Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak polączyć głośniki z laptopem

seho 02 Lis 2014 00:45 567 3
  • #1 02 Lis 2014 00:45
    seho
    Poziom 1  

Witam, mam 6 głośników w tym jeden basowy, każdy z nich ma normalne wyjście (dwa kabelki czerwony i czarny) nie wiem jak się one nazywają i chciałbym to połączyć z laptopem przez aux, najlepiej przez aux bo bede mógł podpinać inne sprzety pod to jak np Ipoda.

Jestem zielony w tych tematach, możecie mi doradzić jak to zrobić najlepiej ?
    Kupić wzmacniacz, czy tubę z wbudowanym wzmacniaczem, bo z tego co widziałem to mają wejścia aux i wyjście na dwa kabelki do głośników, ale jest problem bo tam jest podpięcie pod 2 głośniki a ja mam 6, co się stanie jak wepnę 3 głośniki do jednego wejścia ?

Chyba, że macie jakąś inną i lepszą opcję, słyszałem o kartach dźwiękowych róznego rodzaju.

Nie chce też kupować jakiegoś mega wzmacniacza za 1000 zł, jestem studentem i potrzebuję nagłośnienia do pokoju i fajnie by się było zamknąć w 200 zł, widziałem tuby i wzmacniacze na internecie do tej ceny.

Laptop - Sony VAIO VPC-F11M1E
    Głośniki samsung 50w, impedencji nie znam ale to głośniki od kina domowego samsung, także pewnie wszystko standardowe.

Z góry dzięki,
    Pozdrawiam !

0 3
  • #2 02 Lis 2014 08:25
    Nexes1S
    Poziom 8  

Jak podepniesz kilka głośników do jednego wejścia to głpśniki będą słabiej grały, musisz połaczć je do wzmacniacza a pózniej do kompa. Nie podłączaj głośników z wzmacniaczem pod wzmacniacz.

0
  • #4 02 Lis 2014 13:43
    Nexes1S
    Poziom 8  

Niekoniecznie możesz je mieć w laptopie, ale musisz mieć wzmacniacz do głosników, bo latop nie da rady wzmocnić dzwięku sam. Jak masz kupować wzmacniacz do tych głośników z kina domowego 50w to wzmacniacz musi mieć mniejszą albo taką samą moc. Jak dasz za mocny wzmacniacz do tych głośnilów to je zwyczajnie spalisz.

0