Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TX-42AS650E - Brak współpracy ze wzmacniaczem stereo HK980

funky_82 02 Lis 2014 17:14 1086 17
  • #1 02 Lis 2014 17:14
    funky_82
    Poziom 5  

Z czego wynika fakt, że po podłączeniu wzmacniacza do wyjścia Audio na TV (2xRCA) - nie ma dzwięku ? Wzmacniacz nie posiada we optycznego ani HDMI (w instrukcji jest podane by wzmacniacz podłączyć pod HDMI2 (arc) lub optykiem. W jaki sposób mogę podłączyć TV do wzmacniacza aby mieć dźwięk (jakieś przejściówki, DAC - jaki?). Nie rozumiem po co w TV jest to wyjście, skoro nie można z niego skorzystać ? Stary 10 letni TV sobie radził bez problemu a tu zonk - nowy TV i dzwięku nie ma. Mam nadzieje, że zmiana wzmacniacza nie będzie konieczna.

0 17
  • #2 02 Lis 2014 17:25
    kokapetyl
    Poziom 43  

funky_82 napisał:
    Z czego wynika fakt, że po podłączeniu wzmacniacza do wyjścia Audio na TV (2xRCA) - nie ma dzwięku ?

Jesteś pewien, że to jest wyjście sygnału "OUT" ?

0
  • #3 02 Lis 2014 17:47
    Polon_us
    Poziom 40  

Kolega nie ma za wiele opcji, tylko dwie:

- użycie wyjścia optycznego w TV w połączeniu z konwerterem DAC np. FIIO D3

lub

- użycie wyjścia słuchawkowego w TV - kabel minijack stereo -> 2 xCINCH

funky_82 napisał:
    podłączeniu wzmacniacza do wyjścia Audio na TV (2xRCA) -

Ten telewizor nie ma wyjść audio na RCA(CINCH).

0
  • #4 02 Lis 2014 19:03
    funky_82
    Poziom 5  

Macie rację. Nie ma tam wyjść audio RCA :/
    Czy wszystkie nowe TV mają tak beznadziejne rozwiązanie, że bez HDMI lub optyka się nie obejdzie ? Czy po prostu pechowo trafiłem z modelem TV ?

Rozumiem, że po podłączeniu minijackiem do we słuchawkowego strata jakości dźwieku będzie olbrzymia i raczej powinienem to stosować jako rozwiązanie tymczasowe ? Jak to ma się z DACiem i utratą jakości dzwięku ? Jest duża ?

0
  • Pomocny post
    #5 02 Lis 2014 19:12
    Polon_us
    Poziom 40  

funky_82 napisał:
    Czy po prostu pechowo trafiłem z modelem TV ?

Nie, to po prostu znak czasów, że wyjście cyfrowe jest preferowane i w zasadzie to jest standard.
    funky_82 napisał:
    że po podłączeniu minijackiem do we słuchawkowego strata jakości dźwieku będzie olbrzymia

Nie będzie ona "olbrzymia". To tylko kwestia wrażliwości ucha i jakości sprzętu do którego doprowadza się sygnał. Jest wiele osób na tym forum, które chwaliło sobie te rozwiązanie.
    Innymi słowy, to jest indywidualna kwestia.
    funky_82 napisał:
    Jak to ma się z DACiem i utratą jakości dzwięku ? Jest duża ?

Przy DAC nie powinno być utraty jakości dźwięku. Zakładam, że kolega zaopatrzy się w renomowany konwerter.

0
  • Pomocny post
    #6 02 Lis 2014 19:16
    kokapetyl
    Poziom 43  

funky_82 napisał:
    Czy wszystkie nowe TV mają tak beznadziejne rozwiązanie

Raczej nie, tak się składa iż nabyłem nowy TV i mam dwie pary złącz "IN i OUT" audio oczywiście, mowa o złączu Cinch.

0
  • #7 02 Lis 2014 19:32
    funky_82
    Poziom 5  

kokapetyl napisał:
    funky_82 napisał:
    Czy wszystkie nowe TV mają tak beznadziejne rozwiązanie

Raczej nie, tak się składa iż nabyłem nowy TV i mam dwie pary złącz "IN i OUT" audio oczywiście, mowa o złączu Cinch.

Przy zakupie AS650E na taki banał jak wyjście audio RCA nawet nie zwróciłem uwagi, bo było to dla mnie tak oczywiste, że to jest :/

Przed chwilą testowałem na kablu minijack-RCA aduo w formacie FLAC, nie wiem czemu ale trzeszczy. Gorzej nagrane audio (MP3) gra bez poblemu :/.

