Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opal 6-8kw - Instalacja CO zapowietrza się

31 Oct 2014 16:53 2025 3
  • Level 2  
    Witam, dwa tygodnie temu "hydraulik" założył mi w domu centralne ogrzewanie. Instalacja samoczynnie się zapowietrza. Odpowietrzam układ codziennie po kilka razy i tak już od 1.5 tygodnia. Automatyczne odpowietrzniki nic nie pomagają. Instalacja jest otwarta, ze zbiornikiem przelewowym. Kocioł na paliwo stałe "Opal" 6-8kw. Powierzchnia domku 40m2. 3 grzejniki. Pompa chodzi jak traktor- jak ją odpowietrze, to zapowietrzają się grzejniki za pompą i tak w kółko. Przypuszczam iż problemem może być zbiornik przelewowy umieszczony za nisko- gdyz jest umieszczony 30cm nad najwyższym punktem instalacji ( a z tego co wiem gdy naczynie podlaczone jest za pompą to musi byc umieszczone 0.7 x wysokosc podnoszenia wody- w moim przypadku to 0.7 x 3.8= 2.80m). Slyszalem rowniez iz rozwiazaniem w moim przypadku są dwie opcje: albo podniesienie zbiornika na wysokosc 2.8m od najwyzszego punktu, albo podlaczenie zbiornika przed pompą).
    Prosze o pomoc gdyz mam juz dosc odpowietrzania tej instalacjia zima za pasem. Opal 6-8kw - Instalacja CO zapowietrza się Opal 6-8kw - Instalacja CO zapowietrza się Opal 6-8kw - Instalacja CO zapowietrza się Opal 6-8kw - Instalacja CO zapowietrza się Opal 6-8kw - Instalacja CO zapowietrza się
  • OptexOptex
  • Level 28  
    Przez kilka lat użytkowałem instalację ze zbiornikiem powyżej najwyższego punktu o wysokość holendra i nypli. Problemów nie miałem, co najwyżej woda trochę kapała jak był pełen zbiornik. Swoją drogą to instalator zrobił Ci małą bombę z opóźnionym zapłonem. Zero zabezpieczeń.
  • OptexOptex
  • Level 2  
    Jakies wskazowki?
  • User removed account