Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka stacjonarna Pioneer DVR-645H Uszkodzony dysk twardy

30 Paź 2014 19:42 1362 5
  • Poziom 9  
    Witam
    P 8 latach używania nagrywarka odmówiła posłuszeństwa.
    Pokazał się sygnał,że dysk może być pełny.Sprawdziłem,wykazywał
    ponad 25 godz. do nagrania.Później komunikat „naprawa dysku”.
    Coś tam mielił i w końcu odmówił reakcji na sygnały pilota.
    Czasami reagował,naprawiał,mielił,sam się przełączał na płytę DVD,
    której aktualnie nie było i zawieszał się.
    Mechanik zalecił wymianę dysku.
    Oryginalny dysk to był Segate 250 GB, Model: ST 3250823ACE
    Firmware 3.03 Ultra ATA.
    Dysk ten po sprawdzeniu programem HD Tune 2.55 pokazał
    47,02 procent Damaged Blocks.Wg. Innego serwisanta już przy jednym
    uszkodzonym bloku dysk kwalifikuje się do wymiany.
    Po utworzeniu jednej partycji w tym dysku i sformatowaniu
    nagrywarka ruszyła.Zaczęła nagrywać programy z TV.Kopiować na płytę DVD i je odtwarzać.Problem polegał na tym,że odtwarzanie
    odbywało się z zacięciami,przerywaniami odtwarzanego programu.
    Na zainstalowany dysk ATA 80 GB nagrywarka nie reagowała.
    Kupiłem na Allegro za jedyne 120 zł dysk Ata 250 GB ,wg.zapewnień
    sprzedawcy 0 Bad Sektors (uwierzyłem – jeszcze nie sprawdzałem ), sformatowałem go i zainstalowałem do nagrywarki.
    W komputerze zworki ustawiłem na „slave” , a w nagrywarce na
    „cable select” .Tak miał dysk oryginalny.
    Wszystko jest OK, poz tym, że nagrywarka nie widzi dysku.
    Po uruchomieniu ukazuje się napis”Informacje z dysku HDD są nieprawidłowe” Po chwili nagrywarka automatycznie przełącza się na
    DVD i pozostałe opcje są możliwe do uruchomienia.Nie ma tylko możliwości nagrywania na dysk HD i odtwarzania z niego.
    Nie wiem,czy to prawda,ale podobno to musi być identyczny jak oryginalny dysk HD.Koszt takiego dysku przekracza aktualną wartość nagrywarki.
    Czy ktoś mógłby mi pomóc swoim doświadczeniem w tej sprawie.
    Pozdrawiam. Czesław
  • Specjalista Sieci, Internet
    czesterw napisał:

Podobne objawy jak u mnie, przy czym, mój stary dysk z nagrywarki jest ok, chciałem go wymienić na większy 250 GB (fabryczne) 160 GB.
    I też dokładnie takie objawy - z innym HDD nagrywarka w ogóle nie chce ruszyć - Pionieer DVR 540H-S.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Zainteresował mnie ten temat (kiedyś borykałem się z podobnym problemem) i rozejrzałem się po Internecie.
    W skrócie, to wg tego co przeczytałem, jest to do zrobienia. Nie jest prawdą, że identyczny napęd będzie działał w danej nagrywarce.
    Haczyk tkwi w tym, że na nowym napędzie należy zapisać kod (identyfikator) danej nagrywarki. Dopiero wtedy nagrywarka zaakceptuje nowy napęd.
    Ten kod umieszczony jest obok wejścia antenowego lub gdzieś w pobliżu.
    Szkopuł w tym, że ten identyfikator można zapisać na HDD tylko przy pomocy odpowiedniej (poprawnej wersji) płyty serwisowej firmy Pioneer.
    Choć, z tym też nie było by problemu, sądząc po ilości adresów skąd można ściągnąć zrzut (image) tej płyty.
    I jeszcze pilot serwisowy ...
    W zasadzie ten pilot jest problemem ...

Zamieszczam instrukcję wymiany HDD, jaką znalazłem. Jest ona w j. angielskim.
    Może do czegoś się przyda.
  • Poziom 9  
    KOCUREK1970 napisał:
    czesterw napisał:

Podobne objawy jak u mnie, przy czym, mój stary dysk z nagrywarki jest ok, chciałem go wymienić na większy 250 GB (fabryczne) 160 GB.
    I też dokładnie takie objawy - z innym HDD nagrywarka w ogóle nie chce ruszyć - Pionieer DVR 540H-S.

A nie myślisz o wymianie na coś zupełnie innego? Coś w chmurze na przykład? Ja mam z Netii takową i się sprawdza.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Piotrowsky66 napisał:
    A nie myślisz o wymianie na coś zupełnie innego? Coś w chmurze na przykład? Ja mam z Netii takową i się sprawdza.

Dla mnie bez sensu - dlaczego:
    - każdy, kto będzie mógł (sąd, policja, ABW itd.), będzie mógł sobie tam zaglądać, w dobie powszechnej inwigilacji i braku wystarczająco chroniących mnie przepisów, nie skorzystam.
    - dziś jest to zgodne z prawem, że moje dane osobowe są chronione, jutro prawo się może zmienić, a tłumaczenie, że to "dla bezpieczeństwa narodowego" i "mojego dobra", mnie nie przekonuje, pod to można podciągnąć wszystko.
    - chmura dziś jest, jutro ją likwidują.
    - no i prędkość mojego łącza, uploadu mam tylko 6 Mb, zanim coś wrzucę na chmurę, to komputer mi rachunek za prąd nakręci taki, że mi w pięty pójdzie.

Dla mnie to rozwiązanie jest nieprzydatne.
  • Poziom 9  
    Witam
    Częściowo rozwiązałem swój problem dzięki pomocy i dużemu zaangażowaniu
    kolegi Polon_us .
    Wszelkie próby zainstalowania kupionego,dobrego ( zero bad sectors) dysku 250 GB nie dały pozytywnego wyniku.Windows XP nie widział starego dysku.Dopiero w funkcji"zarządzaj" udało się sformatować stary dysk.Próba wykonania obrazu tego dysku "sector by sector" prawdopodobnie naprawiła ten dysk.(O ile pamiętam podczas skanowania występowały komunikaty o naprawie).
    Po zainstalowaniu go do nagrywarki,nagrywarka zaczęła normalnie reagować na komendy przekazywane pilotem. Jedynie zmniejszyła się pojemność dysku.Poprzednio pokazywał,że ma ponad 200 godz do nagrania,teraz,że ma ok 130 godz. Nagrywarka działa,prawidłowo odtwarza nagrane programy. Staram się na bieżąco usuwać obejrzane programy,by nie przeładowywać dysku.
    O ile to pomoże komuś,to będę się cieszył.Pozdrawiam
    Czesław