Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transit 2.4 tddi 2002 rok - Brak zasilania elektrycznej pompki paliwa,kontrolek

31 Paź 2014 14:40 1737 3
  • Poziom 13  
    Witam.Posiadam Transita 2002 rok 2.4 tddi 125 ps. Kupiłem auto wiec nie znam zbytnio przeszosci , ale chciałem zrobić porządek z kablami więc powywalać jakieś amatorskie naprawy mostki , do rzeczy : Podczas rozruchu z rana przy grzaniu świec kontrolka sie nie zapala, jest sterowana masą z komputera, ale tej masy brak , tak samo brak sterowania na zegar temperatury oraz do przekaźnika elektrycznej pompki paliwa przy filtrze, sprawdzony przekaźnik pompki oraz zasilania dochodzadze do przekaźnika, wszystko jest ok, na sterowniku masy i zasilanie sprawdzone, w sterowniku silnika gdzies pojawiłą się woda bo po rozebraniu były ślady wody i zwarć ? zaśniedziałe miejsca. Po diagnozie forscanem nie wychodza żadne błedy, po podaniu zasialnia na pompke na krótko silnik normalnie odpala. Gdzie szukać dalej przyczyny ?? Uwalony sterownik ??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 13  
    PCM uwalony, po podmianie odżyły kontrolki i pompa paliwa , mam komplet z kluczykiem , czy musze immo pcm parować razem z pompa za pomocą ids ??
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 27  
    da hool napisał:
    czy musze immo pcm parować razem z pompa za pomocą ids ?
    Tak, tylko nowy "czysty" sterownik pompy sparuje się z immo, używany wymaga przekodowania IDS-em.
  • Poziom 13  
    Witam. Po wymianie komputera mam kody błedów P1608, P1665, P0216 i migajaca sprezynke,auto kreci rozrusznikiem czyli immo puszcza rozrusznik , czy te kody sygnalizują niesparowaną pompę ze sterownikiem ??na starym w półspalonym kompiuerze auto odpala, w tym nie moge zaadoptowac pompy, wyskakuje bład "niniejszy test zakończył sie niepowodzeniem" błedów nie mozna skasować, tylko ten P0216 udało sie skasować, przejscie miedzy pcm a pompa przemierzone i miernikiem i żarówką, gdzie szukac przyczyny ?? czy mozliwe jest ze komp ktory dostałem ma inny numer i dlatego niechce zaprogramowac pompy ?? mój stary jest DPC 806 3C11-12A650-GA 8CAA a nowy DPC 805 3C11-12A650-AB 3 KDB