Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B zaparowanie wnętrza

30 Paź 2014 20:51 1251 7
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam Opla Corsę B.
    Niestety klimatyzacji nie mam nabitej (manualna) brak kasy- tylko nadmuch działa i to ciepło jak na ten czas wystarcza.
    Denerwuje mnie tylko to zaparowywanie szyb w aucie i to szybkie, wystarczy coś powiedzieć a nadmuch na szybę wolno odparowywuję i w sumie to trzeba okno otwierać.
    Mam pytanie, jak bez otwierania okien (wożę przeziębione dziecko)
    odparować szybko szyby, może ktoś ma jakiś dobry patent, a jak nie to chyba zostaje napełnienie klimy ?? :-(
    Pozdrawiam
    pytlowany
  • Poziom 11  
    Witam.
    Kolego zacznij od wymiany filtra kabinowego (przeciw pyłkowego). Zazwyczaj jak jest zabity to są takie objawy. Koszt 30-40zł. Drugim sposobem jest wysuszenie wnętrza pojazdu. Jeżeli masz dywaniki gumowe to pod nimi bardzo często nie wysycha welurowe wnętrze. Połóż stronę gazety (tylko nie kolorowej :) ), taki zabieg powtórz 3-4 razy. Również pomaga pozbyć się wilgoci z wnętrza.

Najlepszym sposobem jest korzystać z pięknej pogody :) wyjedź na łono natury pootwieraj drzwi powyciągaj wszystko co gumowe i leży luzem (dywaniki, pokrowce) i pozwól naturze zrobić resztę :)

Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Taki stary sposób to worki płócienne z ryżem pod siedzeniami, w bagażniku jak jest wilgoć.
  • Poziom 21  
    pytlowany1, mój przedmówca dobrze radzi. Wymień filtr kabinowy. To podstawa. Nie powinien kosztować więcej niż 30zł (mała powierzchnia, zwykły wkład). Wymienisz to w ten sposób:
    https://www.youtube.com/watch?v=tsZzcdXLbOY

Oczywiście przepatrz całe wnętrze (nie ma dużo roboty w Corsie...) pod kątem wilgotności. Nikt nie każe Ci wertować budy z higrometrem, ale rzuć okiem pod dywaniki, na konsolę środkową od spodu - lekko cieknąca nagrzewnica jest przyczyną parowania szyb i nieprzyjemnych zapachów.
    W dodatku można rozebrać nieco plastików i wykładzin w celu odszukania hipotetycznych miejsc zbierania się wody. Zatkane kanaliki odpływowe, gnój we wlocie czy dziurawe uszczelki drzwi (szyberdachu) - warto je również sprawdzić.
  • Poziom 15  
    Dzięki za dotychczasowe porady - a jak wymienię filtr kabinowy i nabije klimatyzację to klima nie będzie tak uciążliwie dmuchała jak sam nawiew??
  • Poziom 43  
    Dorażnie wytrzyj szyby do czysta od środka pianką do golenia.Puki nie ma mrozu działa.
  • Admin grupy Samochody
    W marketach można kupić pochłaniacze wilgoci. Działają. Sprawdziłem jak walczyłem z parowaniem szyb.