Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic CF-18 - Jak wgrać nowego windowsa XP

02 Lis 2014 13:44 1188 9
  • Poziom 10  
    Witam posiadam panasonica CF-18 i padł mi Windows a mianowicie po włączeniu wyświetla mi taki komunikat: "Nie można uruchomić systemu z powodu braku wymaganych bibliotek DLL dla jądra systemu". Mam Windowsa na USB ale nie wiem jak uruchomić go żeby zainstalować. Czy pomoże ktoś w jego instalacji?
  • Poziom 31  
    W BIOS, w sekcji Boot zmień opcje ładowania systemu na USB.
  • Poziom 10  
    W Biosie pod Boot mam tylko Floppy Drive Hard disk drive usb CD/DVD drive Lan i jedynie zmienia sie floop drive z hard disk a usb i lan nie.
  • Poziom 31  
    A możesz to napisać po polsku? Bo nie jestem w stanie zrozumieć sensu tego zdania...
    Zamieść zdjęcie ekranu BIOS z opcjami Boot.
  • Poziom 10  
    Wchodzac w bios w boot jest tak;
    Floppy Drive
    Hard Disk Drive
    USB CD/DVD Drive
    Lan
    i miejscami da sie zamienic tylko floppy i hard czyli wyglada to tak
    Hard Disk Drive
    Floppy Drive
    USB CD/DVD Drive
    Lan
    nie moge USB dac na górę tak jak Lan
  • Poziom 43  
    Nie masz opcji bootowania z pendrive, więc nie wystartujesz z niego.
  • Poziom 10  
    Czyli w jaki sposób moge to wgrac/
  • Poziom 31  
    Zamieść zdjęcie ekranu BIOS.
    Najczęściej jest tak, że mając dany element podświetlony, wciskasz np. F5/F6 dla zmiany pozycji.
    Sprawdź na innym komputerze, czy jesteś w stanie wystartować z tego pendrive'a. Możesz na próbę pobrać jakąś dystrybucję Linuxa, zamontować ją na pendrive i spróbować uruchomić. Ewentualnie napęd CD na USB.

Robert B Niekoniecznie, niektóre komputery mając opcję USB, przy podłączeniu dwóch różnych pendrive jeden rozpoznają jako USB HDD, a drugi jako USB Floppy, więc w tym przypadku również może się udać.
    Można spróbować wykorzystać np. Plop.
  • Poziom 43  
  • Poziom 10  
    Wiec tak aby w tym panasoniku zainstalowac windowsa nalezy wejsc w BIOS w BOOT potem za pomocą klawisza F6 zrobic aby Hard Disk był pierwszy a nastepnie nacisnac na niego ENTER po czym rozszezy sie taka tabelka i wyskoczy w niej nazwa dysku w laptopie i nazwa USB podpietego do tego laptopa. Nastepnie zamieniamy miejscami w tym oknie aby usb było wyzej a dysk nizej wyglada to tak przed:
    Hard Disk
    ----HDD
    ----USB np KINGSTON
    Floppy Drive
    USB CD/DVD
    Lan
    a zeby wystartowało wystarczy zrobic tak:
    Hard Disk
    ---USB
    ----HDD
    Floppy Drive
    USB CD/DVD