Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wentylator chłodnicy Peugeot 306 1.6 benzyna XS 1996r

Martini1984 30 Oct 2014 22:09 3348 7
    Martini1984
    Level 8  
    Witam , mam pytanie odnośnie wentylatora chłodnicy w Peugeot 306 1.6 benzyna (bez klimy) , mianowicie zauważyłem , że silnik grzeje się aż do 100*C , a wiatrak powinien załączyć się przy 96*C , sprawdziłem już wiatrak i okazuje się , że jest dobry , czujnik był wymieniony na nowy i też powinien chasać bez problemu , co może być przyczyną niezałączania się wiatraka ? pozdro
    pepe150
    Level 36  
    Moduł wentylatora, pod lewą lampą.
    Martini1984
    Level 8  
    Ok , ale mam jeszcze pytanie odnośnie samego modułu , ponieważ ściągnąłem nadkole i tam widać tylko 2 przewody ,które przechodzą przez blachę pod podłużnicą i dalej idą do samej chłodnicy oraz sygnalizator klaksonu i przewód do samej lampy , nie widać tego modułu , czy może mi pan powiedzieć jak ten moduł wygląda ? , a z kolei za lampą jest box z bezpiecznikami , które też sprawdzałem i są dobre , natomiast brakuje tam jednego bezpiecznika który ma cztery piny (kostka) czy to może być bezpiecznik od wentylatora ? , bardzo proszę o odpowiedź , auto miało usunięty katalizator po przywiezieniu z Niemiec przez handlarzy, ale to chyba raczej nie ma wpływu na sam wentylator , aha i jeszcze odłączyli immobilizer.

Dodano po 2 [godziny] 53 [minuty]:

Już naprawiłem , to nie był żaden moduł. wlałem nowy płyn do chłodnicy i odpowietrzyłem układ i wszystko hasa jak należy, pozdrawiam. :-)
    Martini1984
    Level 8  
    Jeszcze jedna żecz , którą muszę dodać do tego tematu , właściwej temperatury czyli 95-96 * C pilnuje sama chłodnica z płynem chłodzącym , a wiatrak włącza się dopiero kiedy silnik się przegrzewa w peugeot jest to jakieś 115*-120*C , pozdro
    User removed account
    User removed account  
    Martini1984
    Level 8  
    Wiatrak się włącza , na postoju przy 115*C , a podczas jazdy silnik utrzymuje właściwą temperaturę 95*c więc myślę , że tak właśnie powinno być
    User removed account
    User removed account  
    Martini1984
    Level 8  
    Myślałem , że na postoju nie powinno być tak wysokiej temperatury silnika , ale okazuje się innaczej , silnik nagżany jest do 115*C , ale gdy zacznę jechać , odrazu jest chłodzony i temperatura spada do 95*C , ogólnie myślałem , że coś jest nie tak z tym chłodzeniem w moim peugeocie , ale się chyba pomyliłem