego to SPH-002T-P0.5S. Oprócz tego w TME są też odpowiedniki z firmy NINIGI: NXG-02 oraz NXG-T. Sądząc po danych katalogowych wtyki i styki powinny być wzajemnie kompatybilne.
  • Poziom 39  
    Jeżeli kupisz nowy wentylator to wtyczkę możesz odzyskać z tego co masz obecnie, nie wiem po co komplikujesz sobie zycie.