Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klapa Vw Bora nie otwiera klapy -tylko kluczem się udaje

pay-ton 02 Lis 2014 13:48 1488 11
  • #1 02 Lis 2014 13:48
    pay-ton
    Poziom 8  

Witam posiadam vwbora z 99r i od pewnego czasu po otworzeniu centralnego nie otwiera mi się tylna klapa poprzez delikatne dotknięcie.Otwiera się tylko w przypadku włożenia klucza i to też w pewien odpowiedni sposób bo złe ulokowanie klucza powoduje otworzenie się 4 szyb automatycznie.Chciałbym aby po otwarciu centralnym można było delikatnie dotknąć w miejsce otwierania klapy i aby ona się otwierała.Czy ktoś wie co może być przyczyną ?

0 11
  • #3 02 Lis 2014 14:09
    pay-ton
    Poziom 8  

Jak sprawdzić ten microstyk a jak ten siłownik ?Wydaje mi się,że siłownik jest raczej okej nie powinno być z nim problemu bo normalnie nie jest zablokowany i trzyma klapę na górze i pod pewnym kątem.Czy ten microstyk mozna domowym sposobem sprawdzic ?Jaki jest koszt jego ?

1
  • #5 02 Lis 2014 14:24
    pay-ton
    Poziom 8  

Kurcze chyba sam nie dam rady :( nie mam miernikow,a nie chcialem placic za wizyte u elektryka :( do dyspozycji mam tylko probowke :(

0
  • #6 02 Lis 2014 14:39
    domex32
    Moderator na urlopie...

To nie tędy droga. Zebyś miał chociaż VCDS można podejrzeć stan switcha od klapy w parametrach modułu komfortu.

Puki co możesz to rozebrać i zobaczyć czy w kostkach nie jest zielono.

0
  • #7 02 Lis 2014 14:43
    pay-ton
    Poziom 8  

A pytanie czy VAG to sprawdzi czy nie ?A co jesli bedzie zielono we wtyczkach ?

0
  • #8 02 Lis 2014 14:56
    domex32
    Moderator na urlopie...

pay-ton napisał:
    A pytanie czy VAG to sprawdzi czy nie ?

Bele nie Polski, bo to chłam co psuje auta.

pay-ton napisał:
    A co jesli bedzie zielono we wtyczkach ?

To jest na podobnej zasadzie jak w depniesz w psią kupę :-)

Trzeba wyczyscic wyskrobać i powinno być dobrze.

Dodano po 2 [minuty]:

Apropo czy światełko w bagażniku działa poprawnie? Zapala się po otwarciu i gaśnie po zamknięciu bagażnika?

0
  • #9 02 Lis 2014 15:46
    pay-ton
    Poziom 8  

Na tą chwilę sprawdziłem tylko światło które po otwarciu świeci po zamknięciu gaśnie :) Wydaje mi się,że wszystkie wtyczki będą czyste i nie będzie niczego ;(

Dodano po 41 [minuty]:

Odkreciłem tapicerkę i na pierwszy rzut oka wygląda środek jak nowy,kable całe (niepoprzerywane) tylko nie wiem jak wyjąć ten mikrostyk bo odkręciłem dwie śruby i on wyjść w całości nie chce.Wewnątrz innych kostek suchutko.Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego zachowania,z kluczyka otwieram bez problemu :(

0
  • #10 02 Lis 2014 17:05
    domex32
    Moderator na urlopie...

Sprawdź siłownik klapy czy sprawny i czy prąd do niego dochodzi, tylko jak będziesz sprawdzał zamknij ręcznie zamek aby mógł siłownik zadziałać.

0
  • #11 02 Lis 2014 19:24
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Kolego bora to takie gó... gdzie w klapie są sterowanie centralnym zamkiem, switch zapalania lampki w zamku , switch otwierania klapy i siłownik otwierania z przycisku.

Nie masz miernika do daj pare żł elektrykowi niech ogarnie.
    Żeby wyciagnac switch klapy trzeba zdjąć ramke tablicy rejestracyjnej.

0
  • #12 02 Lis 2014 23:00
    pay-ton
    Poziom 8  

Spoko jutro rano podjadę i dam Wam znać co było usterką :)

0
  Szukaj w 5mln produktów