0
  • #8 02 Lis 2014 20:01
    kokapetyl
    Poziom 43  

funky_82 napisał:
    Przed chwilą testowałem na kablu minijack-RCA aduo w formacie FLAC, nie wiem czemu ale trzeszczy. Gorzej nagrane audio (MP3) gra bez poblemu :

Sprawdzane na tym samym kablu ?
    Trzeszczenie wskazuje na jakość kabla, jak działają same słuchawki ?

0
  • #9 02 Lis 2014 20:48
    funky_82
    Poziom 5  

kokapetyl napisał:
    funky_82 napisał:
    Przed chwilą testowałem na kablu minijack-RCA aduo w formacie FLAC, nie wiem czemu ale trzeszczy. Gorzej nagrane audio (MP3) gra bez poblemu :

Sprawdzane na tym samym kablu ?
    Trzeszczenie wskazuje na jakość kabla, jak działają same słuchawki ?

Tak, na tym samym kablu były sprawdzane oba formaty dźwięku. Na słuchawkach dźwięk jest w porządku.

0
  • #10 02 Lis 2014 20:54
    mihal2002
    Poziom 43  

funky_82 napisał:
    Czy wszystkie nowe TV mają tak beznadziejne rozwiązanie, że bez HDMI lub optyka się nie obejdzie ? Czy po prostu pechowo trafiłem z modelem TV ?

Tylko tak zwane "budżetowe" nie posiadają większości wejść/wyjść.
    funky_82 napisał:
    nie wiem czemu ale trzeszczy

Wymień kabel.
    funky_82 napisał:
    Na słuchawkach dźwięk jest w porządku.

Jak sam twierdzisz że słuchawki ok.

0
  • #11 02 Lis 2014 21:06
    funky_82
    Poziom 5  

mihal2002 napisał:
    Tylko tak zwane "budżetowe" nie posiadają większości wejść/wyjść.

Rozumiem jakby nie było tam wyjścia optycznego/hdmi - ale najbardziej podstawowego RCA (które są w prawie każdym tanim modelu)?

0
  • #15 02 Lis 2014 22:40
    kokapetyl
    Poziom 43  

mihal2002 napisał:
    A czy zastosowanie przejściówki SCART-RCA

Zależy z jakiego źródła sygnału korzystasz w TV.

Myślę że jak autor proponuje takie rozwiązanie, to ma to złącze ma do dyspozycji i sądzę, że to też nie jest złe.
    Tylko trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni adapter (wejście lub wyjście sygnału) w tym przypadku potrzeba wyjście sygnału.

0
  • #16 02 Lis 2014 22:54
    funky_82
    Poziom 5  

kokapetyl napisał:
    mihal2002 napisał:
    A czy zastosowanie przejściówki SCART-RCA

Zależy z jakiego źródła sygnału korzystasz w TV.

Myślę że jak autor proponuje takie rozwiązanie, to ma to złącze ma do dyspozycji i sądzę, że to też nie jest złe.
    Tylko trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni adapter (wejście lub wyjście sygnału) w tym przypadku potrzeba wyjście sygnału.

SCART mam dostępny, tylko nie wiem czy stosując taką przejściówkę, znowu nie usłyszę ciszy w eterze...
    Źródłem dzwięku jest sam TV (np. materiał z hdd->usb) lub dekoder upc (video leci do tv po hdmi, a audio mam po RCA bezpośrednio do wzmacniacza - i tu dźwięk jest ok, w przyszłości planuje moduł CI+, więc wszystko będzie szło z TV). I własnie myślałem, żeby SCART wykorzystac i poprzez przejściówkę podłączyć pod wzmak. Zagrałoby to ? Jak taka przejściówka mogłaby się mieć do złącza optycznego (są to zauważalne różnice jakości dźwięku) ?

dzięki wielkie
    pozdrawiam

0
  • #17 02 Lis 2014 22:58
    kokapetyl
    Poziom 43  

funky_82 napisał:
    SCART mam dostępny, tylko nie wiem czy stosując taką przejściówkę, znowu nie usłyszę ciszy w eterze...

Nie, ale pod warunkiem, że to jest pełne złącze SKART, a nie tylko wejście.

0
  • #18 02 Lis 2014 23:52
    Polon_us
    Poziom 40  

Ale jakiekolwiek urządzenie podłączone poprzez HDMI do telewizora w przyszłości nie będzie słyszalne przez te połączenie. Należy o tym pamiętać.
    Mam wątpliwości co do HDD poprzez USB, czy dźwięk będzie na Scart. Wątpię osobiście. Ale mogę się mylić.

0