Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG Elektrolux Lavamet 72610 -

mich132 31 Paź 2014 13:48 1401 9
  • #1 31 Paź 2014 13:48
    mich132
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z pralką AEG Elektrolux Lavamet 72610. Mianowicie nie działa - żaden program oprócz odwirowywania nie działa. Lub inaczej, bęben rusza się tylko w tym trybie, w innych stoi, napełnia się wodą, po czym odpompowuje tę wodę. I kończy się po chwili program charakterystycznym dźwiękiem. Problem jest z programatorem/tą konsolką.
    Pralka została już dwa razy rozkręcana i sprawdzana, wszelkie wtyczki zostały dopięte, wszelkie podzespoły są sprawne i działają. Pralka jest podłączona do prądu, przewód jest w dobrym stanie. Filtr, pompa zostały wyczyszczone z osadów i niechcianych materiałów.
    Fachowiec już raz był i naprawiał. Mianowicie pomachał pokrętłem, coś tam powciskał. Myślałem, że będzie działać przez długi czas, ale jednak znów pojawił się ten sam problem. Z tego co się dowiedziałem, to jest problem z programatorem, trzeba bodajże zresetować pralkę. Służą do tego odpowiednie tryby.
    Pytanie brzmi jak włączyć ten tryb serwisowy, jakimi przyciskami, co i jak, bo ja zielony jestem jeśli chodzi pralki? (Przyznam szczerze, że szukałem na ten temat w internecie i nie znalazłem. Znalazłem za to do podobnego modelu. Ale nie zadziałał ten układ)
    No i czy to rzeczywiście jest ten programator, czy po prostu coś innego trzeba jakoś pokręcić, powciskać?

0 9
  • #2 01 Lis 2014 09:59
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

Podaj pnc bo wedle modelu wychodzi na to że pralka ma ponad 16 lat i nie posiada ona trybu serwisowego.

0
  • #3 01 Lis 2014 10:31
    mich132
    Poziom 2  

Kod PNC: 914903106 00

0
  • Pomocny post
    #4 01 Lis 2014 13:09
    peter falk
    Specjalista AGD

Taki panel w Twojej pralce chyba jest. Jeśli to pomoże:
    zdjęcie zapożyczone ze strony Link
    to będzie fajnie. Jet to prawdopodobnie sposób na wejście w tryb serwisowy tej pralki.

0
  • #5 01 Lis 2014 13:30
    mich132
    Poziom 2  

Mam trochę gorszy model, znaczy wczęśniejszy, ten na zdjęciu to model lepszy. Podobny, ale jednak trochę się różni, jeśli to konieczne, to mogę zrobić zdjęcie tego panelu.

Nie wiem, czy źle to zrobiłem, czy to inna sprawa. Przytrzymałem jednocześnie obydwa przyciski z pokrętłem na 95-stopni. Nic się nie zmieniło.
    Może jakoś to źle wciskam?

0
  • Pomocny post
    #6 01 Lis 2014 13:47
    skryn
    Admin grupy AGD

mich132 napisał:
    Przytrzymałem jednocześnie obydwa przyciski z pokrętłem na 95-stopni. Nic się nie zmieniło.
    Może jakoś to źle wciskam?

Źle. Najpierw trzymasz przyciski, potem pokrętło z pozycji zero przekręcasz w prawo i przyciski trzymasz jeszcze wciśnięte przez około dwie sekundy, a potem dopiero puszczasz. Zaczną migać wszystkie diody po kolei.

0
  • Pomocny post
    #7 01 Lis 2014 14:15
    peter falk
    Specjalista AGD

mich132 napisał:
    ale jednak trochę się różni, jeśli to konieczne, to mogę zrobić zdjęcie tego panelu
    Instrukcja tego modelu pralki ma obrazek z takim panelem. Jesli jest inny, to fotka mile widziana :) . Sprawdzalem po PNC i modul sterujacy jest z wyswietlaczem. Chyba ze ta pralka to
    jakis "mutant".

0
  • #8 01 Lis 2014 14:29
    skryn
    Admin grupy AGD

peter falk napisał:
    Sprawdzalem po PNC i modul sterujacy jest z wyswietlaczem

Wyświetlacz 535:

Klawiatura:

Tak wynika z nr PNC

1
  • #9 05 Lis 2014 19:28
    mich132
    Poziom 2  

Witam, zrobiłem tak jak wskazaliście, niestety nie działa, próbowałem kilka razy.
    Może to jest jakaś inna kombinacja, albo coś jeszcze jest potrzebne?
    Słucham rad...

Tak wygląda ten panel:

0
  • #10 05 Lis 2014 19:40
    skryn
    Admin grupy AGD

mich132 napisał:
    Witam, zrobiłem tak jak wskazaliście, niestety nie działa, próbowałem kilka razy.
    Może to jest jakaś inna kombinacja, albo coś jeszcze jest potrzebne?
    Słucham rad...

Tak wygląda ten panel:

Tak masz zrobić:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14092163#14092163
    A jak nie umiesz, to musisz zawezwać serwisanta.

0