Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telnet - brak połączenia z serwerem

30 Paź 2014 21:17 1452 20
  • Poziom 11  
    Witajcie
    Posiadam windows 7, telnet włączony, gdy wpisuje adres ip serwera, z którym chcę się połączyć, pojawia się puste okno z migającym myślnikiem i nic, brak połączenia. Jakie mogą być przyczyny takiej sytuacji ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdzasz to w sieci lokalnej, czy przez Internet ?
  • Poziom 11  
    Serwer, z którym chce się połączyć nie jest w sieci lokalnej, to serwer biblioteki w usa.
    To na 99% po drodze jest zablokowany port 21 na którym działa telnet.

Sprawdź na innym porcie lub użyj VPN.
  • Poziom 19  
    Bzdura, telnet to nie 21 port bo to FTP, telnet to port 23.
  • Poziom 11  
    Tylko, który port wybrać? Ze swoim routerem łącze się przez telnet bez problemu.
    zbyszkok napisał:
    Bzdura, telnet to nie 21 port bo to FTP, telnet to port 23.

Faktycznie pomyliłem numer portu ...

Dodano po 31 [sekundy]:

markus17 napisał:
    Tylko, który port wybrać? Ze swoim routerem łącze się przez telnet bez problemu.

Wybierz jakiś port powyżej 1024.
  • Poziom 19  
    Zrób ping albo tracert do tego serwera czy ci odpowiada.
    Podaj może IP, adres maszyny ?.
  • Poziom 11  
    Zarówno na ping i tracert ip odpowiada. Adres serwera to: 130.111.46.118. Podpinałem inny router i ta sama sytuacja. Błędów nie ma, tylko pojawia się puste okno z migającym kursorem. Może po drugiej stronie są problemy z telnetem?
  • Poziom 11  
    Na ubuntu próbowałem, też mi odrzucało. W razie co adres http to: ursus.maine.edu
    Problem będzie na samym serwerze - odrzuca o połączenie.

Czemu nie korzystasz z SSH ?
  • Poziom 11  
    Pisałem wczoraj, ale facet, który był za to odpowiedzialny, niestety nie żyje i nikt się już tym nie opiekuje.
  • Poziom 27  
    Tam już nie ma serwera telnetowego. Działalność HyTelnetu praktycznie zakończyła się 15 lat temu, a jego twórca (Peter Scott) umarł w zeszłym roku.

Tak z ciekawości zapytam, do czego ci to potrzebne? Jak chcesz przeglądać zbiory biblioteczne to są przeglądarki webowe - nawet aktualizowane w roku bieżącym, a nie w latach 90'. Jeśli ciekawi cię jak to kiedyś działało, to polecam poniższy film nakręcony przez Scotta w 1991.

Link
  • Poziom 11  
    Do sprawozdania z ćwiczeń laboratoryjnych. Chyba masz rację co do braku serwera telnetowego, bo łącząc się z innymi bibliotekami korzystających z hytelnetu, też zero odzewu.
  • Poziom 27  
    I koniecznie musisz robić sprawozdanie z nieistniejącego systemu? Szkoda, że ci arki noego nie kazali odkopać. Jeśli masz wybrać jakikolwiek system korzystający z telnetu to tu masz adresy do kilku jeszcze działających dinozaurów: http://www.telnet.org/htm/places.htm
  • Poziom 11  
    Poinformuję prowadzącego jaka jest sytuacja i koniec. Szkoda więcej czasu tracić na to.
  • Poziom 27  
    Ewentualnie tu masz symulację na stronie internetowej jak to kiedyś wyglądało. Oryginalnego hytelnetu już nie ma. Żadna uczelnia/biblioteka nie utrzymuje przez 20 lat jakiegoś starego serwera, z którego nikt nie korzysta.
  • Poziom 11  
    Ok, dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.