Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Urządzenie wielofunkcyjne A3 atrament lub A4 laser kolor - różne interwały druku

31 Paź 2014 00:02 1329 1
 • Poziom 9  
  Planuję zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Sprawa z drukiem wygląda u mnie tak, że mam okresy, gdzie nie drukuje nic tygodniami, a są okresy gdzie drukarka działa cały czas - ryza/dwie dziennie. Do tej pory miałem laserówkę A4 mono HP LJ 2300dtn i była ok. Rozglądam się za drukarką A3 atramentową - co prawda drukuje na A3 sporadycznie, ale byłby to ogromny atut, bo jednak jak są wydruki A3, to jest masakra z jeżdżeniem do punktu co drukuje :). Kolejnym atutem by był skaner A3 - bo jak rozumiem, drukarki A3 mają skanery A3 czy A4? Boję się jednak, że jak nie będę drukował długo, to będzie zasychać i zapychać się układ drukujący - doświadczenia z lat 2000 - 2004 jak miałem canona i500. I tu moje pytanie - czy są jakieś drukarki (a może wszystkie obecnie teraz takie są) które mają skuteczne systemy zabezpieczające przed zapchaniem się układu drukującego? Czytałem, że Brother-y mają programy, że raz na dwa tygodnie (jak drukarka jest w stanie czuwania) czyści głowice. Stąd BARDZO bym chciał drukarkę A3 (atramentową, bo lasery A3 są niestety tylko duże), jednak jeśli moje długie niedrukowanie by powodowało kłopoty z głowicą, to wolę laser kolorowy A4. I tu moje pytanie - czy są kolorowe lasery A4, które mają skanery A3? Kwota graniczna to około ~1200 - ~1400 zł dla laseru i atramentówki.

  Oczekiwania:
  PRIMO ULTIMO: zakres wydruku - jako, że drukarka wypluwa wydruki budowlane, musi drukować minimum 7 minimetrów od granicy kartki - bo tam pojawia się ramka, ideałem jest możliwość druku 5 minimetrów od granicy papieru.

  1. Tanie zamienniki/możliwość regeneracji - tanie tonery, proszki, atramenty :) wieczne chipy, łatwość regeneracji, duża pojemność itd.

  2. Szybkość druku >10 stron na minutę A4 kolor i mono, przyzwoita jakość druku dla laserówki - wiadomo fotografii nie będę drukował, ale jakieś grafiki już tak, może proste foto - jeśli chodzi o atramentówkę to wymagania odnośnie jakości wydruku wyższe niż u laserówki, tu już próbowałbym amatorsko drukować zdjęcia (sporadycznie)

  3. Duplex A4 - warunek konieczny.

  4. Opcjonalnie Wifi

  5. Koniecznie działanie po sieci LAN - jak nie ma wifi...

  6. Podajnik do skanera - opcjonalnie, ale fajnie jakby był

  7. W miarę duże zasobniki papieru (fajnie jakby wchodziła ryza)

  8. Skaner A3 - lub szersza opcja (są o szerokości A3 ale dłuższe) - fajnie jakby był lepszy niż 600 x 600 (optyczna) - w przypadku atramentówki - koniecznie skaner A3, laserówka - fajnie jakby był A3 - jeśli takowe istnieją.

  9. Przy atramentówce fajnie by było, jakby można było drukować "ze wstążki" np. Hp miały taką opcję, że można było z tyłu podać ucięty arkusz papieru przez szczelinę i drukowała wstęgę np. 297 mm (szerokość A3) na 800 mm...

  Celował bym w firmę Brother, jako że mają wszystko tanie np. http://www.brother.pl/g3v1/g3.cfm/s_page/73190/s_level/232140/s_product/MFC-J6920DW
  gdzie komplet dobrych tuszy kosztuje 50 zł.
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 9  
  Temat do zamknięcia, zakupiona została drukarka kolorowa atramentowa Brother J6920DW - ma wszystko co potrzeba + tanie zamienniki (nie polecam) i tanie oryginalne tusze BT5000 i BT6000 , którymi można napełniać oryginalne tonery (potrzebne urządzenie do resetu chipów za 40 zł)