Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LV5500 - Wyciagniecie dzwięku do wzmacniacza

pulikow 01 Lis 2014 19:00 600 2
  • #1 01 Lis 2014 19:00
    pulikow
    Poziom 20  

Witam

Mam TV jak w tytule postu. Chciałem podłączyć go do wzmacniacza stereo. Nabyłem w tym celu przejściówkę SCART do gniazda LG. Podłączyłem do stosownych pinów we wtyczce SCART przewody zakończony wtykami chinch - działa...

Radość była krótka. TV mam podłączony po sieci do serwera NAS, który służy jako DLNA. Niestety, filmy oglądane z tego serwerka mają dzwięk tylko na TV, nie wiem czemu wyłącza się wyjście audio na złączu SCART.
    Przeszukałem instrukcję i ustawienia w menu...

Czy może ktoś z Was ma pomysł na rozwiązanie problemu?
    PS. TV nie ma wyjść audio np do podłączenia słuchawek.

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 01 Lis 2014 19:07
    mihal2002
    Poziom 43  

pulikow napisał:
    nie wiem czemu wyłącza się wyjście audio na złączu SCART.

To jest wyjście analogowe a TY korz z sygnału cyfrowego więc objaw naturalnie poprawny.
    pulikow napisał:
    Czy może ktoś z Was ma pomysł na rozwiązanie problemu?

A jakie ma wyjścia TV?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 02 Lis 2014 11:23
    pulikow
    Poziom 20  

Pisałem, że wyjścia słuchawkowego brak - pomyłka, oczywiście jest ale ze swoimi konsekwencjami. Czyli po włożeniu mini-jacka wyłącza dźwięk w telewizorze. Dostęp do gniazda kipeski bo tv wisi blisko ściany, z resztą to kiepskie rozwiązanie - podłączać kabel na chwilę gdy oglądam film...

Z wyjśc jest wspomniany SCART i jeszcze optyczne.
    Pewnie z optycznego by można było ale tu znow konieczność jakiegoś przetwornika. Są niby wzmacniacze z wejściem optycznym, na tą chwilę nie planuję wymiany wzmacniacza bo ten co mam (marantz) całkiem nieźle gra.

0