Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon 4850 - Brak Obrazu !

31 Paź 2014 18:05 708 9
  • Poziom 6  
    Witam.

Kupiłem kartę graficzną Vortexa RADEON 4850 1 Gb DDR5 no i mamy problem...
    Otóż ten sam problem miałem z wcześniejszą kartą graficzną ( GT 9500 , którą odesłałem ) a mianowicie Wpinam kartę, podłączam dodatkowe zasilanie ( Mam takie w zasilaczu i na osobnej przejściówce molex ) Włączam komputer i nic...Windows się włącza normalnie słyszę uruchamiające się skype itp alee monitor ni dyga...Jest jak by w trybie uśpienia...proszę o pomoc bo do jutra muszę to zrobić.Proszę nie pisać, że karta nie sprawna gdyż była sprawdzana na innych komputerach.Co do zasilacza specjalnie do tego kupiłem wczoraj Chiefteca 450W.Reset CMOS robiłem..to nic nie daje.W BIOSie nie mam opcji zmiany graficznej na pci-e i wyłączenia integry iż ja mam nowego BIOSa Amierican Megatrends R01 C2. Proszę o pomoc bo ja już nie wiem co robić...Aha bo bym zapomniał, Monitor mi nie reaguje gdy wepne w tą kartę kabel od monitora a gdy wypnę i wepnę w zintegrowaną to normalnie działa...Dziś kupiłem specjalnie przejściówkę DVi > D.Sub ale gdy wpinam pod tą przejściówkę to na monitorze mam " no signal ". :(

Windows 7 32 Bit.
    płyta główna Mcp 73 ve
  • Spec od drukarek
    Może złącze PCI-Express na płycie głównej jest uszkodzone? A czy w BIOSie nie ma też opcji, by komputer jako pierwszą grafikę do inicjacji wybierał tą z portu PCI-Express? Zwykle opcja ta nazywa się "Init Display First" i trzeba tam wybrać "PEG".
  • Poziom 17  
    Skoro karta sprawna jak twierdzisz, to sprawdź na innym monitorze / telewizorze.
  • Poziom 43  
    konmaj napisał:
    Może złącze PCI-Express na płycie głównej jest uszkodzone?

Zgoda. Gdyby płyta wykryła poprawnie "Radka" nie podawałaby sygnału z "integry".
    A ona ciągle działa na "integrze". "Radka" nie "widzi". Szkoda, że odesłałeś tego GT9600 pewnie też był sprawny, a winna płyta gł. :(

Dodano po 52 [sekundy]:

Turbo92 napisał:
    sprawdź na innym monitorze / telewizorze.

Przecież z układu zinegrowanego jest obraz na tym monitorze ;)

Dodano po 1 [minuty]:

WruumWruumas napisał:
    CMOS robiłem..to nic nie daje.

Z włożonym "radkiem" robiłeś? Wykonaj długi ten reset i taki kilka razy pod rząd. Może w końcu "załapie". Baterią również.
    Wgraj najnowszy BIOS.
  • Poziom 6  
    U innych działa, a u mnie nie...

Tutaj pokazuje mojego BIOSa, bo ja nic takiego nie widzę.

Radeon 4850 - Brak Obrazu ! Radeon 4850 - Brak Obrazu ! Radeon 4850 - Brak Obrazu ! Radeon 4850 - Brak Obrazu ! Radeon 4850 - Brak Obrazu ! Radeon 4850 - Brak Obrazu ! Radeon 4850 - Brak Obrazu ! Radeon 4850 - Brak Obrazu !

safbot1st napisał:
    konmaj napisał:
    Może złącze PCI-Express na płycie głównej jest uszkodzone?

Zgoda. Gdyby płyta wykryła poprawnie "Radka" nie podawałaby sygnału z "integry".
    A ona ciągle działa na "integrze". "Radka" nie "widzi". Szkoda, że odesłałeś tego GT9600 pewnie też był sprawny, a winna płyta gł. :(

Nie jest, iż na tamtej GT po resecie CMOS, raz wszystko było w porządku, ale wywaliło coś o 60 khz... Także jest sprawne.

A co do BIOSU Jest on najnowszy. :(
  • Poziom 43  
    WruumWruumas napisał:
    na tamtej GT po resecie CMOS raz wszystko było w porzadku ale wywaliło Coś o 60 khz...Tak, że jest sprawne

To mógł być ostatni raz, kiedy slot był sprawny. Karta nie powinna podawać sygnału powyżej 60Hz w trybie tekstowym. Było coś widać, czy od razu komunikat?
    Co masz pod iGPU Frame buffer detect oprócz Auto?
    Tłumaczę Ci. Gdyby płyta wykryła poprawnie radeona, wyłączyłaby automatycznie układ zintegrowany i przestała z niego podawać sygnał. A tak nie jest.
    Resetuj CMOS z radeonem w slocie. Może coś z tego będzie...

Kiedy wciskasz na głównym ekranie BIOS Ctrl+F1 lub Ctrl + F9 pojawiają się dodatkowe opcje?
  • Poziom 6  
    Wyłączyłem komputer, żeby sprawdzić co tam mam w BIOSie. włączam i co ? Monitor nie reaguje na zintegrowaną.Wpinam do radeona...DZIAŁA !!! Nie doszło do pulpitu i wywaliło coś takiego...Teraz znów na zintegrowanej siedzę bo nic tam się nie dało zrobić Radeon 4850 - Brak Obrazu !
  • Poziom 43  
    WruumWruumas napisał:
    Nie doszło do pulpitu i wywaliło coś takiego...

Masz zły tryb graficzny w windowsie ustawiony.
    Naciskaj F8 na starcie i wybierz tryb awaryjny lub VGA. Potem odinstaluj sterowniki PCI-E Driver Sweeperem, instaluj właściwe i jesteś w domu.
    Mówiłem, że może "zaskoczy". Trzeba było więcej resetów CMOS zrobić.
  • Moderator na urlopie...
    safbot1st napisał:
    Potem odinstaluj sterowniki PCI-E Driver Sweeperem, instaluj właściwe i jesteś w domu.
    Mówiłem, że może "zaskoczy". Trzeba było więcej restów CMOS zrobić.

Proponuję zajrzeć tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2869870&highlight=
    Masz krok po kroku opisane, co należy zrobić po wymianie karty graficznej na inną.
  • Poziom 6  
    włączam wyłączam włączam wyłączam kopmuter ale teraz nie załapuje