Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UBIQUITI NanoStation LOCO M2 2,4GHz 8dBi nietypowe wykorzystanie

pablolinda 30 Paź 2014 18:16 1176 3
  • #1 30 Paź 2014 18:16
    pablolinda
    Poziom 15  

Witam. Czy dało by się zbudować na UBIQUITI NanoStation LOCO M2 2,4GHz 8dBi taki most internetowy że:
    -internet byłby odbierany z bloku z okna A po WI FI i przesyłany dalej po WI FI do bloku do okna C ( laptop by z niego korzystał)
    -internet odbierany z bloku z okna A po WI FI byłby przesłany do budynku B do komputera stacjonarnego po skrętce ( ponieważ po Wi FI może nie dolecieć do wnętrza budynku wystarczający sygnał a UBIQUITI NanoStation LOCO M2 2,4GHz 8dBi nie będzie promieniował do tyłu na budynek z tego co wiem).
    Narazie pytam czy jest możliwa konfiguracja tak tego urządzenia by odebrać internet w punkcie B i C ewentualnie proszę o wskazanie innego urządzenia które dało by rade tak działać jeśli wogóle takie coś jest możliwe, bo wiem ze odebranie po WI Fi i przesłanie dalej jest możliwe ale nie wiem czy da się do tego jeszcze dołożyć odbiór internetu jeszcze po skrętce jednocześnie.
    Myślę że w miarę jasno i krótko a jednocześnie zrozumiale wyjaśniłem o co mi chodzi.

0 3
  • #2 30 Paź 2014 22:06
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Da się - Nanostation ma działać jako AP, z bloku łączą się do niej jako klienci.

0
  • #3 31 Paź 2014 07:07
    Fotodetektor

Poziom 30  

Jaka odległość?!
    Lepiej na 5GHz kup loco.

0
  • #4 31 Paź 2014 09:29
    pablolinda
    Poziom 15  

Odległość z okna A do B będzie nie więcej niż 30 m a od B do okna C ze 45m. Może i lepiej 5 Ghz ale to musiałbym wszystkie urządzenia mieć na tę częstotliwość czyli router w oknie A i kartę dokupić do laptopa a to podniosło by już koszty znacząco.
    Czyli antena ustawiona jako AP odbierze i przęśle dalej Internet po kablu do stacjonarki i do okna C po WI FI, a nie będzie problemu z komunikacją nie będzie to się gryźć czy zachodzić jakieś konflikty adresów? Chciałbym wiedzieć zanim zdecyduję się na zakup tego sprzętu i takie rozwiązanie.

A i jeszcze jedno pytanie czy kont promieniowania anteny jest na tyle duży żeby łączyć je jednocześnie za punktem A i C jeśli miedzy nimi odległość wynosi koło 25 m? I jeszcze jedno czy taki Tp-Link TL-WA5210G który jest tańszy też poradził sobie by z tym zadaniemczy lepsze NanoStation?
    Czy te 2 modele rużnią się czymś jeszcze wpraktyce poza mocą http://proline.pl/?p=SIEUBQBAK0010
    http://proline.pl/?p=SIEUBQBAK0012
    Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

0