Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amica zia 6626 - Górne ramie się nie obraca

snupik9 30 Paź 2014 19:13 1095 7
  • #1 30 Paź 2014 19:13
    snupik9
    Poziom 2  

jak w temacie nie obraca się górne ramię, okazało się, że był uszkodzony zawór trójdrożny który podaje wodę raz na dolne ramię raz na górne ramię, po jego wymianie górne ramię dalej się nie obraca. Wszystkie ramiona i rurki doprowadzające wodę do ramion są czyste. Proszę o dalsze porady co z tym fantem zrobić?

0 7
  • #2 02 Lis 2014 21:45
    falo22
    Poziom 25  

A sterowanie tym zaworem jest?

0
  • #3 03 Lis 2014 07:22
    snupik9
    Poziom 2  

tego nie sprawdziłem, ale czy do tego zaworu podawane jest ciągle napięcie 230 v podczas pracy zmywarki?. Ewentualnie który element w module odpowiada za jego prace, podobno to jakiś triak?.

0
  • #4 03 Lis 2014 11:01
    falo22
    Poziom 25  

Zaworem pewnie steruje triak na module(programatorze), napięcie jest podawane na przemian w zależności, które ramię ma się obracać, ile cewek ma ten elektrozawór?

Dodano po 55 [sekundy]:

foto modułu mile widziane.

0
  • #5 03 Lis 2014 11:37
    snupik9
    Poziom 2  

http://north.pl/karta/zawor-trojdrozny-pompy-...-amica-zia-6626--95697-,IPA-EU-CMMC-3ZE.html,, to jest ten zawór i on ma silniczek który poprzez kółka zębate raz otwiera wlew do ramienia górnego raz do dolnego. Modułu jeszcze nie wyciągałem, teraz jestem w pracy więc spróbuję do niego dostać się po pracy. A co do cewek to nie wiem o co chodzi ale być może masz na myśli że znajdują się one w module ?

0
  • #6 03 Lis 2014 16:11
    falo22
    Poziom 25  

OK. Jeżeli to taki zawór to nie ma on cewek (jest on sterowany silnikiem), szukaj uszkodzenia w module. Sprawdź, czy do silnika dochodzi napięcie - powinno pojawić się na początku cyklu.

0
  • Pomocny post
    #7 03 Lis 2014 18:56
    skryn
    Admin grupy AGD

snupik9 napisał:
    okazało się, że był uszkodzony zawór trójdrożny

Silnik zaworu się zepsuł? Cieknął sam zawór na trzpieniu? Dlaczego go wymieniłeś?

0
  • #8 04 Lis 2014 18:40
    snupik9
    Poziom 2  

dokładnie, silnik zaworu po podłączeniu go do 23ov ani drgnął więc kupiłem zawór i go wymieniłem. A teraz najlepsze, przed dostaniem się do modułu postanowiłem uruchomić zmywarkę, wstawiłem naczynia i ją puściłem no i stał się cud: zaczęła normalnie pracować,wszystko pięknie się umyło. Nie wiem jak to się stało ale się naprawiło, dziękuję za okazane zainteresowanie i podpowiedzi

0