Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama Wiśniowski i pilot Beninca czy napęd Beninca i pilot Wiśniowski?

zdyrba 02 Lis 2014 14:27 2226 4
  • #1 02 Lis 2014 14:27
    zdyrba
    Poziom 5  

Mam zainstalowaną bramę garażową Wiśniowski i do niej dwa działające piloty 4P433 oraz przeznaczony do zamontowania napęd bramy wjazdowej Beninca z jednym pilotem TO.GO 2VW.
    Oczywiście chodzi o to, żeby otwierać i zamykać obie bramy jednym pilotem.
    mam takie pytanie do praktyków:
    Czy lepiej
    1.dokupić moduł radiowy do bramy garażowej i sterować wszystkim pilotem Beninca, czy
    2.dokupić moduł do napędu i obsługiwać wszystko pilotami Wiśniowski?

Potrzebuję dwóch pilotów, więc logika podpowiada raczej drugie rozwiązanie, ale może są jakieś wynikające z praktyki przesłanki za rozwiązaniem pierwszym.

Pozdrawiam,

Zenon

0 4
  • Pomocny post
    #2 02 Lis 2014 15:29
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

W każdym razie prawie o połowę taniej od odbiornika Benincy kosztuje odbiornik Eldrim el3v1q ( albo bardziej uniwersalny bo czytający po kodzie stałym większość pilotów ale dedykowany na kod zmienny pod Wiśniowskiego - Proxima NMx ), dwa piloty Wisniowskiego już masz więc rozwiązanie samo się narzuca...

1
  • #3 02 Lis 2014 18:17
    zdyrba
    Poziom 5  

Dzięki za wskazówkę. Znalazłem coś takiego:
    Radioodbiornik uniwersalny do napędów PROXIMA NM za 88 PLN.
    O to chodzi?
    Jeśli tak, to rozumiem, że mam go zainstalować w napędzie Beninca, skojarzyć z pilotem Wiśniowskiego i jest to o co mi chodziło?
    Przy okazji zapytam, czy po takiej akcji pilot Beninca też otworzy bramę wjazdową?

Pozdrawiam,

Zenon

0
  • Pomocny post
    #4 02 Lis 2014 20:42
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Cytat:
    Radioodbiornik uniwersalny do napędów PROXIMA NM za 88 PLN.
    O to chodzi?

Tak do końca to nie:
    Sciślej Proxima NM to uniwersalny odbiornik odbierający wszystkie piloty keeloq ale tylo część stałą kodu (czyli do bramy,garaż lepiej z kodem zmiennym).
    Proxima NMx podobnie, ale dodatkowo odbiera pełny kod zmienny w jednym z predefiniowanych systemów - przy zamówieniu prosisz o wersję pracującą w pełnym kodzie zmiennym pod jeden określony sysem - tutaj zamawiasz pod Wisniowskiego - ale kosztuje sporo więcej.
    Możesz też kupić taniej (ok 100 zł) oryginalny odbiornik Wiśniowski/Eldrim.

Jak chodzi o resztę to tak, podłączasz go kabelkami jako zewnętrzny do zacisków napędu, i drugie tak - jeśli zostawisz w Benincy oryginalny odbiornik to będą oba chodziły równolegle.

0
  • #5 02 Lis 2014 22:44
    zdyrba
    Poziom 5  

Wielki Dzięki.
    Pozostaje mi tylko pogooglać za schematem połączeń.

Pozdrawiam,

Zenon

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo