Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki amplituner do altus 140 i subwoofera

01 Lis 2014 10:42 3429 40
  • Poziom 8  
    Witam. Posiadam 2 kolumny altus 140 i subwoofer aktywny magnat 301a. Pokój ma 25 m2. Sprzętu będę używał do muzyki mieszanej i od czasy do czasu jakiś film. Chciał bym prosić o pomoc w doborze amplitunera. Zależy mi na tym żeby było w nim wyjście na subwoofer aktywny. W przyszłości będę chciał dokupić również 2 jakieś satelitki więc przydało by się więcej niż 2 kanały. Mogę na to przeznaczyć ok. 400zł, bo chodzi mi raczej o jakiś używany sprzęt. Co proponujecie?
  • Poziom 29  
    Altusy 140 nie będą ci na ampli KD 5.1 grały dobrze... a już na pewno nie takim za 400 zł.
  • Poziom 8  
    Dlaczego nie? Co w takim wypadku byś proponował?
  • Poziom 29  
    W tej cenie to tylko zwykły wzmacniacz stereo.

Po co ci sub do Altusów? Miałem 300tki i one suba nie potrzebują.
    140-stki mają dodatkowo możliwość regulacji na pokrętłach i to dość dobrze działa z tego co się orientuję.

A ampli 5.1 za 400zł będzie miał mega zaszumione wyjście, do tego moc rzeczywista na kanał będzie dość niska.

No i na froncie Altusy + z tyłu jakieś małe kolumny podstawkowe = beznadziejnie to będzie grało. Będzie ci tył kompletnie inaczej grał niż przód...
  • Poziom 8  
    To co mam kupić? Jakiś amplituder stereo? A suba miałem już od dawna i też chciał bym go jakoś wykorzystać.
  • Poziom 29  
    No jak tak bardzo chcesz Altusy 140 łączyć z subem... chociaż nie wiem po co, to szukaj wzmacniacz stereo z wyjście na suba.

Masz np teraz na allegro kup teraz DRA-700AE za 429 zł lub 449 zł. Oczywiście oba bez pilotów, pewnie jakieś wystawki z Niemiec.
    Za dużo to wzmacniaczy stereo z wyjście na suba w tej cenie też nie znajdziesz.
  • Poziom 8  
    I takie stereo będzie lepiej grało niż 5.1?
  • Poziom 29  
    Oczywiście że tak, przede wszystkim te Altusy będą grały jak powinny.
  • Poziom 8  
    Bo mam jeszcze możliwość sprzedaży koledze tych altusow za 500 zł. To może iść tą drogą i kupić coś za tą kwotę?
  • Poziom 29  
    Jak chcesz bas, to zostaw te Altusy i kup wzmacniacz stereo. Za 500 zł i tak nie kupisz nie wiadomo czego.
    Ten Denon co ci dałem model to kosztował parę lat temu jako nowy 2000 zł, za około 450 zł bez pilota chyba warto. A pilota sobie poszukasz osobno lub uniwersalnego. Za 50 zł pilot na aukcji osobnej, model pilota to RC-1054.
  • Poziom 8  
    I ta moc będzie wystarczającą do 140 watowych kolumn? Mam jeszcze jedno pytanie jak ogladalem zdjęcia podanego przez ciebie amplitunera tam z tyłu są wyjścia na 4 głośniki A i B. O co z tym chodzi, pod które będę miał podłączyć kolumny?
  • Poziom 29  
    Przy 8 omach on ma 2x80W, wystarczy spokojnie. Altusy 140 mają mocy ciągłej 100W tylko.
    I pod A lub B podłączasz, bez znaczenia.
  • Poziom 8  
    To po co wyjścia na 4 kolumny. Co by się stało gdybym podłączył właśnie 4 głośniki, tylko 2 by grały?
  • Poziom 29  
    Ma 2 strefy, może w 2 różnych pomieszczeniach grać inna muzyka jednocześnie(chyba jednocześnie, nie dam sobie głowy uciąć, bo nigdy się tego typu rozwiązaniami nie interesowałem).
    Odpuść sobie łączenie Altus 140 z jakimiś małymi podstawkami, będzie to beznadziejnie grało jako całość.

