Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CW-29Z308TX - zły balans kolorów

01 Lis 2014 15:58 1182 10
  • Poziom 18  
    Witam tv zachowuje sie tak jakby było brak koloru R, widoczna przewaga koloru zielonego (np twarze zielonkawe) po chwili zaobserwowałem że pojawiają się treści obrazu czerwone. Wygląda to tak jakby R G B były obecne lecz źle"zmieszane". Napięcia zgodne ze schematem, wzmacniacze kolorów sprawne od koloru R podmieniony. Wszystkie tranzystory na PK sprawne, katody sprawne. Proszę o pomoc.
  • Poziom 18  
    Od lat robie zawsze tak samo tzn odpinam rezystory podpiete do katod, podpinam rezystor ok. 150K do masy do niego przewod i krótko zwieram do poszczegulnych katod R, G, B. Ekran pięknie świeci albo nie. Może to złe rozwiązanie ale to mój sposób. Teraz obserwuję treść obrazu i właściwie czerwony pojawia się sporadycznie i bardzo rzadko, luty poprawione. Moim zdaniem to nie wina PK szukam dalej. Dziękuję za zainteresowanie.
  • Poziom 43  
    zdzislaw2 napisał:
    Może to złe rozwiązanie ale to mój sposób.

Każdy jest dobry, który pozwala na wyciągnięcie jednoznacznych wniosków i jest powtarzalny przy wielu egzemplarzach. :)
    zdzislaw2 napisał:
    Moim zdaniem to nie wina PK

Na razie takiej pewności nie ma. To tylko przypuszczenie.
    Zmień kabelki w wiązce z płyty i się upewnij, czy jeśli zamienisz R z G na przykład, to efekt dalej będzie wskazywał na R z dekodera.

Ponawiam propozycję - zanim narobisz sobie roboty, sprawdź ustawienia kolorów w trybie serwisowym. ;)
  • Moderator TV
    Posłuchaj mirexa, często w tych Samsungach wystarczało lekko "ruszyć" nastawami kolorów w trybie serwisowym, żeby uzyskać poprawne wyświetlanie kolorów.
  • Poziom 43  
    zdzislaw2 napisał:
    Od lat robie zawsze tak samo tzn odpinam rezystory podpiete do katod, podpinam rezystor ok. 150K do masy do niego przewod i krótko zwieram do poszczegulnych katod R, G, B. Ekran pięknie świeci albo nie. Może to złe rozwiązanie ale to mój sposób. Teraz obserwuję treść obrazu i właściwie czerwony pojawia się sporadycznie i bardzo rzadko, luty poprawione. Moim zdaniem to nie wina PK szukam dalej. Dziękuję za zainteresowanie.

Jak swojego sposobu nie jesteś pewny to sprawdź innych sposoby, np. mój z linku.
    Jeżeli z twojego sposobu wynika , że RGB katody sprawne i równe to co z zamianą torów? To ci wyjaśni PK.
  • Poziom 18  
    Dziękuję panowie! Mam okresowy dostęp do tego tv i jutro będę działał dalej.
  • Poziom 18  
    Panowie, za żadne skarby nie mogę wejść w tryb serwisowy. Info - menu - mute - power - sekwencję tą wpisuje w trybie stby.
  • Poziom 43  
    Może za wolno robisz? Może pilot uszkodzony?
    Może pamięć trzeba wymienić? ;)

A może wystarczy całkowite wyłączenie telewizora na kilka minut?
  • Poziom 18  
    przepraszam że sporadycznie odpowiadam, powodem jest to że tv jest w miejscu pracy i nie co dzien mam możliwość. Pilot sprawny bo widze reakcje diody na tv. Faktycznie być może za wolno wciskam sekwencję. Dziękuję.
  • Poziom 18  
    Tv naprawiony, po którejs próbie tv wszedł w tryb serwisowy. Wystarczyły regulacje i kolory wróciły. Dziękuję za pomoc.