Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wywala bezpieczniki - Wywala bezpiecznik 10A

02 Lis 2014 00:20 3336 12
  • Poziom 22  
    Witam
    mam problem z bezpiecznikami mianowicie bezpiecznik wyłącza się przy poborze prądu poniżej 1kw a bezpiecznik powinien wytrzymać 2300 co jest nie tak dodam że sam bezpiecznik jest strasznie gorący w chwili gdy to się dzieje włączone jest
    komputer
    router
    monitor
    telewizor
    tuner TV
    laptop
    po podliczeniu wychodzi pobór prądu na poziomie 800w
  • Poziom 14  
    Jak dla mnie to pobór mocy jest większy.
    Czemu na gniazdka masz bezpiecznik 10A?
  • Admin Elektroenergetyka
    red0210 napisał:

Czemu na gniazdka masz bezpiecznik 10A?

Widocznie przekrój zastosowanych przewodów nie pozwala na większy nominał.
  • Poziom 14  
    A jakie masz przewody?
    1,5 mm²?
  • Poziom 22  
    Przewody wyglądają na 2.5mm miedziane bezpiecznik 10A taki był zastosowany oryginalnie i jest do wymiany zapewne. Przepraszam pominąłem lodówkę tu nie znam poboru prądu
    bezpiecznik 10A zabezpiecza 3 pokoje i kuchnię. Tak ktoś to zaprojektował i tak zostało dodam że dawniej te same urządzenia nie powodowały wyłączenia się bezpiecznika nawet gdy do zabawy weszły takie urządzenia jak: piekarnik o mocy 2000w lub mikrofalówka o mocy 1600w czy odkurzacz o mocy 2000w. Jeśli będzie potrzebny elektryk to wujek się tym zajmie gdyż jest z zawodu elektrykiem (pracuje w elektrowni) ale ze względu na późną porę już go nie budziłem.
  • Poziom 14  
    Jak jest 2,5mm² to ok.
    Chociaż 3 pokoje i kuchnia, trochę dużo na jeden obwód i 10A.
    A jaki to jest rodzaj bezpieczników?
  • Poziom 22  
    czarne wkręcane tak wiec starszy typ są 4 bezpieczniki na początku były 2x 6,3A i 2x10A
    z czego 1 6,3 A został zastąpiony 11A na łazienkę gdyż pralka na 10A wyłącza bezpiecznik
    a 2 odpowiada za najprawdopodobniej dzwonek natomiast 1 10A jest to kuchnia i 3 pokoje a 2 10A nie wiadomo za co odpowiada wyłączenie nic nie zmienia i wszystko działa
  • Poziom 14  
    11A???
    Czarne, czyli masz automaty, mogą styki być w oprawie być nadpalone, ale obstawiam że jest przegrzany i dlatego wybija, 10A to za mało na tyle odbiorników.
    Pralka,lodówka to na 16A, gniazdka przynajmniej w kuchni też.
    Weź najlepiej wujka, niech przeglądnie tą instalację
  • Poziom 22  
    na bezpieczniku który jest na łazienkę prócz 230 jest 11 stąd wnioskuję ze jest to 11A
    ale jednak naprawdę poproszę wujka o zrobienie porządku z tym
    jeszcze takie małe pytanie jeśli tyle pomieszczeń jest na 1 bezpieczniku to jest to połączone przy bezpieczniku czy z pomieszczenia do pomieszczenia przewód prowadzony ??
  • Poziom 11  
    Yankkes napisał:
    Witam
    mam problem z bezpiecznikami mianowicie bezpiecznik wyłącza się przy poborze prądu poniżej 1kw a bezpiecznik powinien wytrzymać 2300 co jest nie tak dodam że sam bezpiecznik jest strasznie gorący w chwili gdy to się dzieje włączone jest
    komputer
    router
    monitor
    telewizor
    tuner TV
    laptop
    po podliczeniu wychodzi pobór prądu na poziomie 800w

Może czepiam się szczegółów ale:
    1.Jednostką prądu jest Amper [A]
    2. Wat [W] jest w tym przypadku, jednostką mocy czynnej, ów moc ma wzór P=U*J*cosφ
    Wiec nie możesz napisać że twój "bezpiecznik" powinien wytrzymać 2300w, gdyż wymienione przez ciebie przedmioty, nie są czysto oporowe, lecz zawierają elementy indukcyjne jak i pojemnościowe, które to powodują przesunięcie cosφ.
    Np. odbiornik indukcyjny o deklarowanej mocy czynnej 460W będzie pobierał więcej niż 2A.

Co do tematu poproś wujka żeby ci przejrzał i może zmodernizował? instalację.
  • Poziom 22  
    Nie nie czepiasz się na elektryce się kompletnie nie znam wiem tylko że jest tam prąd i lepiej samemu nie grzebać bo zaboli. Stąd moje nieudolne odpowiedzi. Wszystko opierałem o wzór na moc z gimnazjum czyli P=U*J taki wzór mi podawano.
    Wujka poproszę o zrobienie z tym porządku tylko ciekawi mnie jak rozwiązano zasilania z pomieszczenia na pomieszczenie czy od bezpiecznika osobne obwody na każdy pokój
  • Poziom 14  
    Yankkes napisał:
    Wujka poproszę o zrobienie z tym porządku tylko ciekawi mnie jak rozwiązano zasilania z pomieszczenia na pomieszczenie czy od bezpiecznika osobne obwody na każdy pokój

Najlepiej jak fachowiec to przejrzy, żebyś mieszkania nie wypalił.
    A jak się nie boisz, to pod obudową tego bezpiecznika 10A na kuchnie i pokoje, jak wychodzi tylko jeden przewód, to wszystkie te pomieszczenia są na tym przewodzie.
    Wtedy najlepiej zmodernizować tą instalację.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Lepiej nie będę tam grzebał, temat zamykam.