Na upartego w 1 kanał dwie 8 omowe kolumny możesz podłączyć, musi być tylko wzmacniacz co poradzi sobie z impedancja 4 omy, w przypadku tego Denona tak jest.
  • Poziom 8  
    Bo te satelitki o których pisałem że może kiedyś w przyszłości chciał bym dokupić to chodziło mi o coś w stylu np. stx f180 albo TONSIL MILDTON. nie chodziło mi o jakieś małe głośniczki. Co byś jeszcze powiedział o czymś takim: Amplituner Pioneer VSX-420?
  • Poziom 29  
    Zrozum to, że jak kupisz wzmacniacz stereo, to on służy do tego żeby podłączyć do niego 2 kolumny, koniec kropka. Będzie to w każdym innym wypadku grało gorzej, niż lepiej.
  • Poziom 8  
    no to rozumiem, jak bym kupił stereo to już nic innego bym nie kombinował z innymi głośnikami. dlatego biorę pod uwagę też 5.1

Dodano po 38 [sekundy]:

Co sądzisz o tych amplitunerach: YAMAHA RX-V1200RDS --http://allegro.pl/amplituner-yamaha-rx-v1200rds-rachunek-i4737916853.html Pioneer VSX-420 -- http://allegro.pl/amplituner-pioneer-vsx-420-super-stan-i4752772980.html Denon AVR 2802 -- http://allegro.pl/amplituner-denon-avr-2802-i4736403401.html
  • Moderator Akustyka
    Kolego, masz w ogóle możliwość odtwarzania w 5.1? Poza tym muzyka zapisywana jest w formacie stereo i tam ma być odtwarzana. Dodając inne źródła dźwięku, zaburzasz scenę i otrzymujesz bałagan dźwiękowy! Kup wzmacniacz stereo. Dobre stereo jest znacznie lepsze od przeciętnego KD! Poza tym, aby uzyskać spójne brzmienie w KD wszystkie zestawy głośnikowe muszą być z tej samej serii. W tym przypadku jest to niewykonalne.
    willaf napisał:

Bo mam jeszcze możliwość sprzedaży koledze tych altusow za 500 zł. To może iść tą drogą i kupić coś za tą kwotę?
    Czyli miałbyś około 1000zł na zestawy głośnikowe + wzmacniacz. Dla mnie super opcja. Altusy nie przedstawiają sobą wysokiej jakości brzmienia.
    Sprzedaj te Altusy, bo z połączeniu z subwooferem to będzie masa hałasu!

Moja rada?
    Pomyśl nad tym:
    http://allegro.pl/kolumny-heco-cantata-550-mkii-i4744952095.html
    lub
    http://allegro.pl/heco-interior-reflex-330-s-swietne-duze-monitory-i4737386298.html
    lub
    http://allegro.pl/arcus-ts-800-swietne-kolumny-podlogowe-i4739733995.html
    Mogę tak jeszcze długo. To co podałem to dobre, porządne zestawy stereo, które pod względem brzmieniowym położą Altusy na łopatki.
    Czemuś się uparł na amplituner? Koniecznie to radio jest Ci potrzebne?

phoe napisał:

