Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RV511 - Samsung nie ładuje baterii.

02 Lis 2014 17:54 3123 9
  • Poziom 13  
    Witam, mam problem z ładowaniem baterii. Oryginalna zaczynała być bardzo słaba aż doszło do momentu iż odłączenie jej skutkowało nagłym wyłączeniem laptopa.
    Obecnie gdy jest podłączona, system ją widzi, napisane jest ''ładuje'' ale jej stan to niezmiennie 76%.

Skan :

Kupiłem baterię od samsunga r530, podłączyłem, przy 10% podłączyłem pod zasilanie i komunikat "nie ładuje". Wyładowałem ją i nadal nic.

Skan :

Dodam iż obie baterie zimne podczas podłączenia, sterowniki odinstalowane i zainstalowane ponownie.

Co można zrobić w takiej sytuacji ?
  • Poziom 28  
    Witam. Stara bateria może być uszkodzona i może być jakiś problem z kompatybilnością nowej baterii (nie piszesz czy kupiłeś oryginalną czy zamiennik), a może z układem ładowania w laptopie. Najlepiej będzie jak sprawdzisz Twoje baterie w innym sprawnym laptopie i sprawne baterie ze sprawnego laptopa w Twoim.
  • Poziom 13  
    Oryginalna, używana. Ona działała lecz laptop w ogóle nie chce jej ładować. Starą niby ładuje ale odłączenie powoduje wyłączenie sprzętu.

• Poziom 32  
    Stara bateria ma 400 mAh FCC, a więc złom. Ta druga 1200 mAh, co w stosunku do 4200 DC jest trochę więcej niż 1/4 DC. Dla mnie to też złom.
    Obie baterie można jednak zregenerować.
  • Poziom 13  
    Dobrze tylko dlaczego obie nie chcą się ładować ?
  • Poziom 28  
    Napisałeś, że stara bateria była coraz słabsza i że laptop się wyłączał pod odłączeniu zasilania, znaczy to że się sterownik zablokował a może też bezpiecznik się przepalił, wszystko z powodu złej kondycji ogniw.
    Druga bateria - może być ta sama sytuacja.
  • Poziom 13  
    Bezpiecznik na płycie głównej ?

Ciekawe też jest to ,że właśnie odłączyłem laptopa od zasilania na nowej baterii. Stan 0% a już z 5 minut korzystam.

• Poziom 23  
    Bezpiecznik baterii. Inna sprawa, że obie baterie są praktycznie zużyte. Ta nowa co kupiłeś to na pewno nie jest nowa. Zwróć uwagę na poziom FCC. Generalnie powodów nieładowania tych baterii może być kilka. Na początek poczytaj podwieszone tematy.

• Poziom 32  
    Potwierdzam opinię Krzyśka - bateria jest niesprawna.