Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot 307 1.6 hdi nie pali - brak paliwa na listwie,pompa WC nie podaje paliw

kamnilek 01 Nov 2014 16:11 14901 3
 • #1
  kamnilek
  Level 9  
  Witam wszystkich. Proszę o pomoc z peugeotem 307 2005r polift 1.6 hdi 109km. Samochód kupiłem w Niemczech z uszkodzonym rozrządem. Wymieniłem głowice na drugą razem z górnym deklem i wałkami. Zrobiono szlif, dotarto zawory i wymieniono uszczelniacze. Założyłem nowy rozrząd, ustawiłem wszystko na znaki tzn wał, koło na wałku i pompę WC. Napompowałem gruszką kilka ( set ) razy.... ale auto nie odpala. Poczęstowany Plakiem gada bez problemu ale chodzi tylko na Plaku... Motor mam ogólnie podwieszony w komorze i przód rozłożony żeby mieć łatwy dostęp do czynności które musiałem wykonać wcześniej. Luzowałem rurki na wtryskach ale pompa nie podała ciśnienia... Wyjąłem egr i poluzowałem rurkę na pompie WC na zasileniu listwy WC i nic... nawet kropli. Po przekręceniu zapłonu słychać prace zaworka na pompie ( bzyczy). podpinając miernik pod wtyczkę z tego zaworka podczas rozruchu napięcie zmienia się od 5-7v ( o ile dobrze pamiętam bo dłubanie trwa już jakiś czas) więc obstawiam ze działa prawidłowo. Podczas pracy ( rozruchu) paliwo z pompy WC było tłoczone w przelew i wracało do baku. Idąc tym tropem wymieniłem pompę WC ( myślałem ze może coś w niej się zacięło lub uszkodziła się od niejeżdżenia... nie wiem jak długo auto stało po zerwaniu paska) Na drugiej pompie jest tak samo... paliwo nie jest podawane na listwę... nie wiem już co robić i gdzie ręce włożyć. podpięty pod komp daje następujące błędy:
  p0104 stały- ale rozumiem ze to przepływomierz ( który nie jest narazie podłączony)
  reszta oznaczona jako sporadyczna ale nie mogę tych błędów usunąć ( korzystam z autocom'a)
  p1113
  p2124
  p0122
  p1471
  p0098
  p0238
  p0405

  wtryski na pewno nie zostały włożone w te same miejsca w głowicy ( tzn zmieniono kolejność)
  czujniki położenia wałka i położenia wału są podłączone....
  nie wiem dlaczego pompa nie podaje paliwa.
  proszę o pomoc
  dziękuje za zainteresowanie tematem
 • #2
  kamnilek
  Level 9  
  Problem rozwiązałem jakiś czas temu...... BSI sie wysypało ( podobno od braku napięcia przez ponad poł roku, - odłączony akumulator) po naprawie bsi do wymiany był zawór na pompie i auto odpaliło.....
  ps. przypomniałem sobie o temacie jak peugeot znów nie pali ( nie podaje paliwa na listwe wc)
  ręce opadają......
 • #3
  maciej161010
  Level 9  
  Mam ten sam problem wymieniłem pompę zawor ciśnienia paliwa i nic wszystko idzie w przelew u mnie była wymiana silnika też stał jakiś czas bez akumulatora czy udało się Panu ogarnąć ten temat?
 • #4
  maciej161010
  Level 9  
  No to tak sam sobie odpowiem na mój problem w samochodzie zawor egr robił zwarcie dla tego na listwę nie było puszczane paliwo przez zawor ciśnienia paliwa wystarczyło odłączyć zawor egr.