Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford transit 2,5td 1997r lucas epic

01 Lis 2014 10:21 3309 3
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z pompą Lucas epic w transicie 1997r 2,5td. Auto na początku nie gasło to wymieniłem zawór start stop i teraz gaśnie normalnie ale brakuje mu mocy, jedzie się nim tylko 80km/h ,jest słaby i świeci się kontrolka. Przed wymianą zaworu był w porządku i się nic nie działo, mechanik stwierdził ze pompa jest do roboty, ale ja nigdy na opale nie jeździłem tylko leje dobre paliwa, i auto ma przejechane 190000km. Pompa była już regenerowana 14 lat temu i do tej pory wszystko było ok. Pytałem o regeneracje tej pompy to kwota przewyższa polowe wartości samochodu i zastanawiam się na zmianę pompy Lucas na bosch i mam taką pompę niedaleko mojej miejscowości z 1997r z 2,5td po wypadku, jak myślicie jak to lepiej zrobić bo szkoda mi pozbywać się tego auta bo nie jest zniszczone i mam je prawie od nowości a inne mi nie jest potrzebne. przeglądałem inne fora ale mam mętlik, za podpowiedź byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam.
  • OptexOptex
  • Poziom 34  
    Zakładaj zwykłą i masz święty spokój. W tych lucasa często nie łączyła sama wtyczka przy pompie , zobacz też czy przewody od pompy nie są gołe izolacja na nich kruszyła się w palcach.
  • OptexOptex
  • Poziom 21  
    Jeżeli przed wymiana zaworu było Ok to tu szukaj przyczyny. Moze zawór za mało otwiera. Spróbował bym wyciągnąć tłoczek zaworu, wtedy jest max przepływ. Musisz tylko gasić silnikiem.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie, mam jeszcze jedno pytanie jaką pompę kupić bo poczytałem na forum ze musi być o jakimś symbolu czy kodzie, mam zdjęcie tej co ma facet u mnie w okolicy,ford transit 2,5td 1997r lucas epic lub tez są gotowe zestawy na aukcjach czyli pompa, linka, pedał gazu przewody paliwowe, koło zębate, ucho do linki całość za 600złford transit 2,5td 1997r lucas epic