Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 1312 - HP CM1312 paski pionowe na czarnym wydruku

skwarag 30 Paź 2014 19:44 1068 5
  • #1 30 Paź 2014 19:44
    skwarag
    Poziom 10  

Witam wszystkich,
    Mam problem z czarnym wydrukiem na drukarce HP 1312MFP.
    Podczas drukowania czarnych kwadratów pojawiają się na nich pionowe paski. Pozostałe kolory są ok. Proszę spojrzeć na wydruk. Zachowanie to pojawiło się po wymianie tonera i chciałbym potwierdzić, czy to wina wadliwego tonera
    Pozdrawiam Grzegorz.
    HP 1312 - HP CM1312 paski pionowe na czarnym wydruku

0 5
  • Pomocny post
    #2 30 Paź 2014 20:47
    wallek8712
    Poziom 10  

Witam.
    Tak jest to wina nowego wkładu. Prawdopodobnie listwa podająca jest uszkodzona. Można zawsze rozebrać wkład i dokładnie przeczyścić listwę.
    Pozdrawiam

0
  • #3 03 Lis 2014 17:54
    skwarag
    Poziom 10  

OK, dzięki. Wieczorem rozbieram kartridż.

Już po zabawie :)
    Czyszczenie niewiele dało.
    Założyłem listwę podającą z jakiegoś starego tonera i naprawione.
    Mam jeszcze pytanie jak ustawiać tę listwę, wiadomo, że z obu stron jednakowo, ale czy są jakieś liczby na to.
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

0
  • #4 03 Lis 2014 21:08
    wallek8712
    Poziom 10  

Ja przeważnie jak czyszcze listwy to po prostu staram się ich nie wygiąć. Zakładam je tak samo jak je demontowałem. W 9na 10 przypadkach jest ok :)

0
  • #5 04 Lis 2014 10:43
    maniek1987y
    Poziom 17  

Najlepiej zrobić to na zasadzie szczelinomierza, mierzysz przed ściągnięciem jaka jest szczelina między plastikiem a listwa i zakładając dajesz ten sam prześwit. Z doświadczenia wiem, że jeżeli np, bęben OPC jest już trochę zużyty możesz dać prześwit mniejszy o ok 1-2 mm.

0
  • #6 18 Lis 2014 18:22
    skwarag
    Poziom 10  

Reasumując:
    Na podstawie własnego doświadczenia oraz porad kolegów przyczyną pasków poziomych (jak na fotografii w 1 poście) była wadliwa listwa podająca proszek.
    W tej sytuacji można ją próbować czyścić (rozpuszczalnik), trzeba potem sprawdzić dokładnie czy nie ma rys. Jeśli nie to śmiało można montować uważając na właściwe ułożenie listwy - z obu stron jednakowe, szczelina identyczna jak przed demontażem.
    Jeśli kogoś nie zadowala nasycenie czerni - można poeksperymentować z wielkością szczeliny. U mnie po 4 próbach pomogło.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat zamykam.

0