Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz PA 12.1 + GDN 30/120/1

szym754 30 Oct 2014 19:59 1716 24
Tespol
    szym754
    Level 8  
    Witam. Posiadam subwoofer na GDN30/120/1. Mam zamiar kupić do niego wzmacniacz (panel aktywny) PA 12.1 - dla niewtajemniczonych wzmacniacz ma 200W RMS 4ohm a GDN30/120/1 ma 120W RMS 8 ohm. Czy uzyskam dobry bas, duży wychył i jakiś zapas mocy? Będę używał go na sporadycznych niewielkich imprezkach.
  • Tespol
    wariato
    Level 43  
    Ten wzmacniacz spokojnie wysteruje tego GDNa także bez namysłu możesz go kupić. Bas będzie taki na jaki pozwoli ten głośnik.
    szym754
    Level 8  
    Ok! Ale czy bedzie wystarczajacy zapas mocy zeby mogl pracowac dosc dlugo na imprezie? Z moich obliczen wynika ze przy 8 ohm moc bedzie na ok 100-130W rms... Myśle że kolega rozumie o co mi chodzi.
  • Tespol
    wariato
    Level 43  
    Moc będzie wystarczająca, żeby zrobić zamieszanie wystarczy mu zapodać 80W w sinusie. A czy długo pociągnie na imprezie to zależy od zastosowanego chłodzenia, czy będzie wystarczające aby odprowadzać ciepło.
    User removed account
    User removed account  
    szym754
    Level 8  
    Na stołówce w gimnazjum... czasem tam gram, bo znajomy nauczyciel mnie prosi.
    User removed account
    User removed account  
    szym754
    Level 8  
    Więc odpowiem na to tak. Subwoofer na tym głośniku głównie bedzie stał w domu. Jednakze tak jak mowie no bede chcial go zabrac raz na jakis czas tzn 4 razy w roku... kumpel ma takowy sub i bardzo dobrze sprawdza sie mu na malych imprezkach. Mam tylko problem z doborem wzmacniacza. A jesli chodzi o bas jaki wytwarza to jest bardzo dobry. Na nie wielkim wychyle bezproblemowo radzi sobie z nie duza salą. Nie patrzy sie glownie na teorie. Pod uwage rowniez trzeba wziasc praktyke. Ale dziekuje za udzielenie mi takich rad na pewno wyciagne z nich jakies wnioski ;) pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    k52
    Level 32  
    szym754 wrote:
    Nie patrzy sie glownie na teorie. Pod uwage rowniez trzeba wziasc praktyke.

szym754 ale dj-MatyAS właśnie pisze o praktyce... Bo w teorii i teoretycznie , stołówkę można nagłośnić plastikową mini wieżą co ma nalepkę 500w rms- ludzie wierzą we wszystko co napisze kiepski producent.
    Efektywność jest bardzo ważna kolumny 93dB odbieramy jako dwa razy głośniejsze niż te 89-90dB i to z tym samym wzmacniaczem. Oczywiście nie stawiamy znaku równości wysoko efektywna kolumna to kolumna audiofilska, a ta cichsza jest gorsza , często jest odwrotnie.
    wariato
    Level 43  
    szym754 wrote:
    Nie patrzy sie glownie na teorie. Pod uwage rowniez trzeba wziasc praktyke.

Właśnie w tym momencie uraziłeś lata doświadczenia, praktykę i wiedzę kolegi moderatora dj-MatyAS. Nie napisał tego "od tak żeby sobie w wolnym czasie popisać" a podał Ci bardzo dużo cennych informacji i to za darmo.

