Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CTN464NC01 - Wyrzuca bezpieczniki

merun12 31 Oct 2014 21:24 5610 7
    merun12
    Level 10  
    Witam trafiła do mnie taka płyta indukcyjna.Płyta po podłączeniu uruchamia się panel dotykowy ładnie pracuje.Jednak gdy włączone zostanie którekolwiek z pól (nawet na 1) słychać jak przeskoczy przekaźnik i wyrzuci bezpiecznik w rozdzielni elektrycznej.Dziwi mnie fakt że to tylko takie ciche pyknięcie i pojawia się na każdym polu po rozkręceniu nie posiada jakiegokolwiek widocznego śladu przegrzania czy spięcia jak fabryka :)Pytanie moje od czego by tu zacząć ?
    Dodam jeszcze że kolory w tym kablu przyłączeniowym mają taką kolorystykę
    Żółtozielony PE
    Czarny L1
    Brąz L2
    Szary N (?) Podejrzewam że ktoś mógł zrobić z niego L3 Dziwi mnie taki kolor przewodu jak dla mnie to niedopuszczalne sam bym się omal nie pomylił:P
    Yano_X
    Level 22  
    merun12 wrote:
    Szary N (?) Podejrzewam że ktoś mógł zrobić z niego L3 Dziwi mnie taki kolor przewodu jak dla mnie to niedopuszczalne sam bym się omal nie pomylił:P

Dlatego warto poczytać instrukcję obsługi -> http://www.samsung.com/pl/support/model/CTN464NC01/XEO , "PODŁĄCZANIE ZASILANIA SIECIOWEGO" str 10.
    merun12
    Level 10  
    Tak masz rację ponadto na samej płycie jest naklejka z schematem jednak kolorystyka jest nieprawidłowa.Wystarczy trochę rutyny pośpiechu albo zwykłego przeoczenia i mamy zamiast łatwego zarobku duży problem.Firma taka jak samsung może przecież w fabryce zamówić przewody o odpowiednim kolorze albo pokusić się o izolowane kolorowe tuleje,zamiast brać przewód z jakichś podgrzewaczy bo taki był pod ręką :P chyba że inne kraje używają innej kolorystyki i robią jedną partię dla wszystkich?No cóż tak zrobili a my walczmy dzielnie chodź kurz i piach w oczy kłody pod nogi oj ciężki ten nasz chleb.No i takie przytakiwanie przeradza się w towarzystwo wzajemnej adoracji a sprawa nie bardzo posuwa się do przodu :/
    gabares
    Level 19  
    Jeżeli wywala bezpiecznik różnicowy (główny bezpiecznik zabezpieczający) to jest jakoweś przebicie na masę..Sprawdź uziemienie Przewód żółto-zielony ma być podłączony tylko do masy a niebieski do zera ,,reszta na fazy

Moderated By ROBSON33:

Podłączenie w/g powyższych wskazówek spowoduje uszkodzenie płyty.

3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Nagradzam ostrzeżeniem :|

• Helpful post
    ROBSON33
    Admin of household appliances group
    gabares wrote:
    Przewód żółto-zielony ma być podłączony tylko do masy a niebieski do zera ,,reszta na fazy

No i po płycie :(

Należy zawsze najpierw się upewnić że dając jakąś radę nie narazimy kogoś na koszty.

Samsung CTN464NC01 - Wyrzuca bezpieczniki
    merun12
    Level 10  
    Tak rozumiem was koledzy chcę tylko zauważyć że tą płytę dostałem do przeglądu bo coś z nią nie tak.To że ktoś źle ją źle podłączył to tylko moje przypuszczenia.
    Na początku napisałem że wyrzuca bezpiecznik dokładniej B 20 3F

Kolego Gabares zauważ że przewód zasilający tą płytę nawet nie posiada żyły w kolorze niebieskim,tak jak wyżej opisałem.
    Wyłącznik różnicowy nie wyrzuca.Ponadto chyba właśnie ktoś z marszu i bez zastanowienia ją podłączył podobnie jak wyżej opisałeś.
    merun12
    Level 10  
    Witam widzę że temat leż ja wyszukałem firmy zajmujące się naprawą płyt i chyba moja płyta będzie musiała tam wylądować. wydaje mi się że to błaha sprawa i można by to samemu zrobić
    User removed account
    Level 1