Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mozilla Firefox-Zawieszanie

kuku83 01 Lis 2014 11:37 1575 19
  • #1 01 Lis 2014 11:37
    kuku83
    Poziom 16  

Cześć
    Od dłuższego czasu mam problem z przeglądarką Mozilla Firefox po prostu zawiesza się na około 3min. najczęściej dzieje się to gdy wchodzę na stronę SpeedTest aby zrobić test prędkości łącza, You Tube, lub inne strony z filmami, czasem zdarzy się to na Onet ale już rzadziej, to zawieszenie objawia się tym że kursor przestaję reagować lub czasem kursor myszki zaczyna się kręcić jakby coś ładował i chłodzenie w laptopie zaczyna głośniej pracować, i to takie objawy które zauważyłem że występują podczas zawieszania systemu. To zawieszanie występuję może od 1,5 roku i jest na tyle irytujące, że już nie wyrabiam i muszę coś z tym zrobić, nie chciałbym zmieniać przeglądarki ponieważ przyzwyczaiłem się do liska. Z tego co wyczytałem winę za to ponosi Flash Player, próbowałem instalować różne wersję, skanuję komputer Malwarebytes Anti Malware, ADW Cleaner, czyszczę rejestr CCleaner, ale niestety bez zmian, sprawdziłem inne przeglądarki jak Opera czy Chrome i tam tego problemu nie zauważyłem, ale jak wspomniałem, wolałbym korzystać z Mozilli. Może mogę liczyć na Waszą pomoc, ja niestety w sprawach komputerów jestem zielony i bez Waszej pomocy nie dam rady, tym bardziej jest dla mnie ważna.
    Podaję specyfikację laptopa, może do czegoś się przyda:
    Lenovo B570
    Intel(R) Core i3-2330M CPU
    Intel HD Graphics 3000
    NVidia GeForce 410M
    Ram: 3GB
    Windows 7-64 bitowy system operacyjny.

0 19
  • #3 01 Lis 2014 12:01
    kuku83
    Poziom 16  

Screen dysku: Mozilla Firefox-Zawieszanie

Obecnie korzystam z wersji Mozilli 34.beta

0
  • Pomocny post
    #4 01 Lis 2014 12:52
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Dysk jest w porządku. Sprawdź, czy na innej wersji Firefoxa będzie ten sam problem. U kolegi był podobny problem, przeglądarka zużywała wtedy podczas uruchomienia 99% CPU. Po zainstalowaniu wcześniejszej wersji problem ustąpił. Ja używam aktualnie wersji 33.0.2.

0
  • #5 02 Lis 2014 16:51
    kuku83
    Poziom 16  

Dziś rano zainstalowałem wersję którą posiadasz czyli tą 33.0.2 i niestety ale nadal przeglądarka się wiesza. Już nie mam pojęcia jak ten problem wykluczyć.

0
  • Pomocny post
    #7 02 Lis 2014 16:55
    mati211p

Jakie masz użycie CPU w momencie uruchomienia Firefox i tych objawów? Czy 100% CPU używają procesy związane z przeglądarką?

0
  • #8 02 Lis 2014 17:28
    kuku83
    Poziom 16  

Wszedłem na stronę Speed Test ponieważ najczęściej na tej stronie Firefox się wiesza, i uruchomiłem Menadżer Zadań Windows i sprawdzałem w opcji Wydajność jak wygląda zużycie CPU, laptop zawieszał się na ok. 24-30% użycia cpu, natomiast gdy się odwiesił zużycie szybko spadało z 99%.

0
  • Pomocny post
    #9 02 Lis 2014 17:38
    mati211p

kuku83 napisał:
    laptop zawieszał się na ok. 24-30% użycia cpu, natomiast gdy się odwiesił zużycie szybko spadało z 99%.

Ale jakie było użycie CPU pomiędzy tymi dwoma sytuacjami? Czy cały czas w momencie zawieszenia zmieniało się na poziomie 24 - 30%, po czym po ustąpieniu tego wzrosło skokowo do 99% i spadło, czy też może cały czas podczas zawieszenia wynosiło 99%?

0
  • #10 02 Lis 2014 17:42
    kuku83
    Poziom 16  

No ale jak mam to sprawdzić skoro to zawieszenie spowodowało również zawieszenie tego Menadżera Zadań, podczas tego zawieszenia wszystko się zamraża nawet godzina na pasku.
    Jedyne co zauważyłem, to gdy uruchamiałem Speed Test to użycie wzrosło do ok. 24-30% po czym nagłe zawieszenie, i po odwieszeniu Użycie CPU było na 99% i szybko zaczęło spadać.

0
  • #11 02 Lis 2014 17:58
    mati211p

Spróbuj jeszcze po uruchomieniu Process Explorer i uszeregowaniu procesów wg zużycia CPU zaobserwować jak to wygląda. Wtedy kiedy wychodzi z zawieszenia i użycie spada z 99% przez chwilę powinna być widoczna ta informacja, co za proces tak obciąża CPU. Jednak jest jeszcze jedna kwestia. Czy kontrolka dysku świeci w czasie zawieszenia cały czas?

0
  • #12 02 Lis 2014 18:21
    kuku83
    Poziom 16  

Pobrałem Process Explorer tylko mógł byś mi napisać gdzie mam kliknąć aby procesy były posortowane według zużycia ???
    Dodałem screen aby łatwiej było napisać gdzie mam to przestawić.
    Mozilla Firefox-Zawieszanie

0
  • #13 02 Lis 2014 18:39
    mati211p

Na napis CPU klikasz dwa razy, bo za pierwszym razem prawdopodobnie uszereguje po najmniejszym zużyciu.

0
  • #14 09 Lis 2014 13:49
    kuku83
    Poziom 16  

Witam ponownie
    Więc tak, dioda dysku podczas zawieszenia nie świeci, natomiast po uruchomieniu Process Explorera proces który powoduję zawieszanie to Flash Player Plugin 15.0.0.189 był on (nie licząc System Idle Process) na pierwszym miejscu jeśli chodzi o zużycie CPU.
    Czy jest w ogóle jakiś sposób aby te zawieszenia systemu przestały występować ???

0
  • #16 09 Lis 2014 14:14
    my41s
    Poziom 32  

kuku83 napisał:
    Czy jest w ogóle jakiś sposób aby te zawieszenia systemu przestały występować ???

Sam jestem ciekawy, bo również mam takie problemy. I to nie na jednym komputerze.
    Czyżby Firefox z Flashem nie poprawił współpracy?

0
  • #17 09 Lis 2014 15:01
    kuku83
    Poziom 16  

Przyśpieszenie sprzętowe mam wyłączone, wersja Flash Playera jest aktualna.
    Podając mi link do tematu miałeś na myśli wypróbowanie sposobu z dodaniem "ProtectedMode=0" ???
    Jeśli tak, to mam kolejny problem, ponieważ gdy otwieram ten katalog mms "Notatnikiem" i gdy próbuję zapisać zmiany mam komunikat "Odmowa dostępu" oczywiście laptopa uruchamiam jako administrator.

0
  • #18 09 Lis 2014 15:24
    mati211p

Zapisz więc na pulpicie i spróbuj podmienić poprzez Kopiuj-->Wklej

0
  • #19 09 Lis 2014 15:58
    my41s
    Poziom 32  

Jak nie pójdzie, to uruchom notatnik jako administrator (PPM -> uruchom jako administrator).
    Też to dodałem i poobserwuję.

0
  • #20 09 Lis 2014 17:22
    kuku83
    Poziom 16  

Zrobione, zobaczymy czy ta zmiana coś pomoże, będę informował na bieżąco.

0