BTW jeśli ta stołówka ma nie więcej niż 35-40m2 to może i jakiś bas będzie z tego GDNa słychać, na większy metraż to już trzeba minimum 15'' inaczej zniknie chyba że staniesz przy samym subwooferze albo w rogu z drugiej strony sali.
    szym754
    Level 8  
    Jesli kogokolwiek tutaj uraziłem to bardzo przepraszam. Ale od 10 lat gram wszystkie dyskoteki u mnie w gminie poczynajac od malych typu gimnazjum do imprez na otwartej przestrzeniu w moim przypadku jest to "amfiteatr". Tak wiec ja sam mam duzo doswiadczenia jak i rowniez bardzo duzo sprzetow przewinelo mi sie przez rece. Na takiej chociazby stolowce spokojnie rade daje sub z logitech z906 ktory niby ma 167w rms co oczywiscie mozna podzielic przez 4. A kameleon bije go na glowe wiec uwazam ze jest swietny na te stolowke. A gdyby basu faktycznie brakowalo to mam sub 15' poltora kilo ale robie sobie mniejszy sprzet ze wzgledu na gabarety... od kad bylem w gimnazjum to gram tam na dyskotekach i towarzysza mi kolumny altus 140 pod technicsem su-vx500. Ten komplet daje sobie spokojnie rade mimo iz kupilem i zregenerowalem je sobie do pokoju. Tak wiec wracajac do mojego tematu chcialbym uslyszec od was pod jakim wzmakiem najlepiej bedzie pracowac kameleon w budzie 72 litry. Pozdrawiam.
    szym754
    Level 8  
    Tak mam doswiadczenie kolego i skoncz obrazac. Stolowka jest niczym 4 moje pokoje altusy kiedys byly do naglosnienia jakichs malych pabow albo restauracji. Znakomicie daja sobie rade nigdy nie sa meczone. Mam wejsc z estradowkami i grac na 20% a potem godzine zbierac sie z tym. A dyskoteka w gim jest max 5 godzin.
    irc205
    Level 24  
    Ja tu nikogo nie obrażam tylko stwierdzam że sprzęt domowy nie nadaje się na imprezy. Na takie imprezy wystarczy ci mały zestaw 2+1 który jest przeznaczony do takich celów i zagra to o wiele lepiej niż altusy.
    User removed account
    User removed account  
    szym754
    Level 8  
    Moj sprzet nie jest byle jaki... nikt nigdy nie byl niezadowolony. Altusy zostale lekko przerobione. Tzn glosniki wymienione na te z altus 300.. tak graja swietnie. Logitech zgadzam sie marny pomysl ale nic wiecej nie mialem takiego mniejszego. Technics? Posiada power amp direct moze grac jako koncowka mocy. Nie ma problemu. Jesli juz mowimy o rozwoju to posiadam rowniez szesc kolumn estradowych 6x 900W oraz dwa subwoofery 15' 2x 1500W plus do tego kolumny stojace JBL 1900W jedna. To jest rozwoj. A dostep mam do 40 tys W ktore sa w magazynie gminy jakby tego komus malo bylo. Z racji ze mi sie nudzi robie takie rzeczy typu wlasnie subwooferek kameleon. Wiec gdyby kolega mogl prosze nie mowic ze sie cofam. Bo mysle ze zarobilem sb na niezly sprzet.
    szym754
    Level 8  
    Poniewaz moja jedna kolumna wazy 60kg kocowka mocy prawie 70kg nie mowiac juz o subwooferze. Taka mala impreza trwa 5 godzin. I tylko na takie imprezy biore altusy. Reszta mowie tutaj o remizach czy hotelach to juz grubsza sprawa i za to ki placa wiec wtedy biore wiekszy sprzet
    User removed account
    User removed account  
    szym754
    Level 8  
    Bajdurzyc? No sory... gram na glownych gminnych imprezach :) A widze ze kolega cos nie bardzo kojarzy wyrazy... skoro zwykla literowka jest dla niego problemem...
    User removed account
    User removed account  
    DjMapet
    Level 43  
    Temat dotyczy sprzętu domowego, więc nie ma nic wspólnego z tym działem.

Poza tym, biorąc pod uwagę wypisywane tu przez autora bzdury, powinien wylądować w koszu.

Pozdrawiam.
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    Tak sobie czytam i chyba dodam do listy swoich tematów czytanych z % po browarze... Uśmiałem się nieziemsko - dziękuję.

Ten stek bzdur :

- jakiś powymyślanych kolumn o niestworzonej mocy, które istnieć nie mogą(1900W JBL-chyba kolego mają u Was w gminie prototypy w stosunku do których chociażby seria SR to zabawki...),
    - jakieś 70kg kocówki(chyba chodzi o jakiegoś 70kg gimbusa uciekającego przed ziomkami chcącymi mu zrobić kocówę),
    - słynne wśród gimbazy kameleony(potem się mają stan wręcz erotyczny na YT, że 20Hz im drzwi wyrywa w domu na 20% mocy wzmacniacza a de facto wzmak od 20% staje się za słaby i biedny kamelełon lata jak szmata),
    - subbas 15" 1.5kW i chłopak ze starym głośnikiem Tonsila za 30zł kombinuje,
    - "nagłaśnianie" imprez na Altusach i wzmacniaczu domowym od 10lat
    - 6 pełnopasmówek po 900W i 2 niby suby po 1500W na 15"(chyb anie wiesz jakie są koszta owego głośnika-odpowiem-są bardzo wysokie nawet dla DK w 100k+ mieszkańców mieście)
    - prawie zapomniałem o "subbasie" Logitecha
    - masa innych wypowiedzi osoby o stopniu wiedzy kończącym się na "volume + i volume -"
    - inne fantastyczne opowieści...

Są pewne opcje abyś wyszedł z twarzą z powyższych wypowiedzi tj. :

- weź klucz od magazynu gminy do którego masz dostęp, zrób foto ww. kolumn i 70kg końcówek i udowodnij, że jesteśmy 100lat za murzynami,
    - wracaj do mamy na ogórkową, żebyś miał siłę przesunąć te 70kg końcówki do zdjęć,
    - najlepiej wracaj na lekcje jak już jesteś w tym gimnazjum bo zaraz obecność będą sprawdzać...

Koncz waść, wstydu oszczędź.

Pozdrawiam