Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord 2.0 vtec 147 km Regulacja zaworów

01 Lis 2014 23:36 20757 13
  • Poziom 8  
    Witam Wszystkich. Jestem od nie dawna posiadaczem Hondy Accord 2.0 vtec 147 km 1999 rok. Wiem że niby jest duzo tematów na temat stukania,pukania zaworów...jaki dokładnie powinien byc luz na zaworach ssących i ile na wydechowych? chce konkretnej odpowiedzi a nie od ...mm do ... mm.
    A więc gdy odpalam silnik na zimnym to ewidentnie słychać spod pokrywy zaworów delikatne stukanie ale nie jednego elementu tylko slychac to jak by kilka... jak odpale i nie ruszam gazu to cisza ale jesli uzyskam obr od 1500 przy obciązeniu np przy ruszaniu to to słychac na ciepłym sporadycznie pojawia sie ten stukot. nikt na żadnym forum nie wyjasnił co tak naprawde puka tylko od razu panewki wał itd...
    Honda ma moc odpala na strzał nie bierze oleju kompresja w porządku. Wymieniłem olej ale to nic nie pomogło...Założone są kasowniki vteca sprężynkowe. Podejrzewam że być moze krzywki na wałku rozrządu sie zaokrogliły i to moze byc to. Ale po to tu pisze że byscie mi pomogli i czekam na wasze odpowiedzi:) Dziękuję i Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Konkretnie
    0,24-0,28m-dolot
    0,28-0,32m-wydech
    Zawsze jest taki przedział, a konkretnie to szczelinomierz jest 0,25 i 0,30 , więc takich używasz i to jest konkret dla ciebie.
    Stukanie, pukanie , nie odgadniesz co to, a i mechanik też nieraz się pomyli, to też tylko człowiek.
    Sprawdź zawory i słuchaj co będzie dalej.
  • Poziom 8  
    Ok dziekuje za zainteresowanie. A więc 3 dni temu użyłem takiego szczelinomierza i grały też,wczoraj ustawiłem jeszcze raz tyle że ciasniej szczelinomierz wchodził i sie uciszyło ale i tak to słychać...
  • Poziom 14  
    Szczelinomierz ma przechodzić ciasno, oczywiście na zimnym silniku.
    Po ustawieniu wszystkich, sprawdź jeszcze raz wszystkie i ewentualnie popraw.
    Nie śpiesz się, żeby się nie pomylić.
  • Poziom 8  
    No tak na zimnym robiłem,tylko ciasno a ciasno hmm :) kazdy ma inne wyczucie... jestes pewien za tam lezy problem?
  • Poziom 14  
    Nie, no jak zrobiłeś ciasno i się trochę uspokoiło, to raczej zrobiłeś dobrze.
    Ale jednak dalej coś słychać?
    I na ciepłym silniku też?
  • Poziom 8  
    rzadko ale słychac jak jest cieply ale na zimnym słychac bardziej przez ok 2 min.Chyba głowice wywale i ją zrobie.

Dodano po 11 [minuty]:

Dobra ustawie jeszcze raz te zawory i dam znac cos sie dzieje. A takie małe pytanko czy w waszych hondach po ustawienu zaworów od razu wszystko cichnie czy trzeba zrobic troche km ze by zawory sie ułozyły?
  • Poziom 14  
    A jaki ty masz dokładnie silnik.
    Podaj oznaczenie.
    Trudno określić, jaki masz dźwięk, być może wszystko jest ok.
  • Poziom 8  
    F20b6... sciagnalem pokrywe i przy kreceniu walkiem zauwazylem ze 4 zawory sie nie otwieraja krzywki sa prawie okrągłe... wiec wałek do wymiany ?
  • Admin grupy Samochody
    Daj focię które się nie otwierają.
  • Poziom 8  
    jak by miał ktos taki wałek na sprzedaz to chetnie odkupie. Pozdrawiam
  • Admin grupy Samochody

Link

Z Twoim wałkiem wszystko jest w porządku.
    Poznaj zasadę działania przed próbą naprawy.
  • Poziom 8  
    hmm... ja myslałem,że wszystkie zawory sie otwieraja i zamykają a gdy załączy sie v-tec to po prostu otwiera bardziej zawory. To juz teraz jeste głupi :|

Dodano po 12 [minuty]:

to dlaczego gdy kreciłem wałem to te 4 zawory stały bez ruchu?