Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop lenovo - Odzyskiwanie klucza Win 8 po formacie i ...

30 Paź 2014 20:18 3579 6
  • Poziom 9  
    Witam. Kupiłem laptopa Lenovo z zainstalowanym oryginalnym systemem Windows 8. Oczywiście nie zrobiłem kopii systemu i nie spisałem numeru klucza. Laptop mi zaczął po jakiś instalacjach spowalniać i postanowiłem dać kumplowi żeby mi zrobił formata i zainstalował inny system (dodam tylko że sformatowany został cały dysk wraz z partycją recovery). Po zainstalowaniu denerwowała mnie rzecz że nie wiedziałem jak odtworzyć skróty klawiszowe takie jak w Win 8 typu wyciszanie i pogłaszanie dźwięku, jasność obrazu itp. Chciałbym teraz ponownie zainstalować system Win 8 ale nie wiem jak odzyskać klucz produktu a na naklejcie nie ma numeru. Słyszałem że można coś przez Bios pokombinować ale nie wiem jak. Czytałem w Internecie na polskich stronach i nic nie znalazłem. Prosiłbym o pomoc
  • Poziom 39  
    Jeśli laptop był fabrycznie z Win8 to żadnego klucza nie potrzebujesz.
    Klucz jest zaszyty w biosie, i nie musisz nawet go znać ;)
    Instalator Win8 sam sobie ten klucz znajdzie i aktywuje system.
  • Poziom 9  
    A czy jest jakieś znaczenie bo pobieram teraz Windows 8 Pro i po jego instalacji znajdzie mi klucz z biosa? Chodzi mi tylko o to czy wersja Windows 8 ma znaczenie. Na pudełku z laptopa mam tylko napisane System operacyjny Win 8 i nic więcej.
  • Poziom 39  
    Z praktycznej strony nie przeinstalowywałem osobiście systemu Win8 który był fabrycznie z laptopem, więc ciężko mi powiedzieć jak zachowa się instalator Windowsa gdy nie stwierdzi klucza PRO. Prawdopodobnie zainstaluje taką wersję do jakiej znajdzie klucz.

Oczywiście po za Windowsem musisz ze strony producenta pościągać sobie wszystkie sterowniki i programiki by działały ci wszystkie klawisze multimedialne i inne bajery. Po na gołym Win8 będziesz miał to samo co na Win7. Obsługa dodatkowych klawiszy nie jest funkcją wbudowaną w którykolwiek Windows. Tym zajmują się programy/sterowniki które zapewnia producent laptopa.

Podziękuj swojemu magikowi za skasowanie partycji Recovery ;)
    Wbrew pozorom się często przydaje, chyba że naprawdę wie się co się robi, i umie to zrobić.
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze pytanie odnośnie systemu z opakowania Lenovo. Pisze system operacyjny Win8 MM i oprócz tego są inne dane. Czy idzie w jakikolwiek sposób z naklejki z pudełka Lenovo odczytać lub sprawdzić na internecie jaki system był wgrany fabrycznie ?
  • Poziom 39  
    Win8 MM znaczy Minus Metro, czyli bez interfaceu Metro.
    Znalazłem tą informację na forum Lenovo.
    A system to raczej zwykła wersja Win8, nie Pro czy Enterprise.
    Chyba że to jakiś model biznesowy.
    Ale nie podałeś modelu więc przyjmuję że zwykły domowy.
  • Poziom 9  
    To żeby odzyskać klucz z Windows 8 (wersja MM najzwyklejsza) musiałbym zainstalować taki sam. Skąd go mogę pobrać bo już nie wiem gdzie szukać.