Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood DP-5010 - Modyfikacja toru audio

31 Paź 2014 19:44 2106 2
  • Poziom 10  
    Posiadam odtwarzacz Kenwood DP-5010, w którym wymieniłem standardowe kondensatory i wzmacniacze operacyjne. Ogólnie jestem zadowolony z playera, podoba mi się barwa muzyki i jest niezła scena. Jednak niedawno słyszałem Denona DCD-620, który posiada teoretycznie gorsze przetworniki (PCM56P-L) i filtr SM5818AP (w DP-5010 standardowe PCM-56P i SM5813AP), jednak z prostym modem: z nóżki DACA był sygnał wyprowadzony bezpośrednio na gniazdo wyjściowe z pominięciem całego toru audio. Denon grał o wiele lepiej. Przede wszystkim lepsza dynamika, większa szczegółowość i przestrzeń, chociaż w moim Kenwoodzie ładna średnica i ciepły bas (ale to zasługa nowych dobrych elektrolitów i BB OPA2604). Chciałbym spróbować tej modyfikacji w DP-5010, ale nie mogę nigdzie, za wyjątkiem płatnych, znaleźć service manuala tego modelu. Czy ktoś z doświadczonych Kolegów przerabiał tego Kenwooda i na podstawie fotek ( zaznaczone na żółto DAC-e i rejon gniazd wyjściowych) mógłby udzielić wskazówek jak wykonać taki mod? Przetworniki są zabudowane i nie wiem gdzie są nóżki z sygnałem wyjściowym, skąd podpiąć kabelki z rezystorem. Dodam jeszcze, że raczej chciałbym zachować decoupling, są tam teraz bipolarne Muse no i muting jest na dobrym przekaźniku. Poza tym dużo tam za DAC-ami elektroniki, ten silniczek z potencjometrem od regulowanego gniazda chyba też do usunięcia.
    Kenwood DP-5010 - Modyfikacja toru audio Kenwood DP-5010 - Modyfikacja toru audio Kenwood DP-5010 - Modyfikacja toru audio
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 41  
    Przejrzyj sobie datasheet przetworników.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Na razie odpuszczam sobie większa modyfikację. Wymieniłem diody prostownicze na schottky 1N5819, op-ampy: 2 X OPA2604, 2 X Muses8820. W torze audio usunąłem R15, R19 zwiekszyłem na 1,33k, foliowce C13 i C15 zwiekszyłem odpowiednio 8200 i 1500p. Wyraźna poprawa, na razie jestem zadowolony. Moze wymienię te fabryczne foliowe na jakieś lepsze lub poliestyrenowe.