Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Almera n16 - Szarpanie na zimnym silniku i zwiększenie spalania o 100%

obiluk 01 Lis 2014 16:33 3135 2
  • #1 01 Lis 2014 16:33
    obiluk
    Poziom 11  

Moja almerka ( Nissan Almera N16 1.5 2000r. ) na zimnym silniku przy przyspieszaniu po zmianie biegów strasznie szarpała - taki kangurek - raz pojedynczo rytmicznie a raz szybko i mocniej, zauważyłem że im silnik cieplejszy tym auto zachowuje się lepiej ale również szarpie przy ruszaniu głownie z pierwszych 3 biegów. Raz zapalił się na chwile check ale za chwile zgasł potem już ciągle się palił. Ogólnie auto było takie przymulone trochę, brakowało mu mocy chyba, dodam że wymieniałem już w nim trzy razy cewkę zapłonową w przeciągu 9 miesięcy.

autko jest w tej chwili po diagnozie mechanika który stwierdził że palący się "check" wskazywał na wypadanie zapłonu na 3 zaworze, sprawdził świece okazało się że były w złym stanie tzn, odstęp w nich był za duży, po wymianie świec na nowe problem ustał, jazda testowa nie wskazała anomalii wszystko było ok, opisywane powyżej objawy ustąpiły więc zatankowałem autko i pojechałem do domku. Rano po odpaleniu i ruszeniu szarpanie wróciło ale tylko gdy było poniżej 2 tyś obrotów, gdy zrobił się ciepły szarpanie ustąpiło zbierał się bez problemu ( chociaż mam wrażenie że od 100kmh+ przyspieszanie idzie ciut ociężale )ale pojawił się poważny problem.. zatankowałem 10 Litrów które spalił mi w 70 km.. wskazówka od paliwa w oczach opadała.. czy wymiana świec mogła mieć aż tak negatywny wpływ na spalanie ?

Czyli szarpie na zimnym silnik na niskich obrotach do momentu rozgrzania się, na jałowym delikatne falowanie obrotów i spalanie zwiększyło się o 100% po wymianie świec.

Objawy lambda ?

0 2
  • #3 01 Lis 2014 17:00
    obiluk
    Poziom 11  

uwalał różne cylindry - za każdym razem inna była cewka, gazu nie posiadam a ciśnienie w cylindrach ok.

0