Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2,5DCI 120 KM - BRAK MOCY

31 Paź 2014 19:50 4965 8
  • Poziom 6  
    Witam.
    Mam Master z 2006r 2,5cdi 120 KM
    Problem
    Auto na 5,6 biegu powyżej 2tys obrotów/min przy wciśnieciu mocniej gazu (np przy wyprzedzaniu czy na wzniesieniu) traci moc
    WYMIENIONO:
    TURBINĘ,WTRYSKI,Głowicę,
    Nie wiem co się dziej. Może naprowadzicie mnie
  • Poziom 15  
    Podepnij clipa i zrób zapis.
  • Poziom 14  
    Na 3, 4tym biegu usterka nie występuje?
    Pasowałoby skontrolować parametry rzeczywiste: ciśnienie w kol. ssącym, w szynie paliwowej, wysterowanie regulatora ciśnienia, przepływomierz.
  • Poziom 6  
    Witam po diagnozie na kompie zostaje jeden błąd którego nie daje się wykasować: czujnik temperatury powietrza zasysanego. Moj mechanik twierdzi ze w tym przypadku jeżeli nie ma przepływomierza to ten czujnik jest jednocześnie czujnikiem ciśnienia doładowania który znajduje się w kolektorze dolotowym. Upiera się że winna jest raczej w wiązce między czujnikiem a sterownikiem . CZY KTOŚ MIAŁ TAKI PRZYPADEK.PROSZĘ O POMOC RĘCE OPADAJ PS.CZUJNIK CIŚNIENIA DOŁADOWANIA ZOSTAŁ WYMIENIONY NA NOWY
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    A jaki jest problem by sprawdzić kable pomiędzy czujnikiem a sterownikiem?? To raptem 3 a w najgorszym wypadku 5 kabli na odcinku 90 cm...
  • Poziom 30  
    Zgniła sama wtyczka ,kable tuż za wtyczką czujnika bądź dalej.I tak jak pisze kolega saron22,zaledwie trzy kable do spr.
  • Poziom 6  
    Kable pomiędzy czujnikiem a sterownikiem jest ok. Cały czas ten sam problem. Może macie inne pomysły
  • Poziom 14  
    Jaki jest dokładnie błąd? Usterka elektryczna, przerwa w obwodzie który wraca od razu po kasowaniu jeszcze na zapłonie czy błąd typu zakres działania/sygnał wracający po odpaleniu?
    Najlepiej podaj tu kody błędów. I weź sprawdź w parametrach co ten czujnik pokazuje.
    Oprócz tego podaj wartości na jałowym i pod obciążeniem z ciśnienia w kol. dol i ciśnienie na szynie paliwowej aktualne i wymagane.
  • Poziom 16  
    Zaraz jak cdi co to za silnik? Chyba cdti? Ale nie ważne ma ten czujnik jak opel w czujniki doładowania - sprawdzić za pomocą znanych metod -ew podmienić