Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 akumulatory, połączone szeregowo, jeden z nich się nie ładuje

tomopaja 31 Paź 2014 19:20 1017 5
  • #1 31 Paź 2014 19:20
    tomopaja
    Poziom 6  

3 akumulatory żelowe 12 V połączone szeregowo, jeden z nich się nie ładuje, choć jeszcze kilka dni temu się ładował, problem się powtórzył po 2 miesiącach. Akumulatory były sprawdzane w testach przez firmę, która je sprzedawała i są sprawne. Akumulatory i styki między nimi są zalutowane. Ładowarka od tego sprzętu, do deskorolki elektrycznej. Pomocy, co się dzieje :?: :o

0 5
  • #2 31 Paź 2014 19:41
    Darek-Krakow
    Poziom 14  

Podczas ładowania akumulatorów zmierz napięcie na każdym z nich. Prawdopodobnie na dwóch z nich będzie wyższe (np. 16V) a na jednym z nich około 12V co nie skutkuje jego ładowaniem. W takim wypadku akumulatory nie nadają się do ładowania w połączeniu szeregowym mimo że są sprawne. Ich rezystancja wewnętrzna jest zapewne nie identyczna.

0
  • #3 01 Lis 2014 07:42
    tomopaja
    Poziom 6  

Dziękuję, jutro to sprawdzę,proszę o nie zamykanie jeszcze tematu, pozdrawiam.

0
  • #4 01 Lis 2014 18:36
    bonanza
    Spec od Falowników

W połączeniu szeregowym prąd ładujący jest jednakowy. Jeśli jeden mimo to się nie ładuje, to albo jest uszkodzony, albo coś go bocznikuje (coś w rodzaju balancera, warystora - musiałoby to być dopięte wprost do zacisków tego jednego akumulatora).

0
  • #5 01 Lis 2014 18:56
    retrofood
    Moderator

bonanza napisał:
    W połączeniu szeregowym prąd ładujący jest jednakowy. Jeśli jeden mimo to się nie ładuje, to albo jest uszkodzony, albo coś go bocznikuje (coś w rodzaju balancera, warystora - musiałoby to być dopięte wprost do zacisków tego jednego akumulatora).

Wg mnie prawidłowa jest odpowiedź w #2. Różne rezystancje wewnętrzne i stąd różny rozkład napięć.

0
  • #6 04 Lis 2014 12:50
    tomopaja
    Poziom 6  

Wiem jedno, nie mogę dopuścić do ich głębokiego rozładowania, inaczej jeden z aku nie chce się ładować. Po naładowaniu go osobno, ładują się jak trzeba, jeśli problem się powtórzy, zrobię ja w 1 odpowiedzi i zmierzę napięcie przy ładowaniu, ewentualnie ptm go zareklamuję. Dzięki za pomoc, chwilowo nie chce mi się odkręcać kilku śrub i wyjmować aku żeby to sprawdzić. Pozdrawiam.

0