Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Za wysokie napięcie co robić????

04 Maj 2005 18:46 2061 12
  • Poziom 10  
    Co mam zrobić?? Posiadam samochód Ford Mondeo i dowiedziałem czemu nie działa mi radio jak samochód jest na chodzie. Napięcie na kostce radia wynosi 14,5V tak samo na akumulatorze. Napięcie jak się domyślam jest za wysokie dowiedziałem się że jest to wiuna regulatora napięcia? Czy można to jakoś wyregulować ?? Co z Tym zrobić??
    Pozdrawiam Jawor79.
  • Poziom 34  
    Witam.
    Napięcie o wartości 14,5V w instalacji samochodowej podczas pracy silnika jest jak najbardziej prawidłowe.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    co robic ? trzeba sie cieszyc z takiego napiecia ladowania
  • Poziom 11  
    Raczej nie wyregulujesz napięcia, musisz zmienić regulator napięcia najcześciej jest on zamocowany na alternatorze nie powienien dużo kosztować i wymiana dosyć łatwa napięcie 14,5 V wolta jest jak najbardziej poprawne. sprawdził bym jeszcze kondensator (filtr porzeciwzakłóceniowy) też będzie gdzies koło alternatora, moze siac do instalacji
  • Poziom 2  
    Tak mi się wydaje że radyjko powinno mieć własny stabilizator napięcia, więc może podłącz sobie jakieś drugie i sprawdź czy to będzię działać. Jak tak to z alternatorem nic nie ruszaj.
  • Poziom 14  
    Co ty chcesz od tego napięcia jest to napięcie jak najbardziej prawidłowe, podmiana regulatora radiu nie pomoże a zaszkodzi tylko twojej kieszeni regulator kosztuje ok 60 PLN, a i tak jest na 14,5V. Problemu szukaj raczej w radiu . Nie sugeruj się że jak na radyjku masz nap. zasilania 12V , to masz szukać dziury w napięciu ładowania . Każde radio pracuje w zakresie napięć typowych dla samochodu 14,5V. Prawdopodobnie jest coś ze stabilizacją napięcia w samym radiu.
  • Poziom 22  
    Witam radio masz uszkodzone a nie regulator
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Witam regulator i altek jak najbardziej OK sprawdz sobieradio na jakimś zewnętrzym zasilaczu tylko mocnym zależni od radia nawet 15A napięcie na transformatorze sieciowym 12V zawsze wynosi 15-16V więc jak na tym trafo będzie chodziło radyjko to szukaj w instalacji radia ale nie w samym alternatorze.
    POZDRAWIAM
  • Poziom 14  
    Moim zdaniem 14,5v to jak najbardziej prawidłowe napięcie :) Nic się nie martw 8-)
  • Poziom 18  
    jawor79 przypuszczam że przyczyna nie leży w wysokim zasilaniu lecz alternator podczas pracy wprowadza Ci zakłócenia i musisz zastosować filtr przeciw zakłóceniowy i będzie w poządku są takie filtry w sprzedaży
  • Poziom 12  
    Do akumulatora to się nie czepiaj jest dobrze. Policz - ile jest korków ( tak korków do każdej celi ) jedna cela to teoretycznie 2,2V . A jest ich 6. Czyli 6x2,2 daje 13,2V. Utarło sie powiedzenie, iż samochód ma akumulator 12voltowy, 6 voltowy 24 voltowy a w rzeczywistości to napięcie jest o wiele większe (13,2 V teoretycznie) Zobacz w instrukcji akumulatora, iz dopuszczalne napięie ładowania wynosi dla 12 (dwunastki) aż 16,2V. A bieże się to z tego, iż każda cela może osiągnąć napięcie podczas ładowania maksymalnie 2,7V. Słuszną uwagę podał staszekk7 a przyczyną tego stanu rzeczy może być już zjechana ( krótka, zużyta ) szczotka . Wyjmij szczotkotrzymacz i zobacz czy szczotki wystają o co najmniej na 5mmm ! i czy są równe. Jeśli tak nie jest to leć do servisu AGD ( tak do AGD ) i kup szcotki od odkurzacza. Dobierz w miare podobnych wymiarów, reszte można doszlifować na papierze ściernym. Za krótkie szczotki, podskakujące szczotki, wytarte nadmiernie pierścienie ślizgowe alternatora są żródłem przerw w dostawie energii . A przerwy powodują powstawanie stanów nieustalone i powstawanie kilku harmonicznych. Te zniekształcenia są żródłem zakłóceń. Radio posiada tzw ARW automatyczną regulację wzmocnienia a to po to aby przy zmianie natężnia sygnału odbieranej stacji radiowej nie było potrzeby ciągłego regulowania głośności. Tyle teorii a teraz do szczotkotrzymaczy i i i POWODZENIA.
  • Poziom 14  
    Co znaczy radio nie działa ? Sprecyzuj.

A antene to masz podłączoną? Widziałem już takie radia, które łapały stacje bez anteny,jak się stoi i silnik jest wyłączony. A jak się włączy to zakłócenia uniemożliwiały odbiór.