Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 6 - webasto "jajko" nic nie wyświetla

CraCk94 02 Nov 2014 03:41 6090 8
    CraCk94
    Level 8  
    Witam.
    Szukałem i nie znalazłem tego problemu chyba, że ktoś natrafił na forum o ów problem, więc proszę o link jeśli nie to niżej opisana jest moja przypadłość. :).
    Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Mazdy 6 05r. z Webasto "jajko" i dotychczas się tym nie interesowałem póki nie spadły temperatury i nie zaczął kopcić, więc chciałem pobawić się ustawieniami a tu... jajo nie działa.
    Nie jestem specjalnie uzdolniony w sprawach mechaniczno-elektrycznych w samochodach i waham się robić coś na własną rękę więc zadaję pytanie co to może być co jest przyczyną i jeśli już to jak to naprawić?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    ozi-77
    Level 16  
    Sprawdz bezpieczniki od ogrzewania, powinny być przy akumulatorze lub z jego okolicach ( 3 szt. jeden przy drugim )
    CraCk94
    Level 8  
    Nie mam pojęcia które to mogą być więc dodam załącznik.
    Mazda 6 - webasto "jajko" nic nie wyświetla
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    CraCk94 wrote:
    Nie mam pojęcia
    CraCk94 wrote:
    Nie jestem specjalnie uzdolniony w sprawach mechaniczno-elektrycznych

Szanowny użytkowniku, proponuję oddać samochód do serwisu, zanim zrobisz sobie lub autu krzywdę. Póki co, może nie będzie drogo. To naprawdę życzliwa i jedyna słuszna porada. Zniechęcam Cię do samodzielnych działań, ze względu na Twój brak podstawowej wiedzy z dziedziny elektryki samochodowej.
    CraCk94
    Level 8  
    Szanuję i doceniam wypowiedź, ale jeśli to bezpiecznik to jestem w stanie to zrobić, to nie tak do końca że nie zrobię niczego bo coś tam potrafię ale jak chodzi o grubszą sprawę gdzie trzeba zdemontować jakieś podzespoły czy rozkręcać inne rzeczy to z tym mam problemy ale drobne zabiegi jestem w stanie wykonać sam po prostu nie zgrywam wszystko wiedzącego cwaniaka i wolę zapytać i się upewnić. Ale skoro nie ma takiej możliwości to faktycznie udam sie do serwisu.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie to mam na myśli, uszkodzenie bezpiecznika nie występuje bez przyczyny. Urządzenie grzewcze to naprawdę nie zabawka i może być przyczyną pożaru w aucie. Do tego dodaj brak skanera diagnostycznego, brak wiedzy, możliwe uszkodzenie i kłopot gotowy.
    CraCk94
    Level 8  
    No dokładnie w przyszłym tygodniu mam wolne udam sie do serwisu i napisze co się stało, być może komuś sie przyda ta i informacja.
    kamilq05
    Level 1  
    I jak tam? Byłeś w tym serwisie? Wyszło coś? Mam ten sam problem u siebie w Maździe MPV. Słyszę że webasto pracuje (np po wyłączeniu silnika), ale "jajko" które mam w kabinie nic nie wyświetla.
    CraCk94
    Level 8  
    Rychło w czas ale lepiej późno niż wcale.
    Więc w czym problem nasz system webasto jest tylko podstawowym dogrzewaniem ktory można rozbudowac do ogrzewania postojowego ktore by działało juz ze sterownika czy pilota. Kwoty oczywiście sa rozne w zależności od tego gdzie byśmy to robili spotkalem sie z rozbieżnościa od 300 do 1000zl wiec powodzenia!