Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transit 2.4 tddi 2002 rok - Brak zasilania elektrycznej pompki paliwa,kontrolek

31 Oct 2014 14:40 1899 3
  • Level 13  
    Witam.Posiadam Transita 2002 rok 2.4 tddi 125 ps. Kupiłem auto wiec nie znam zbytnio przeszosci , ale chciałem zrobić porządek z kablami więc powywalać jakieś amatorskie naprawy mostki , do rzeczy : Podczas rozruchu z rana przy grzaniu świec kontrolka sie nie zapala, jest sterowana masą z komputera, ale tej masy brak , tak samo brak sterowania na zegar temperatury oraz do przekaźnika elektrycznej pompki paliwa przy filtrze, sprawdzony przekaźnik pompki oraz zasilania dochodzadze do przekaźnika, wszystko jest ok, na sterowniku masy i zasilanie sprawdzone, w sterowniku silnika gdzies pojawiłą się woda bo po rozebraniu były ślady wody i zwarć ? zaśniedziałe miejsca. Po diagnozie forscanem nie wychodza żadne błedy, po podaniu zasialnia na pompke na krótko silnik normalnie odpala. Gdzie szukać dalej przyczyny ?? Uwalony sterownik ??
  • Level 13  
    PCM uwalony, po podmianie odżyły kontrolki i pompa paliwa , mam komplet z kluczykiem , czy musze immo pcm parować razem z pompa za pomocą ids ??
  • Level 27  
    da hool wrote:
    czy musze immo pcm parować razem z pompa za pomocą ids ?
    Tak, tylko nowy "czysty" sterownik pompy sparuje się z immo, używany wymaga przekodowania IDS-em.
  • Level 13  
    Witam. Po wymianie komputera mam kody błedów P1608, P1665, P0216 i migajaca sprezynke,auto kreci rozrusznikiem czyli immo puszcza rozrusznik , czy te kody sygnalizują niesparowaną pompę ze sterownikiem ??na starym w półspalonym kompiuerze auto odpala, w tym nie moge zaadoptowac pompy, wyskakuje bład "niniejszy test zakończył sie niepowodzeniem" błedów nie mozna skasować, tylko ten P0216 udało sie skasować, przejscie miedzy pcm a pompa przemierzone i miernikiem i żarówką, gdzie szukac przyczyny ?? czy mozliwe jest ze komp ktory dostałem ma inny numer i dlatego niechce zaprogramowac pompy ?? mój stary jest DPC 806 3C11-12A650-GA 8CAA a nowy DPC 805 3C11-12A650-AB 3 KDB