Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasada pomiaru częstotliwości miernikiem

qwoot 02 Lis 2014 23:27 5388 41
  • #31 02 Lis 2014 23:27
    qwoot
    Poziom 9  

A w taki sposób na jednym z wyjść głośnikowych też powinien działać pomiar częstotliwości? Naprawdę słabo się znam

• #33 02 Lis 2014 23:49
    qwoot
    Poziom 9  

No okej to miernik ładnie czyta częstotliwości, 256Hz 300Hz ustawiłem, wszystko dokładnie i w tym przypadku przedrostek "m" się nie pojawił:) a w gniazdku jednak dalej jest jak był

• #34 03 Lis 2014 16:12
    KaW
    Poziom 34  

Zdarza się czasami ,że na wyprowadzeniach wyświetlacza jest jakiś "mostek " przewodzacy .Może to być jakaś wilgoć ,badź jakiś brud .Ktoś kto selekcjonował jakościowo ten wyświetlacz nie dopatrzyl sie wady .Może być ,że w procesie produkcyjnym wystapiły jakieś zanieczyszczenia powierzchni.

Pomiar 50 Hz to nic -gorzej , jeśli ta literka "m" będzie się wyświetlać przy pomiarze częstotliwości w zakresie MHz.
    Ile ten przyrząd kosztuje?

*-możliwe ,że jest słaba jakość izolacji -miedzy obwodami bieguna dodatniego
    a jakimś obwodem z literką "m".To " świeci" się przy napieciu ok.230V x1,4 /V/=ok.400V-napiecia stałego pulsującego.
    Biorąc pod uwagę ,że taki mały segmencik, wymaga energii bardzo mało /mikro-waty/ -może się taka wada uwidocznić w ten sposób.

• #35 03 Lis 2014 19:12
    qwoot
    Poziom 9  

Przyrząd za ponad 100 zł UNI-Ta to raczej dziadostwo nie jest.
    Ale powiem co do częstotliwości głośników, też nie za ciekawie jest bo pobawiłem się i czyta zakresy jedynie od 114Hz poprawnie (mniejszych częstotliwości nie czyta) do 980Hz (lekko wyżej już też cuda się dzieją jak skakanie co 100Hz) Sprawdzałem na wyjściu głośnika jak w #31 poście, ale też i z samego kabelka - czerwony do czerwonego czarny do białego i tak samo z tym odczytem, może to wina programu Audacity, głośnika, nie wiem, dawałem zwykły ton o określonej częstotliwości.
    Ogólnie trudno jakoś odczytać prawidłową częstotliwość, ulubione co wyświetla częstotliwościomierz to 50Hz..
    Muzyka mniemam ma zmienną, dynamicznie zmieniającą się częstotliwość a miernik dalej obstaje przy 50Hz.

• #36 03 Lis 2014 20:09
    MietekFighter
    Poziom 20  

Program Ci nie jest potrzebny. Wystarczy wejść na stronę:
    http://onlinetonegenerator.com/ gdzie możesz generować sobie sygnały do 20kHz.

Sygnały generowane na tej stronie mierzyłem nawet swoim unitem UT61E i wszystko jest ok. Możesz spróbować :)

• #37 03 Lis 2014 20:27
    qwoot
    Poziom 9  

No to na tej stronce wkładając czerwony przewód do wyjścia z subwoofera na głośnik prawy a com przykładając na "obwódce" tego wyjścia mam taką sytuacje, że czyta w przedziale od 105Hz do około 750Hz.. Zepsuty miernik, czy udało mi się coś spartolić może? Na kablach samych też dziwnie czytało, ale to chyba spowodowane, że niedokładnie stykało się, lub pomagałem palcami fałszując pomiar może.

• #38 03 Lis 2014 21:01
    MietekFighter
    Poziom 20  

Ja mierzyłem z wyjścia słuchawkowego mini-jack w głośnikach. Wydaje mi się, że z twoim miernikiem jest coś nie halo.

• #39 03 Lis 2014 21:19
    QuantumXXX
    Poziom 18  

Novile napisał:
    Tak samo jak nie ma miliOhma, miliKelvina, miliCelsjusza tak samo nie ma miliHertza.

To jest jakaś ogromna bzdura! Oczywiście że takie jednostki istnieją i są na codzień używane. To, że Ty ich nie używasz albo nie potrafisz sobie wyobrazić gdzie mogą być użyte nie oznacza, że nieistnieją.

• #40 03 Lis 2014 21:59
    qwoot
    Poziom 9  

MietekFighter a jakbyś mógł, to powiedz jak tego pomiaru na mini jacku dokonałeś, bo ja średnio to sobie to wyobrażam - tam co najwyżej jeden przewód pomiarowy wejdzie i sztuką było by doprowadzenie obu (mało miejsca) chyba, że podłączyłeś jaki niepotrzebny wtyk z wystającymi dwoma przewodami przykładowo :)

A co do pierwotnego problemu tematu to problem z "m" na podstawie filmiku powszechny chyba, teraz dopiero wyszły cuda, że ogólnie z czytaniem częstotliwości słabo.. Może faktycznie ta funkcja nie działa.

• #41 03 Lis 2014 22:02
    MietekFighter
    Poziom 20  

QuantumXXX napisał:
    Novile napisał:
    Tak samo jak nie ma miliOhma, miliKelvina, miliCelsjusza tak samo nie ma miliHertza.

To jest jakaś ogromna bzdura! Oczywiście że takie jednostki istnieją i są na codzień używane. To, że Ty ich nie używasz albo nie potrafisz sobie wyobrazić gdzie mogą być użyte nie oznacza, że nieistnieją.

Tą kwestię już sobie wyjaśniliśmy, jeżeli kolega nie zauważył.

Co do pomiaru, to przez taką przejściówkę:

dalej już byś sobie poradził :)

• #42 15 Sty 2015 19:53
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam.
    Trochę późno odpowiadam, ale wiem czemu wyświetla się ta litera "m".
    Wynika to z wady konstrukcyjnej miernika. Miałem okazję mieć teraz przez parę dni ten miernik, go obejrzeć i przetestować.
    Po prostu obwód miernika na którym jest napięcie sieci w przypadku tego pomiaru, jest niefortunnie poprowadzony blisko obwodu sterującego właśnie tym segmentem wyświetlacza (ta litera m), i po przez pojemność, indukcje pojawia się na tym obwodzie napięcie, które powoduje wyświetlanie tego segmentu. Zamiana końcówek miejscami zmienia intensywność wyświetlania się tego segmentu, ponieważ jest wtedy inny potencjał względem otoczenia (ziemi) na tym obwodzie.
    Jeśli dokonasz pomiaru częstotliwości ze źródła o niskim napięciu, to problem znika.
    Tak więc trzeba wiedzieć że ten typ tak ma, przyzwyczaić się do tego, i po prostu ignorować tą literę na wyświetlaczu.
    Pozdrawiam.