Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet / mini term turbo / GCO - dziwne zachowanie zaworu bezpieczeństwa

31 Paź 2014 23:08 2415 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam kłopot z moim piecem Termet miniterm turob GCO-DP-21-13.
    Po sezonie letnim chciałem włączyć grzanie. Po włączeniu grzania zaczął przeciekać zawór bezpieczeńśtwa (3 bar). Ciśnienie w układzie było mniejsze niż 3 bar i wynosiło 2,1 bar. Przynajmniej taka wartość była na wyświetlaczu. Założyłem nowy zawór prosto ze sklepu z zaworami. Dobiłem ciśnienie do 1.6. Uruchomiłem grzanie i okazało się, że nowy zawór przecieka identycznie jak stary.
    Poczytałem instrukcję obsługi i nie znalazłem tam, żadnej wskazówki.
    Czy istnieje instrukcja serwisowa do tego modelu ??

Z rzeczy, które zrobiłem to odpowietrzyłem wszystkie 5 grzejników.
    Zastanawiam się jak odpowietrzyć pompę wody....
    Myślałem też o elektronicznym przetworniku ciśnienia - tym na przeciw zaworu bezpieczeństwa, może podaje złe wartości....

Ciekawe jest też to, że stary zawór przepuszczał nawet przy ciśnieniu 0,5 bar i mniejszym, uciekała z pieca cała woda... Nowy jest jakby szczelniejszy bo nie leje się z niego ale nadal coś w piecu jest nie tak...
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Moze zbiornik membranowy szwankuje?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Zawory z czasem są zmęczone i tak się dziać może
    Pytanie tylko czy ten nowy tylko kapie, czy np. nie pokazuje Ci się awaria ciśnienia w układzie
    Może to świadczyć że czujnik oszukuje i pokazuje złą wartość
    Sprawdź naczynie przeponowe, nie pytaj jak to zrobić ,tylko szukaj no forum. Temat poruszany zbyt dużo razy
    Jak cos pisz
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Sprawdzałeś ciśnienie na nagrzanym piecu? Jeśli wzrasta znacznie - uciekło powietrze ze zbiornika wyrównawczego. Trzeba sprawdzić zawór odpowietrzający, ew. wymienić, spuścić wodę przy otwartym zaworze, zamknąć, napełnić układ, odpowietrzyć kocioł i grzejniki, skontrolować ciśnienie na zimnym i gorącym.
  • Poziom 9  
    Na 99% jest problem w naczyniu wyrównawczo przeponowym.
    Spuściłem wodę w pieca z układu CO.
    Zwykłą pompką do samochodu nabiłem ciśnienie do 1 atmosfery.
    Po przystawieniu ucha słychać było jak powietrze gdzieś ucieka, nie do końca wiem czy membrana jest dziurawa i powietrze wieje do instalacji CO czy gdzieś na zewnątrz.
    Jedyny kłopot w moim przypadku to wyjęcie owego zbiornika. Jest na plecach pieca i jest do niego utrudniony dostęp.
    Jak tylko zdobędę zamiennik i go wymienię podzielę się rezultatami.
    Bardzo dziękuję za wszystkie rady, były bardzo pomocne.

Pomogła wymiana zbiornika wyrównawczego na nowy !!!