Po co ci sub do Altusów? Miałem 300tki i one suba nie potrzebują.
    Nie siej herezji. Seria 300/200/150 gra o kilka klas lepiej od serii 140/110/75. Ta druga strojona jest bardzo wysoko, przez co bas jest tylko kopiący, góra zaś nie do zniesienia.
    phoe napisał:
    Za dużo to wzmacniaczy stereo z wyjście na suba w tej cenie też nie znajdziesz.
    A po kiego mu wyjście do subwoofera jak jego Magnat ma wejście wysokopoziomowe?
  • Poziom 8  
    O do tych kolumn co podałeś jaki byś proponował amplituner? Bo jednak wolał bym żeby było radio. I o co chodzi z tym wejściem wysokopoziomowym?
  • Moderator Akustyka
    willaf napisał:
    I o co chodzi z tym wejściem wysokopoziomowym?
    O to że możesz subwoofer podłączyć do wyjścia wzmacniacza które jest dedykowane dla zestawów głośnikowych. Zestawy podłączasz wtedy do zacisków wyjściowych na subwooferze.
    Na panelu subwoofera masz dwie pary terminali. Jedne oznaczone jako "From receiver" i to jest wejście sygnału które łączysz z wyjściem wzmacniacza oraz "To speakers" gdzie podłączasz zestawy głośnikowe.
    Możesz kupić przykładowo http://allegro.pl/amplituner-nad-7030-genialny-i4737915601.html
    Może jednak zdecydowałbyś się na wzmacniacz i tuner osobno? Taka konfiguracja jest według mnie znacznie lepsza.
  • Poziom 8  
    No dobra, to podaj mi jakieś fajne opcje wzmacniaczy bez tunera.
  • Poziom 8  
    Ok dzięki, ale właśnie się dowiedziałem że znajomy ma altusy 140 i mówi że grają super, jutro jadę je przesłuchać i najprawdopodobniej przy niech zostanę. Jak myślisz, czy ten wyżej podany Denon DRA-700AE będzie do nich pasował?
  • Moderator Akustyka
    Kolego A140 grają ok. dla osoby które nic więcej w życiu nie słuchała. To nie są dobre zestawy, ale jak widzę Ty nie potrzebujesz naszej pomocy, bo sam wiesz lepiej.
    Do A140 pasować będzie cokolwiek o mocy ponad 30 - 40W.
    Jak jedziesz do niego przesłuchać Altusy, to wejdź przy okazji do jakiegoś salonu odsłuchowego i posłuchaj czegoś innego. Nowego w budżecie około 1000zł (będzie grac na tym samym poziomie jak to co Ci podałem).
  • Poziom 8  
    Bo mi zależy również na tym że (rzadko, może raz do roku) nagłośnić sale 150m2, a te kolumny co ty podałeś wydaje mi się że są bardziej pokojowe i nie poradzą sobie na takiej sali.
  • Moderator Akustyka
    willaf napisał:
    nagłośnić sale 150m2
    willaf napisał:
    a te kolumny co ty podałeś wydaje mi się że są bardziej pokojowe i nie poradzą sobie na takiej sali.
    Altusy również się do tego celu zupełnie nie nadają. Po pierwsze w takiej przestrzeni one się zgubią, po drugie się spalą. Zestawy domowe nie są przystosowane do nagłaśniania imprez (nie ważne że raz w roku). Praca przy wysokim ich obciążeniu przez dłuższy czas może spowodować spalenie głośników.
    Mało tego, jak będziesz miał tylko te A140, to będziesz na wzmacniaczu kręcił do oporu, co spowoduje przesterowanie. Przesterem jesteś w stanie spalić wszystko.
  • Poziom 29  
    Stary Altus 140 moim zdaniem takiej sali też nie nagłośni nie wiadomo jak... będzie po prostu głośno i tyle.
    Pomijając fakt, że wzmacniacz ci pod koniec jego zakresu mocy daje już bardzo duże zniekształcenia i ci spali głośniki wysoko tonowy jak one dłużnej tak będą grały...
    Jeszce chciałeś na ampliku 5.1 takie coś robić? Byś tego amplika razem z kolumnami spalił. Takie tanie ampliki 5.1 jak graja głośno w stereo się grzeją bardzo mocno.

Ja moje Altusy 300 czasami w lecie tak używałem że grały z mojego pokoju tak że je było słychać 30m za domem, jak się siedziało przy grillu itp, ale Altus 140 chyba trochę za słaby jest do tego...

Najszybciej takie coś to Zaus'ami.
  • Poziom 8  
    Ok, macie rację że jednak z tymi imprezami sobie odpuszczę. Jutro po przesłuchaniu będę wiedział co i jak ale najprawdopodobniej kupie ten amplituner DRA-700AE i na razie te altusy sobie zostawię. Przecież w każdej chwili jak mi się przestaną podobać będę mógł je sprzedać i kupić np. któreś z podanych wyżej, bo chyba będą pasowały do tego amplitunera, prawda?