Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie generatorów drgań

01 Lis 2014 13:23 765 9
  • Poziom 14  
    Witam, nie mogę znaleźć informacji na temat zasilania generatorów, według nie których źródeł w internecie wynika że generatory Przetwarzają energię prądu stałego (z zasilacza) na energie drgań. Ale np w książce Sztuka Elektroniki generatory zasilane są przebiegiem "piły" albo innymi zmiennymi w czasie, tak samo Generatory RC z mostkiem Wiena też zasilane są prądem przemiennym. Jakie są konkretne generatory na prąd stały ?? Albo literatura gdzie jest to wyjaśnione?
  • Moderator Projektowanie
    adi1525 napisał:
    Ale np w książce Sztuka Elektroniki generatory zasilane są przebiegiem "piły" albo innymi zmiennymi w czasie, tak samo Generatory RC z mostkiem Wiena też zasilane są prądem przemiennym.

Możesz dać przykład? - bo to jakieś herezje są wg mnie.
  • Poziom 14  
    W sztuce elektroniki na stornie 301 Rys.5.29 Generator
    Zasilanie generatorów drgań
    Może chodzi o to, że też może być zasilany przemiennym, będzie on działać na prądzie stałym ??
    A odnośnie drugiego to sam mostek Wiena zasilany jest prądem zmiennym to generator też ?
  • Poziom 39  
    Adi1525, a gdzie na rysunku, jaki wyżej wkleiłeś, są końcówki zasilania?
  • Poziom 14  
    W sumie nie wiem, ale stwierdziłem że podaje się sygnał sinusoidalny tam gdzie wskazuję strzałką czyli na wejście odwracające.
    No to w takim razie, które generatory można zasilacz prądem stałym z RC LC i z LC kwarcowych ? bo jak na razie te próbuje zrozumieć.
  • Poziom 39  
    Przeczytaj tutaj: http://elportal.pl/pdf/k01/46_08.pdf. Jeżeli będzie to dla ciebie zrozumiałe to na tym Elportalu jest mnóstwo innej literatury dla początkujących i znajdziesz w niej odpowiedzi na większość swoich pytań.
  • Poziom 14  
    No oki dzięki za link, ale to jest tylko o wzmacniaczach a mi też chodzi o budowę na innych elementach jak rezystory z kondensatorami.
  • Poziom 39  
    Twoim problemem to na razie nie są generatory takie czy inne ale zrozumienie działania elementów elektronicznych i opanowanie podstawowej nomenklatury jak np. co to jest zasilanie i czym się różni od sterowania. Zacznij od podstaw.
  • Poziom 40  
    To co widzisz na zdjęciu to informacja że w tamtym miejscu występuje taki właśnie przebieg. Gdybyś podłączył oscyloskop pod tamte punkty to zobaczyłbyś to co właśnie jest narysowane na tych przebiegach. Nie ma to nic wspólnego z zasilaniem. Wzmacniacz zasilany jest prądem stałym.
  • Poziom 14  
    Aaa no rzeczywiście, zawsze widziałem układy, które miały jeszcze napięcia podane na wejścia i mi nie pasowało. Symulatory też mi źle pokazywał bo trzeba był zresetować i dopiero wtedy zaskoczyło, teraz wszystko się zgadza. Dzięki za pomoc ;)