Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 6 - webasto "jajko" nic nie wyświetla

CraCk94 02 Nov 2014 03:41 6090 8
 • #1
  CraCk94
  Level 8  
  Witam.
  Szukałem i nie znalazłem tego problemu chyba, że ktoś natrafił na forum o ów problem, więc proszę o link jeśli nie to niżej opisana jest moja przypadłość. :).
  Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Mazdy 6 05r. z Webasto "jajko" i dotychczas się tym nie interesowałem póki nie spadły temperatury i nie zaczął kopcić, więc chciałem pobawić się ustawieniami a tu... jajo nie działa.
  Nie jestem specjalnie uzdolniony w sprawach mechaniczno-elektrycznych w samochodach i waham się robić coś na własną rękę więc zadaję pytanie co to może być co jest przyczyną i jeśli już to jak to naprawić?
  Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 • #2
  ozi-77
  Level 16  
  Sprawdz bezpieczniki od ogrzewania, powinny być przy akumulatorze lub z jego okolicach ( 3 szt. jeden przy drugim )
 • #3
  CraCk94
  Level 8  
  Nie mam pojęcia które to mogą być więc dodam załącznik.
  Mazda 6 - webasto "jajko" nic nie wyświetla
 • #4
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  CraCk94 wrote:
  Nie mam pojęcia
  CraCk94 wrote:
  Nie jestem specjalnie uzdolniony w sprawach mechaniczno-elektrycznych

  Szanowny użytkowniku, proponuję oddać samochód do serwisu, zanim zrobisz sobie lub autu krzywdę. Póki co, może nie będzie drogo. To naprawdę życzliwa i jedyna słuszna porada. Zniechęcam Cię do samodzielnych działań, ze względu na Twój brak podstawowej wiedzy z dziedziny elektryki samochodowej.
 • #5
  CraCk94
  Level 8  
  Szanuję i doceniam wypowiedź, ale jeśli to bezpiecznik to jestem w stanie to zrobić, to nie tak do końca że nie zrobię niczego bo coś tam potrafię ale jak chodzi o grubszą sprawę gdzie trzeba zdemontować jakieś podzespoły czy rozkręcać inne rzeczy to z tym mam problemy ale drobne zabiegi jestem w stanie wykonać sam po prostu nie zgrywam wszystko wiedzącego cwaniaka i wolę zapytać i się upewnić. Ale skoro nie ma takiej możliwości to faktycznie udam sie do serwisu.
 • #6
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Nie to mam na myśli, uszkodzenie bezpiecznika nie występuje bez przyczyny. Urządzenie grzewcze to naprawdę nie zabawka i może być przyczyną pożaru w aucie. Do tego dodaj brak skanera diagnostycznego, brak wiedzy, możliwe uszkodzenie i kłopot gotowy.
 • #7
  CraCk94
  Level 8  
  No dokładnie w przyszłym tygodniu mam wolne udam sie do serwisu i napisze co się stało, być może komuś sie przyda ta i informacja.
 • #8
  kamilq05
  Level 1  
  I jak tam? Byłeś w tym serwisie? Wyszło coś? Mam ten sam problem u siebie w Maździe MPV. Słyszę że webasto pracuje (np po wyłączeniu silnika), ale "jajko" które mam w kabinie nic nie wyświetla.
 • #9
  CraCk94
  Level 8  
  Rychło w czas ale lepiej późno niż wcale.
  Więc w czym problem nasz system webasto jest tylko podstawowym dogrzewaniem ktory można rozbudowac do ogrzewania postojowego ktore by działało juz ze sterownika czy pilota. Kwoty oczywiście sa rozne w zależności od tego gdzie byśmy to robili spotkalem sie z rozbieżnościa od 300 do 1000zl wiec powodzenia!